Tai suprantama, nes ekonominės klasės sėdynės gali būti ankštos, ypač ilgų skrydžių metu, todėl žmonės norės išbandyti viską, ką gali, kad kelionės taptų lengviau pakeliamos. Tačiau vadovautis viskuo, ką matote „TikTok“, nėra gera mintis, nes kai kurie ten pateikiami „patarimai“ yra tiesiog painūs, nenaudingi ir kartais net pavojingi.
Saugos diržu prisegtos kojos – nėra gera mintis
Neseniai, skrydžio palydovė pati susidūrė su socialiniame tinkle „TikTok“ išpopuliarėjusiu „patarimu keliaujantiems“ – šia istorija ji pasidalijo portale „The Sun“.
„Pamačiau trijų keleivių eilę, visi sėdėjo kojas padėję ant kėdžių, o saugos diržai buvo prisegti aplink kulkšnis. Jie atrodė kaip mažos pelėdos, visi įsitaisę ant sėdynių, tai buvo tikrai keista“, – pasakoja ji.
Moteris prisimena, kad tuo metu degė saugos diržų ženklas, todėl paprašė keleivių nuleisti kojas ir tinkamai prisisegti diržus. Visgi ją nugalėjo smalsumas: „Paklausiau, ką jie daro ir kodėl. Jie pasakė, kad tai matė „TikTok“, kaip būdą patogiau sėdėti ilgų skrydžių metu“.
@shafsfit Travel hacks are the best honestly! I could change my position as much as i liked and be comfy 🤪🤩 #planehacks #travelhacks #travelwithme #fypシ #girlthings ♬ Down - Galuh
Skrydžio palydovė sako, jog nė vienas iš keleivių neatrodė sėdintys itin patogiai, atvirkščiai – jie atrodė juokingai.
„Aš nemačiau jokios realios naudos iš to, ką jie darė. Tiesą sakant, galvojau tik apie akivaizdžias problemas, kurios gali kilti taip sėdint skrydžio metu. Pagrindinė problema buvo ta, kad, kilus turbulencijai, jie buvo puikioje padėtyje, kai galėjo įsirėžti veidu tiesiai į priešais juos esančios sėdynės atlošą“ , – sakė ji.
Keleiviai patys sau padidina pavojaus riziką
Bet koks stipresnis įvykis keleivius galėjo iškelti į orą, nes jie nebuvo tinkamai prisisegę saugos diržu.
Moteris pridūrė: „Tokioje padėtyje esančios kojos neabejotinai padidina giliųjų venų trombozės ir kraujo krešulių susidarymo tikimybę, o tai toli gražu nėra patogu“.
Taip sėdintiems ir saugos reikalavimų nesilaikantiems keleiviams, ne tik patiems kyla pavojus, tačiau gali kilti ir problemų prireikus evakuotis. Evakuacijos atveju, labai svarbu yra greitai reaguoti, reikia „atsistoti ir kuo greičiau išlipti iš lėktuvo, o taip sėdėdami tik sulėtėsite arba suklupsite“, sako skrydžio palydovė.
„Kojos turėtų būti ištiestos, o kulkšnys reguliariai judėti, kad palaikytumėte kraujotaką ir išvengtumėte giliųjų venų trombozės“, – įspėja moteris.
@lauratobonv Gracias persona que dio este truco en tiktok, ahora si estoy comoda en los aviones. 🙂 Truco: ponerse el cinturon en las piernas- lo recomiendo. #avion #truco #trip #viaje #tip #plane #tricks #facts #funny #fy #risa #fun #fyp ♬ SAL Q T PASO A BUSCALL Y VAMO A CHINGALLL - alemorey
„Mano pagrindinė išvada iš viso to yra ta, kad ne viskas, ką matote „TikTok“, yra gera idėja, todėl užuot aklai bandę tai, ką kiti žmonės tvirtina esant protinga, pirmiausia pagalvokite, kodėl tai gali būti ne protinga“, – sako ji.
Vis dėlto internete yra keletas gerų idėjų, kurios gali suteikti keleiviams papildomo komforto lėktuvuose.
Rankų atramos mygtukas
Daugybė žmonių atkreipė dėmesį į mažai žinomą porankio atramos mygtuką, kuris labai naudingas sėdintiems prie praėjimo.
Nedidelis mygtukas, esantis ant porankių lanksto, pakels jį ir leis jums patogiai įsitaisyti.
„Tik įsitikinkite, kad to nedarote valgio ar gėrimų teikimo metu, nes kitaip jus galime nutrenkti savo vežimėliais“, – sako skrydžių palydovė.
Personalą informuojantys lipdukai
Kai kurios oro linijų bendrovės keleiviams siūlo lipdukus, tačiau kiti mėgsta atsinešti savo.
„Jais lėktuvo įgulai pranešama, ar jie nori, kad juos pažadintume valgio tiekimo metu, ar netrukdytume, jei jie miega, – sako moteris. – Mums jie labai padeda, nes ne visada žinome, ar norite valgyti, ar snausti“.
Greitai paruošiami makaronai
Tai itin aktualu žmonėms, kurie nori į lėktuvą atsinešti savo maisto.
Skrydžių palydovė sako: „Mielai užpilsime juos karštu vandeniu ir leisime skrydžio metu pasimėgauti jūsų pačių atsineštu, skaniu maistu“.
Daugybė žmonių socialiniuose tinkluose pasidalijo šiuo patarimu – keliautojai tuo tikrai pasinaudojo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!