REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per Kūčias COVID-19 pasiglemžė vieną jauniausių šios ligos aukų šalyje – užgeso paauglio gyvybė. Aiškėja, kad jis Santaros klinikose gydytas net virš 6 savaičių taikant visas įmanomas priemones. Nors paauglys sirgo viena gretutine liga, gydytojai pažymi, kad jo sunki būklė buvo nulemta COVID-19.

Per Kūčias COVID-19 pasiglemžė vieną jauniausių šios ligos aukų šalyje – užgeso paauglio gyvybė. Aiškėja, kad jis Santaros klinikose gydytas net virš 6 savaičių taikant visas įmanomas priemones. Nors paauglys sirgo viena gretutine liga, gydytojai pažymi, kad jo sunki būklė buvo nulemta COVID-19.

REKLAMA

Dar savaitgalį pranešta, kad nuo koronaviruso mirė 10–19 m. amžiaus grupei priklausęs asmuo. Kaip paaiškėjo pirmadienį, tai buvo VUL Santaros klinikose gydytas paauglys. 

Statistikos departamentas informavo, kad nepilnametis skiepytas nebuvo, tačiau gerbiant artimųjų prašymą detalios informacijos apie mirusįjį pateikta nebuvo.

Atvežtas kritinės būklės

Taip pat pažymėjęs, kad detalių komentuoti negali, VUL Santaros klinikų direktorius medicinai dr. Valdas Pečeliūnas portalui tv3.lt sutiko pateikti kiek bendresnę informaciją apie šią mirtį.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip nurodė jis, paauglys klinikose gydytas kiek ilgiau nei 6 savaites.

„Jis buvo pervežtas iš kitos gydymo įstaigos jau labai kritiškos ir sunkios būklės. Visa jo būklė buvo tiesiogiai susijusi su COVID-19 ir šios ligos pasekmėmis. Jis turėjo vieną lydinčią gretutinę ligą, tačiau sunki būklė ir ligos išeitis buvo nulemta kovido“, – komentavo V. Pečeliūnas.

REKLAMA

Taikyti visi įmanomi metodai

Paklaustas, ar gelbėjant paauglį teko naudoti ir ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos – vadinamąjį EKMO metodą, kuris padeda palaikyti žmogaus gyvybines funkcijas, V. Pečeliūnas patvirtino, kad buvo prieita prie visų įmanomų metodikų.

„Jis buvo labai sunkios būklės ir buvo taikytos visos įmanomos priemonės, ką mes turime ir galime padaryti“, – komentavo Santaros klinikų direktorius medicinai.

Kaip pasakojo gydytojas, šis atvejis – išskirtinis ir neabejotinai pats sunkiausias COVID-19 atvejis tarp vaikų.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip, yra ir kitų sunkių atvejų, kurie buvo gydomi intensyvios terapijos skyriuje, bet ne tokie sudėtingi“, – sakė V. Pečeliūnas.

Sergančiųjų srautas sumažėjęs

Komentuodamas bendrą situaciją ligoninėje gydytojas teigė, kad bent šiandien viskas išlieka stabilu.

„Šiandien kovidinių pacientų skaičius yra stabilus ir yra net nedidelė mažėjimo tendencija. Pavieniai omikrono atvejai yra nustatomi, bet jie dar nesudaro kažkokio reikšmingesnio srauto sveikatos priežiūros įstaigose, tiksliau – bent mūsų įstaigoje“, – aiškino jis.

Kaip mažėja suaugusių pacientų skaičiai, taip ligoninės mato ir mažiau COVID-19 sergančių vaikų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vaikų srautas, lyginant su tuo, kas buvo prieš mėnesį, yra mažesnis. Dabar turime maždaug iki 10 pacientų vaikų amžiaus grupėje“, – sakė jis, pridurdamas, kad į vaikų grupę patenka asmenys nuo 0 iki 18 m.

Pasak V. Pečeliūno, reanimacijoje taip pat teko gydyti ir vaikus su sisteminiu uždegiminiu sindromu, kuris pasireiškia jau persirgus COVID-19.

„Šiandien tokių pacientu nėra, bet tokių atvejų tikrai yra buvę“, – sakė jis.

Absoliuti dauguma į gydymo įstaigas patekusių vaikų dėl COVID-19 nebuvo skiepyti nuo šios ligos.

„Apskritai, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, turime labai nedaug paskiepytų vaikų“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Omikron prognozės gero nežada

Paklaustas, ar omikron artimiausiu metu gali stipriai pabloginti situaciją, V. Pečeliūnas konstatavo, kad to greičiausiai išvengti nepavyks. 

„Neabejotinai tikimės, kad skaičiai, deja, didės, tą matome JAV, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje. Tos šalys, kurios pirmos registravo omikron atmainos atvejus, po 3 savaičių pradėjo didėti ir pacientų skaičiai gydymo įstaigose.

Tai ypač tinka didiesiems miestams, megapoliams – Londonui, Niujorkui. Lietuvoje tai greičiausiai bus Vilnius ta pirmoji vieta. Jei kalbėtume ne apie prognozes, o faktus, JAV jau stebimas ženklus pediatrinio amžiaus pacientų skaičiaus didėjimas ir plitimas tarp vaikų“, – komentavo jis.

REKLAMA

Nors, viena vertus, vaikai koronavirusu vaikai lengviau, kita vertus, jų yra mažiau imunizuota, konstatavo V. Pečeliūnas.

„Dar vienas dalykas – vaikų sergamumo pikai labai priklauso nuo švietimo sistemos veiklos, atostogų, tad turime tą pamažėjimą. Praėjus savaitę ar kelioms po atostogų tai dar kurį laiką užsitęsia, tai dabar turint kalėdines atostogas tikimės, kad bent vaikų amžiaus grupėje stipresnio COVID-19 plitimo tarp vaikų nebus“, – vylėsi gydytojas. 

1596 atvejai ir 18 mirčių

Praėjusią parą nustatyti 1596 nauji COVID-19 atvejai, mirė 18 žmonių, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

17 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai. Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė šeši 90–99 metų, penki 80–89 metų, keturi 70–79 metų žmonės. Dar po vieną mirusįjį priklausė 60–69, 50–59 ir 40–49 metų grupėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pilnai paskiepytas buvo vienas iš jų, jis priklausė 60–69 metų grupei.

Iš 7,3 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 627. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama apie 13,8 tūkst. mirčių.

Praėjusią parą 1840 žmonių paskiepyta pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 20 tūkst. 889 žmonės.

Ligoninėse – 1133 pacientai

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1133 COVID-19 sergantys pacientai – keliasdešimt mažiau, nei buvo praėjusią parą, 116 iš jų – reanimacijoje.

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 99 žmonės – beveik tiek pat, kiek ankstesnę parą.

65 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 957 žmonėms.

REKLAMA

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų beveik nepakito ir siekia 724,9 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis kiek išaugo ir siekia 11 procentų.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo beveik 514 tūkst. gyventojų, o nuo jos mirė daugiau nei 7,3 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų