Baltasis ar rudasis: kokį cukrų rinktis rekomenduoja dietologė

 Baltasis ar rudasis? Kurį cukrų rinktis? Apklausos prekybos centruose metu paaiškėjo, kad nors lietuviai vis dar tradiciškai dažniausiai renkasi baltąjį cukrų, stebina faktas, kad daugelis tautiečių šio, baltąja mirtimi praminto ingrediento išvis atsisako.

Kad rudojo cukraus pardavimai auga neslepia ir prekybos tinklų atstovai. Anot „Maximos“ atstovo, rudasis cukrus tampa vis populiaresnis ir tautiečiai jo perka vis daugiau, nors įprastas, baltasis cukrus – pagal pasirinkimą vis dar pirmesnis.

Taip pat auga ir organinio cukraus pardavimai auga ir specializuotuose ekologinių produktų parduotuvėse. Vienas populiariausių produktų ten – kokosų cukrus. Pasak dietologės Dalios Vaitkevičiūtės, pagrindinis skirtumas yra kaina, o žalingą poveikį sveikatai gali turėti abu.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Cukraus kiekiai maisto produktuose

„Rudasis nerafinuotas cukrus yra tris kartus brangesnis, tačiau sveikatos požiūriu šie cukrūs juos padauginus, vartojant jų perteklių yra žalingas organizmui“, - teigė D. Vaitkevičiūtė.

Gyventi be cukraus negalintiems, dietologė pataria kasdienybėje jo kiekius mažinti po truputį. Tai padarius – nauda visokeriopa – nukris ir nepageidaujami kilogramai, pagerės ir sveikata. Mėnesį nuosekliai cukraus naudojant mažiau, jo lengviau bus atsisakyti ir visai.

REKLAMA

„Kiekvieną įprotį mes suformuojame maždaug per mėnesį laiko, todėl atlikę tokį eksperimentą, sakykim, mėnesį laiko geriant kažkokį produktą be cukraus – kavą arba arbatą, pamatysime, kaip teigiamai tai veiks ir manau, kad kiekvienas galime atsisakyti šiek tiek pasistengę“, – patarimų kaip atsisakyti cukraus davė idetologė.

Gydytojai tvirtina, kad cukrus baltąja mirtimi pramintas ne be reikalo – piktnaudžiavimas saldumynais gali tapti nutukimo, diabeto, vėžio bei kitų ligų priežastimis. Todėl vertėtų pabandyti jo suvartoti kuo mažiau, juolab, kad šio produkto papildomai dedama į daugelį maisto produktų, net ir į duoną.

Visą reportažą žiūrėkite:

  


Rašyti komentarą...
S
Saaa
2018-11-05 17:04:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tevas visa gyvenimas valge balta ir isgyveno iki 75m
Atsakyti
0

E
Eklektik
2018-11-05 19:11:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks skirtumas via tiek lastele tegali isisavinti ir tuo paciu augti beveik tik monosaharidus. Amino rugstis. Kaip kad C-H-O. Cukraus formule berods C22 H44 O 11. Paziurekite Wikipedia, patys pamatysite.? Amino rugstys - cukrus. Net vaikeliui motinos pienelis skaidomas skranduke i fruktoze ( cukrus) ir laktoze. Cukrus yra butinas organizmui del lasteliu augimo. Bet kaip visada- normos ribose.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų