Antibiotikų vartojimo atmintinė: vaistininkas įvardijo taisykles, kurias turi žinoti kiekvienas

Atradus peniciliną, antibiotikai tapo neatsiejama medicininės praktikos dalimi. Tačiau priešingai, nei galvoja nemaža visuomenės dalis – antibiotikai nėra vaistai nuo visų ligų. Jais gydomi tik bakterijų sukelti susirgimai, o virusinėms ligoms, tokioms kaip gripas, peršalimas ar koronavirusas, antibiotikai jokio poveikio neturi.
REKLAMA
Vaiko raidos klinika  Vaiko raidos klinika

Vaiko raidos klinika nuo šiol pagalbą teiks dar veiksmingiau

Vaiko raidos klinika – ne pelno siekianti viešoji įstaiga teikianti tikslines paslaugas vaikams, kuriant saugią, jaukią ir padedančią stiprėti aplinką bei paslaugas koncentruotas į kiekvieną vaiką individualiai.

Šiukštu nenaudokite šių vaistų slogai gydyti: gresia nemalonios pasekmės

Sloga – oro lašeliniu būdu plintanti ūmi virusinė infekcija, su kuria bent kartą gyvenime yra tekę susidurti daugeliui. Nepaisant to, daugelis ją gydo klaidingai – pasitelkia liaudies mediciną ar perteklinį vaistų vartojimą. Vaistininkė Asta Krušnienė teigia, kad visa tai gali sukelti rimtas pasekmes ir sveikatai, ir gyvenimo kokybei.

Ilgą laiką temperatūra laikosi apie 37 laipsnius? Įspėjo, kokias sveikatos bėdas tai gali slėpti

Kartais termometras ilgą laiką, kelias dienas, savaites ar net mėnesius, rodo ne daug pakilusią temperatūrą – 37–37,5 °C . Vaistininkės teigimu, tai gali būti tiek įvairiausių ligų simptomas, tiek ir ženklas, kad reikėtų pakeisti namie naudojamą termometrą.

Kaip gydytis, jei susirgote gripu, peršalimu ar COVID-19? Štai ką turite žinoti

COVID-19, gripas ir peršalimas – dažniausios virusinės ligos, kuriomis žiemą serga žmonės. Ir nors, atrodytų, visi jau turėtų būti išmokę jas gydyti tinkamai, daugelis vis dar daro klaidų, kurios sveikatai atsiliepia neigiamai. „Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė sako, kad jų sukeltų pasekmių spektras itin platus ir pataria, kaip namų sąlygomis gydytis tinkamai.

Gydytoja siunčia perspėjimą: šiukštu neduokite šių vaistų, jei vaikas karščiuoja

Gydytojai konstatuoja, kad temperatūra tikriausiai yra vienas iš dažniausių skundų, dėl kurio tėvai sunerimsta ir kreipiasi į Vaikų skubios pagalbos skyrių. Vis tik čia skubėti reikėtų ne visada. Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro vadovė doc. dr. Lina Jankauskaitė su portalu tv3.lt sutiko pasidalinti patarimais, kaip reikėtų elgtis vaikui karščiuojant.

Stebi neeilinę situaciją dėl gripo: pasakė, kur laikosi didžiausias sergamumas

Bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę nežymiai padidėjo, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad . Praėjusią savaitę jis siekė 752,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o sausio 23–29 d. – 749,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Ką reikia žinoti apie vaikų kosulį: gydytoja turi liūdinančių žinių apie atsikosėjimui skirtus sirupus

Vienas iš peršalimo ligų sezono atributų, ypač lydintis vaikų susirgimus – kosulys. Neretai kada jis užsitęsia ar pasirodo kažkoks „kitoks“, kai tėvai sunerimę skuba vaiką parodyti gydytojui. Koks kosulys yra normalus, o kada išties reikėtų kreiptis skubos pagalbos, išsamiau pasakoja Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro vadovė doc. dr. Lina Jankauskaitė.

Jau netrukus gali smogti antra virusų banga: atskleidė, kokia priemonė padeda palengvinti simptomus

Peršalimo ligos šaltuoju metų laiku kamuoja dažną lietuvį. Daugelis ieško būdų palengvinti varginančius simptomus, o tam pastaruoju metu vėl vis dažniau pasitelkiamos inhaliacijos. Šeimos gydytojai ir vaistininkai šį metodą vertina pakankamai palankiai, tačiau perspėja vengti kritinių klaidų, kurios gali nulemti net kraujotakos sutrikimus.

Plaučių uždegimas šienauja žmonių gyvybes: štai, kokie simptomai jį išduoda

Plaučių uždegimas – pavojinga infekcija, kurią sukelia įvairios bakterijos, virusai ir grybeliai. Neretai ši liga būna ir mirtina. Sužinokite, kokie simptomai išduoda plaučių uždegimą, kad laiku save apsaugotumėte. Pranešama, kad šiuo metu Jungtinėje Karalystėje sergamumas plaučių uždegimu yra gerokai didesnis nei buvo prieš COVID-19 pandemiją. Šiuo metu Anglijoje ir Velse mirtingumas nuo plaučių uždegimo yra taip pat vienas didžiausių.
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos gyventojus masiškai puola neaiškios kilmės virusas: „Temperatūra šokinėja“

Už lango pliusinei temperatūrai kaitaliojantis su šalčiu, šeimos gydytojus užplūdo sergantieji. Tačiau ne gripu ar koronavirusu, o kankinami neaiškios kilmės virusų. Tiesa, į gripą sveikatos specialistai taip pat ragina nemoti ranka – šį sezoną jis nusinešė vienuolikos žmonių gyvybes. Jauniausiai aukai – vos per keturiasdešimt. Prognozuojama, kad gripas vėl gali smogti po mėnesio. Vilnietis Rytis rankas dezinfekuoja prieš įžengdamas į Šeškinės poliklinikos karščiavimo kabinetą.

Pacientų dėmesiui: nuo šiol šia vakcina nemokamai galės pasiskiepyti daugiau gyventojų

Nuo šiol dar daugiau rizikos grupėms priskiriamų žmonių, gali nemokamai pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Šiems pacientams vakcinos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Sausio 10 dieną įsigaliojus sveikatos apsaugos ministro įsakymo pakeitimams, pneumokokinės infekcijos rizikos grupėms priklausančių asmenų sąrašas buvo praplėstas.

Peršalę be gydytojo skyrimo griebiatės šio vaisto? Perspėjo, kuo tai gresia

Kai praėjusį kartą peršalote ir sunkiai sirgote, šeimos gydytojas paskyrė antibiotikų ir vaistai kaipmat padėjo – jau per kelias dienas savijauta ėmė pastebimai gerėti. Tačiau ir vėl užklupus peršalimui, gydytojas atsisakė skirti antibiotikų ir patarė gydytis šilta arbata, o prireikus – tiesiog vaistais simptomams malšinti.

Atkreipkite dėmesį: gripą, koronavirusą ar peršalimą padės nustatyti 8 simptomai

Įsibėgėjus gripo sezonui, gyventojams dažnai nebeaišku, ko labiau bijoti – koronaviruso ar gripo, kuriuo šiuo metu serga beveik keturis kartus daugiau žmonių. Nors jau trečią žiemą gyvename su COVID-19, vis dar keblu atskirti, kuo susirgome – gerklės skausmas, sloga, kosulys, karščiavimas, raumenų ir galvos skausmai būdingi abiem infekcijoms. Panašiai pasireiškia ir paprastas peršalimas.

Lietuviai masiškai šluoja 1 prekę: padvigubėję pardavimai stebina ir vaistininkus

Peršalimo sezonui įsibėgėjus gyventojai vis dažniau varsto vaistinių duris. Populiariomis prekėmis jų pirkinių krepšelyje tampa vitamino D papildai, pastilės nuo gerklės skausmo, vaistai nuo kosulio ir peršalimo, nosies lašai slogai gydyti. Tačiau vieno preparato tenka kaip reikiant paieškoti – jo kai kuriose vaistinėse trūksta. 2022-aisiais peršalimo ligos vyravo visus metus.
REKLAMA
Nosies higiena (nuotr. Shutterstock.com) Nosies higiena (nuotr. Shutterstock.com)

Atsakė, kodėl būtina rūpintis nosies higiena

Jeigu kasdien valomės dantis, kodėl pamirštame savo nosį? Juk nosis – labai svarbus organas, kuris padeda į plaučius tiekti tik švarų, pakankamai drėgną ir išpuoselėtą orą. Šiandien, kai aplinkos tarša ypatingai didelė, labai naudinga į savo kasdienę higienos rutiną įtraukti nosies plovimą. Kodėl? Pakalbėkime apie tai šiek tiek plačiau. Nosis – labai svarbus organas  Nosis – labiausiai atsikišusi kūno dalis ir kartais gali atrodyti, kad ji reikalinga tik kvapų suvokimui.
REKLAMA
Alergija (nuotr. Shutterstock.com) Alergija (nuotr. Shutterstock.com)

Alerginis rinitas: štai ką svarbu apie jį žinoti

Alerginis rinitas – liga, kuria gali sirgti net kas antras išsivysčiusios šalies gyventojas. Jis būna sezoninis ir nuolatinis. Pacientą gali kamuoti ir profesinis rinitas, kai dirbama tam tikromis kenksmingomis sąlygomis. Tai nėra paprasta sloga, kaip gali pasirodyti tiems, kurie alerginiu rinitu niekada nesirgo.
REKLAMA
Vaikų sloga  Vaikų sloga

7 dalykai, kuriuos vertėtų žinoti apie vaikų slogą

Dviejų ar trijų metų mažylis sloga gali sirgti net iki 10 kartų per metus. Tai tėvus tiesiog gali varyti iš proto, kelti nuovargį ir tokius klausimus, kaip „kodėl taip dažnai?“ ir „kodėl jis ištisai sloguoja“?. Į slogą reikėtų žiūrėti kaip į susirgimą, kurio metu vaikas jaučiasi ne kaip, todėl jam reikėtų padėti pasijusti kuo komfortiškiau.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Sloga (nuotr. Shutterstock.com) Sloga (nuotr. Shutterstock.com)

Kokios dažniausios vaikų slogos priežastys?

Dažnai sakoma, kad vaikų sloga – ne liga. Taip, tai nėra liga, tai greičiau ligos simptomas ar nosies funkcijos sutrikimo požymis, tačiau tai nereiškia, kad nereikia kovoti su slogą sukėlusia priežastimi. Ignoruojama infekcinė sloga gali sukelti tokias komplikacijas kaip vidurinės ausies uždegimas ar net bronchitas, plaučių uždegimas, sinusitas ir t.t. Jei negydoma alerginė sloga, tuomet vaikas gali patirti nemažai kančių. Gali sutrikti jo miegas, mokymosi gabumai, kasdienė veikla.
REKLAMA
Ausies uždegimas (nuotr. Shutterstock.com) Ausies uždegimas (nuotr. Shutterstock.com)

Viena skausmingiausių ligų – vidurinės ausies uždegimas: kaip sau padėti?

Vidurinės ausies uždegimas – gana dažna diagnozė gydytojų praktikoje. Vienas iš pūlingo ausies uždegimo išskirtinumų – itin stiprus skausmas, kuris pacientą gali net pravirkdyti. Duomenys rodo, kad būtent otitas yra viena dažniausių ausies skausmo priežasčių. Tad jei stipriai suskaudo ausį, o skausmas tik intensyvėja, tai labai tikėtina, kad vidurinėje ausies dalyje jau vystosi uždegiminiai procesai, kuriuos būtina nedelsiant stabdyti.

Puola virusai ir peršalimas? Vaistininkė patarė, ką būtina padaryti dabar

Išgirdus žodį „bakterijos“ ko gero dažnas pagalvoja apie organizmui žalingus mikroorganizmus, kurie sukelia ligas ar infekcijas. Tačiau ne visos bakterijos yra blogos, atvirkščiai – kai mūsų organizme ima trūkti gerųjų bakterijų, gali susilpnėti imunitetas ir dažniau pulti peršalimo ligos. „Eurovaistinė internete“ vaistininkė Greta Maksimavičiūtė pataria, kaip atpažinti gerųjų bakterijų trūkumą organizme ir kaip padėti savo imunitetui šaltuoju metų laiku.

Peršalimas, COVID-19 ar gripas? Štai, kaip atskirti, kuo sergate

Ruduo – ne tik krentančių auksinių lapų laikotarpis, tačiau ir įvairių peršalimo ligų sezonas. Labiausiai pasitaikančios ligos rudens sezono metu yra įprastas peršalimas, COVID-19 infekcija ir gripas. Neretai pajutus pirmuosius gerklės skausmus ar netikėtai pakilus temperatūrai yra sunku identifikuoti, kokia bakterija ar virusas sutrikdė imuninę sistemą.

Ragina gyventojus užbėgti už akių galimam „pamirštos“ infekcijos protrūkiui: Europoje susirgimų išaugo du kartus

Nors paskutinis difterijos protrūkis Lietuvoje fiksuotas dar 1995 m., dabartinė situacija Europoje epidemiologams kelia susirūpinimą. Stebint du kartus išaugusius susirgimus šia infekcine liga gydytojai įspėja, kad sąlygos ja užsikrėsti ir pas mus darosi vis palankesnės. Paprastas būdas tam užkirsti kelią – kas 10 metų nepamiršti pasiskiepyti sustiprinamąja skiepo doze.

Peršalote? Šie naminiai patarimai jums padės

Nieko nėra nemaloniau nei ne laiku užklupęs peršalimas. Dažniausiai peršalimą išduoda sloga, kosulys ar gerklės skausmas. Sužinokite, ką galite padaryti pajutę pirmuosius peršalimo simptomus, kad jaustumėtės geriau. Nors dažniausiai pajutus pirmuosius peršalimo požymius skubame į vaistinę, tačiau kartais užtenka vos poros dienų namuose, daug šiltos arbatos puodelių, kad pasijustumėte geriau.

Razmuvienė įspėjo dėl į Europą grįžtančios „pamirštos“ infekcijos: ligos pradžia gali priminti gripą

Nuo pavojingų užkrečiamųjų ligų esame paskiepijami vaikystėje. Tačiau, kad galėtume jaustis saugūs ilgą laiką, nuo kai kurių ligų būtina periodiškai skiepytis pakartotinai net ir suaugus. Viena iš tokių ligų yra difterija, kurios atvejų skaičiaus didėjimas šiemet fiksuojamas Europoje. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad nuo šios ligos patikimai apsaugoti gali tik reguliarus skiepijimas, priešingu atveju išlieka rizika užsikrėsti.

Kaip pasiruošti peršalimo ligų sezonui: štai kokias 10 priemonių būtina turėti namuose

Oficialiai prasidėjęs peršalimo ligų ir gripo sezonas neramina – kaip pasirūpinti savo sveikata? Nors kartais išvengti viruso nepavyksta, greita reakcija ir laiku suteikta pagalba gali užkirsti kelią komplikacijoms ir padėti greičiau pasveikti. Vaistininkė Urtė Jankauskaitė dalijasi atmintine, kokiomis namų vaistinėlės priemonėmis pravartu pasirūpinti ir kaip pagelbėti sau ar savo artimiesiems susirgus.
REKLAMA
REKLAMA

Skelbia naujausią COVID-19 simptomą: pasitikrinkite, ar jo nejaučiate

Covid-19 ir jo dominuojantys simptomai kinta nuo tada, kai virusas pirmą kartą buvo aptiktas Uhane, Kinijoje. Kiekvienas variantas, patyręs daugybę mutacijų, sukėlė tam tikrą simptomų rinkinį. Nors pandemijos pradžioje tokie požymiai kaip skonio ir kvapo praradimas bei kosulys buvo pagrindiniai įspėjamieji ženklai, naujesni variantai, tokie kaip Omicron, sukėlė skirtingus simptomus, įskaitant cefalgiją.

Vis puola peršalimas? Patarė, ką valgyti, kad išvengtume ligų

Atšalus orams tampa sunku apsiginti nuo peršalimo ligų – jos sumaišo visus planus, o nespėjus pasveikti jau prikimba kitas virusas. Didelę įtaką imuninei sistemai daro ir pasirinktas meniu. Ekspertai pataria, ką valgyti rudenį, kad ne tik nereikėtų dažnai sirgti, bet ir būtume kupini energijos ir geros nuotaikos.  Sveikatą lemia ir emocijos Rudenį geriausias ir sveikiausias maistas – sezoninės daržovės, įvairios žolelės, vaisiai ir vėlyvosios uogos.

Įsiminkite: štai kas padės sustiprinti imunitetą ir išvengti peršalimo ligų

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, net 60 proc. veiksnių, lemiančių gerą žmogaus sveikatą ir gyvenimo kokybę, yra susiję su esamu gyvenimo būdu. Siekdami būti sveikesni, rudenį mažiau sirgti įvairiomis peršalimo ligomis bei turėti stipresnį imunitetą, visų pirma turėtume daugiau dėmesio skirti savo kasdienei rutinai ir gyvenimo būdo pokyčiams.

Daugėja sergančiųjų peršalimo ligomis: medikai žeria patarimų, kaip apsisaugoti

Darganoti ir vėsūs orai į ligos patalą guldo vis daugiau tautiečių. Vaistininkai stebi, esą pastarosiomis savaitėmis užsukęs į vaistinę kas septintas pacientas prašo vaistų nuo peršalimo ligų. Šeimos gydytojai paantrina – per dešimt pastarųjų dienų kosinčių, čiaudinčių ir besiskundžiančių galvos skausmais padaugėjo beveik dvigubai. Prie šeimos gydytojo kabineto Šeškinės poliklinikoje savo eilės laukia vilnietė Ivona. Moterį kamuoja peršalimo simptomai. „Jau antra savaitė.
Į viršų