Pirmosios pagalbos kursų firstaid.lt įkūrėja R. Lukošiūtė savo „Linkedin“ paskyroje apie šią kvapą gniaužiančią istoriją papasakojo plačiau.
„Ar yra lėktuve medikas? Šįkart apie tai, kodėl reikėjo priimti sprendimą tupdyti lėktuvą“, – socialinėje platformoje dalinasi R. Lukošiūtė.
Mergina teigia, kad yra įsitikinusi, jog atsiduriame ten, kur turime būti.
„Nuotraukoje esu su lėktuvo kapitonu po nutupdymo dėl keleivio sveikatos. Grįžimas namo po atostogų užtruko ilgiau nei tikėjomės.
Nuo pradžių: praėjusią savaitę praleidau kaituodama su komanda. Nuo darbo pabėgti nepavyko – smulkūs kaituotojų susižeidimai lėmė, kad kiekvieną vakarą teko užsidėti pirštines. Ryšio nebuvimas ir gyvenimas jūroje tikrai padėjo atsipalaiduoti, bet juokavome, kad man labiau darbostogos“, – atostogų įspūdžiais dalinasi ji.
Netikėtai sužinojo apie sunegalavusią keleivę
R. Lukošiūtė sako, kad pakilus lėktuvui, maždaug po valandos skrydžio, atbėgo draugas ir pasakė, kad priekyje kažkam negerai. Ji atėjo pirmoji iš 5 medicinos atstovų skrydyje.
„Vaizdas, kurį pamačiau buvo panašus į prasidedančią šoko būseną. Keleivė buvo išbalusi, išpilta prakaito, nesiorientuojanti aplinkoje. Reikėjo įsivertinti, ar yra infarkto ar insulto požymių, sužinoti kraujospūdį.
Tik spėkit, kur savo kraujospūdžio matuoklį palikau? Taip, bagaže. Labai apsidžiaugiau, kad šeimos nariai turėjo saviškį“, – išgyvenimais lėktuve dalinasi Rasa.
Pirmoji pagalba (Greta Skaraitienė/ BNS nuotr.)Turi svarbią žinią
Mergina pasakoja, kad suklupusios keleivės kraujospūdis nedžiugino, tad ją guldė ant žemės. Per tą laiką prie jos prisijungė Justinas Gaidys, anesteziologė, traumatologas, o vėliau atėjo ir nefrologė.
„Turėjome per 15 minučių priimti sprendimą – ar lėktuvą tupdyti dabar, ar už poros valandų, nes tuoj būsime virš vandens. Kilo diskusija ką daryti, ar tikrai situacija tokio rimtumo.
Šioje vietoje pasirinkau būti atsargesne ir tvirtai stovėti už savo poziciją – lėktuvas turi leistis.
Amžius, buvusios operacijos, gretutinės ligos ir dabartinė būklė neatrodė tinkama atlaikyti dar 4 val. skrydį keleivei gulint ant grindų. Laiku priimtas sprendimas lėmė, kad per 20 minučių jau leidomės, o po valandos keleivė jau buvo pakeliui į ligoninę. Vakar susitikau ir su artimaisiais perduoti daiktų, paliktų lėktuve.
Tai buvo daug nerimo kainavusi kelionė, tačiau išmokau pamoką ir turiu prašymą Jums – vykstant lėktuvu, visus būtinus vaistus turėkite su savimi.
Nepamirškite gerti skysčių, o turėdami širdies ir kraujagyslių ligų, prieš skrydį visuomet pasitarkite su savo gydytoju“, – apie suteiktą pirmąją pagalbą pasakoja mergina.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!