Plinta jaudinantis 9-mečio alytiškio laiškas: svajonės spaudžia ašarą

Artėjantis didžiųjų metų švenčių laikotarpis taip ir skatina visus tapti geresniais, jautresniais ir išmokti užjausti tuos, kuriems pagalbos, paramos, meilės ir šilumos trūksta labiausiai.

Plinta vaiko laiškas

Atskleidė svajones

Pastarosiomis dienomis feisbuke plinta jaudinantis 9-mečio Matuko laiškas. Berniukas jį parašė apsilankęs Daugų (Alytaus raj.) dienos centre, kur leidžia savo dienas.

Berniukas turi namus ir tėvus, tačiau, skaitant laišku tampa akivaizdu, kad juose nesulaukia nei meilės, nei dėmesio, nei šilumos, kurio taip reikia kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties.

Matukas laiške rašo: „Labas. Mano vardas Matas. Man jau 9. Pas mane namie – bezabrazija. Abu mano tėvai nedirba, tačiau laiko man, mano sesei ir patiems namams niekada neranda, nes dažnai būna kažkur išėję.

Viskuo stengiamės rūpintis patys, bet mums atlikti tiek darbų yra per sunku. Kartais svajoju. Svajoju su sese nuvažiuoti pas šunis.

Žiauriai patinka haskiai. Jų akys tokios... gražios. Mėlynos. Varytume laukais... Arba jotume ant arklių. Juokingai kruta nosis. Keistas kvapas. Bet nesmirda. Pašerčiau, o tada šukuočiau...

REKLAMA

Sesė tai nori piešti ant vandens. Geras.

O jums patinka haskiai? Namuose kokį turit? Kai buvot vaikas, svajojot turėti darbą ar šunį? Mokykloj vis aiškina, kad „tikslų reikia siekti.“ Jei mano tikslas gyventi normaliai, tai darbe turėsiu sėdėti kasdien? O kai jūs jau didelis, ar svajojat? Pamaniau paklausiu: tai gal galim kartu?“

Laišką pasirašo „Aš Matas“.

Traukia viena detalė 

Jaudinantis ir širdį draskantis laiškas, akis atveriantis į skaudžią realybę, kur vaikai šeimoje, turbūt, tiesiog nėra reikalingi, palietė ne tik pačius jautriausius.

Devynmetis berniukas, kurio namuose, perfrazuojant jo žodžius, bezabrazija, turi svajonių ir norų. Jis nori pamatyti haskius, jodinėti ir net išpildyti sesės svajonę, kuri, reikia pripažinti, taip pat neeilinė – piešimas ant vandens.

Beje, dėmesį traukia šiame laiške dar viena detalė: berniuko kalba labai taisyklinga, net ir sudėtingi žodžiai parašyti be klaidų, tiksliai ir aiškiai. 

Prisidėti galite ir jūs 

Jei jūs norite prisidėti prie vaikų gerovės, padėti vaikams augti saugioje aplinkoje bei tapti lašeliu jų vilties ir tikėjimo, prisidėti prie SOS Vaikų kaimo organizacijos veiklos.

SOS vaikų kaimo tikslas yra užtikrinti saugią aplinką ir padėti vaikams gyventi šeimoje.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2018-12-23 20:27:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negalime niekuo padėti. Perkame tankus Ukrainai. Saviems lėšų nulis...
Atsakyti
-1

N
Nijolė
2018-12-23 22:33:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikras man šis laiškas. Labai jau trečiokas žino kur padėti brūkšnį, daugtaškį.
Atsakyti
0

K
Kloe
2018-12-24 00:39:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rasinelis ne vaiko... kad ir koks butu protingas tokiu risliu, apgalvotu sakiniu treciokas neparasytu...o tam tikrajam Matui linkiu, kad pasiektu to ko nori...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų