Medikai meldžia padėti 12-metei Viltei: užteks tik vieno poelgio

Nacionalinis kraujo centras kreipiasi į Lietuvos žmones ir prašo prisidėti prie kraujo donorystės.

Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

„Mama, mamyte, kada galėsiu eiti į kiemą? Tu pažiūrėk, jie ištisą dieną žaidžia smėlynėje“, – mamos klausia dvylikametė Viltė (vardas pakeistas). Būna dienų, kai mergaitė turi pakankamai jėgų pakilti iš nepatogios ligoninės lovos – tai pačios geriausios dienos, nes ji gali spalvinti, žiūrėti pro langą ir bendrauti su palatos drauge.

Prieš vienerius metus, nuo tada, kai Viltei diagnozuota leukemija – kraujo vėžys, kraujo ląstelės nepaliaujamai dauginasi ir krauju plinta po visą organizmą, mergaitės gyvenimas pasikeitė. Mergaitei skiriamas nuolatinis gydymas, tarp jų ir kraujo perpylimai. Darželis, aktyvūs žaidimai su kitais vaikais ir mylimu augintiniu, kelionės pas senelius – to nebeliko. Visos dienos dabar atrodo labai niūrios ir vienodos. Nors žmonės baltais chalatais su Vilte elgiasi labai maloniai, ji bet ką atiduotų už tai, kad būtų sveika.

Branginkime, ką turime. Džiaukimės akimirka. Padėkime ir nenusisukime nuo tų, kam ypač reikalinga mūsų pagalba. Kraujas reikalingas ne tik operacijų, traumų, gimdymų ir kitais skubiais atvejais, bet onkologinių bei kitų sunkių ligų gydymui.

Šiomis dienomis trūksta visų kraujo grupių kraujo. Būkite ne tik Viltės, bet ir kitų sergančiųjų viltimi“, – rašoma Nacionalinio kraujo centro „Facebook“ puslapyje.

1. Žingsnis

1) Atvykti į Nacionalinio kraujo centro bet kurį padalinį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose.

2) Reikia būti tinkamai pasiruošus: pailsėjus; išgėrus daug skysčių; papusryčiavus; nerūkius; išvakarėse ir donacijos dieną nevartojus svaigiųjų gėrimų; nevalgius aštrių, riebių, sunkiai virškinamų maisto produktų; nedirbus naktį; svarbiausia – geros nuotaikos.

Pastaba: moteris rekomenduojame susilaikyti nuo kraujo davimo menstruacijų metu.

Kitas būdas tapti kraujo donoru – atvykti į NKC komandos organizuojamą kraujo paėmimo vietą (artimiausias išvykas matysite interaktyviame žemėlapyje).

2. Žingsnis

1) Atėjus į registratūrą, Jus pasveikins mūsų nuoširdi padėka už dovanotą kraują. Šiandien kažkam Jūs išgelbėsite gyvybę!

REKLAMA

2) Pateikus asmens dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę arba kitą asmens tapatybę nurodantį dokumentą) Jūs būsite užregistruotas VšĮ Nacionalinio kraujo centro Donorų duomenų bazėje.

3) Registratūroje Jums bus pateikta Kraujo donoro apklausos anketa ir Donoro (-ės) sutikimas/nesutikimas duoti kraujo, kuriuos reikės užpildyti.


Rašyti komentarą...
A
Aušra
2020-08-11 23:12:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš iš varėnos mano 4kraujio grupė ir aš jau nepirma karta kraujia davusi bet dabar neturiu kou atvažiouti y vilniu
Atsakyti
0

M
Marytė
2020-08-07 19:57:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
iki kiek metų galima duoti kraujo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų