kraujo

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kraujo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kraujo“.

Sumažinkite kraujo krešulių riziką: štai, kas padės

Kraujo krešuliai, kurie atsiranda be akivaizdžios priežasties, gali sukelti gyvybei pavojingų komplikacijų, todėl labai svarbu sumažinti į jų susidarymo riziką. Gydytojas Sunni Patel iš sveikatos klinikos „Dish Dash Deets“ papasakojo apie penkis maisto produktus, kurie galėtų padėti krešulių išvengti, rašo express.co.uk. „Su kraujo krešulių susidarymo rizikos mažinimu arba širdies ir kraujagyslių sveikatos gerinimu siejami keli maisto produktai, – aiškino gydytojas.
2023-06-07

Metus laiko nesimylėjusią moterį pribloškė tyrimų rezultatai: negalėjo patikėti, ką mato

Moteris pasidalijo savo siaubu, kai gydytojai jai pasakė, kad ji nėščia, nors ji neturėjo lytinių santykių daugiau nei metus. Skamba neįmanomai, tiesa? Būtent taip pagalvojo „TikTok“ vartotoja Samantha Gibson, kai pirmą kartą iš medicinos specialistų išgirdo, kad laukiasi. Savo patirtimi ji pasidalijo internete, vaizdo įraše ji sakė: „Kai nueini pas gydytojus pasidaryti kraujo tyrimų ir grįžti sužinojusi, kad esi nėščia, nors seksu neužsiiminėjai daugiau nei metus.
2023-05-21

Klastingus kraujo krešulius išduoda šie simptomai: nenumokite ranka

Kraujo krešuliai paprastai atlieka gerą darbą ‒ jie sustabdo kraujavimą. Tačiau venose ir arterijose be rimtos priežasties atsirandantys gelį primenantys gumulėliai gali padidinti širdies priepuolių ir insultų riziką. Bloga žinia yra ta, kad lauko oro temperatūra gali turėti įtakos šiam procesui ir padidinti riziką.
2023-01-23

36-erių moterį užklupo įkyrus kosulys: sužinojus diagnozę apsipylė ašaromis

Suprantant įvairiapusius kraujo krešulių plaučiuose susidarymo simptomus, galima išgelbėti gyvybes. Plaučių embolija yra trečia pagal dažnumą širdies ir kraujagyslių liga po išeminės širdies ligos ir insulto. Deja, ši problema iš dalies kyla todėl, kad liga diagnozuojama pavėluotai ir klaidingai. Taip nutiko ir vienai moteriai, kurios atveju staiga prasidėję simptomai buvo nurašyti kaip astma.
2022-12-21

Tėvų skausmui ribų nėra: dukrelė mirė prieš pat 1-ąjį gimtadienį

Linksmą mažą dukrelę, mirusią prieš dvi dienas iki pirmojo gimtadienio, tėvai prisimena kaip „laimingiausią kada nors matytą vaiką“. Dabar tėvai įspėja kitus.  Anglė Maddison Rose Patricia Halliday buvo nuvežta į ligoninę spalio mėnesį, kai pasijuto negerai, pradėjo karščiuoti ir nebenorėjo valgyti. Deja, ji daugiau į namus nebesugrįžo, nes mirė nuo septicemijos – kraujo bakterijų, užkrečiančių smegenų gleivinę.
2022-11-11

Mirtinus kraujo krešulius išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku

Tam tikras kraujo krešėjimas yra būtinas kūnui, nes jis apsaugo jus nuo pernelyg didelio kraujavimo, kai susižalojate. Krešuliai susidaro, kai kraujo gumulėliai tampa panašūs į gelį. Tačiau krešuliai, kurie natūraliai netirpsta, gali būti pavojingi. Jei jie patenka į gyvybiškai svarbius organus, pvz., plaučius ar širdį, tai kelia rimtą susirūpinimą. Jei įtariate, kad turite krešulį, patariama kuo greičiau kreiptis į gydytoją, rašo express.co.uk.
2022-11-03

Šeima sukrėsta: 27-erių vaikinas mirė susiformavus kraujo krešuliui

Šunį vedžiodamas kulkšnį pasitempęs ir po dviejų savaičių miręs anglas vaikinas būtų buvęs išgelbėtas, jei būtų galėjęs akis į akį pasikalbėti su gydytoju, nuspręsta teisme. Kraujo krešulys, nuo kurio mirė Callumas Jonesas, būtų buvęs aptiktas, jei jo konsultacija su gydytoju būtų buvusi gyva, o ne telefoninė. Vaikino gedinti mama Kim Jones pasibaigus jo mirties tyrimui dalinosi savo mintimis.
138 2022-06-09

Kraujo krešulys 25-erių Bieberio žmonai sukėlė insultą: įspėja kitus

Justino Bieberio žmona pasakoja, kad kai patyrė siaubingą kraujo krešulio sukeltą insultą, negalėjo kalbėti, o veidas nusviro. Haily Bieber prisimena, kaip nebegalėjo kalbėti ir veidas nusviro, kai ji prieš mėnesį patyrė baisų kraujo krešulio sukeltą insultą, negalėjo kalbėti, o veidas nusviro. Popžvaigždės Justino Bieberio žmona 12 minučių trukmės „Youtube“ vaizdo įraše „Telling My Story“, publikuotame trečiadienį, papasakojo, kas jai nutiko, rašoma mirror.co.uk.
2022-04-29

Staigius kraujo krešulius išduoda keli ženklai: užkirskite kelią mirčiai laiku

Kraujo krešėjimas yra gelbėjimo mechanizmas, leidžiantis užgyti žaizdoms. Tačiau kartais šis procesas suaktyvinamas venos viduje bei ima trukdyti kraujo tekėjimui. Kai kraujo krešulys įstringa giliai venose, kojos gali įgauti mėlyną, violetinį arba raudoną atspalvį, rašo express.co.uk. Yra dviejų tipų kraujo krešuliai, ir kiekvienas iš jų kelia riziką.
2022-04-27

Kraujo krešulius išduoda vos keli ženklai: pastebėkite juos laiku

Giliųjų venų trombozė (GVT) ‒ tai kraujo krešulys, kuris susidaro giliosiose venose. Krešulys gali iš dalies arba visiškai blokuoti kraujo tekėjimą vena. Svarbu pastebėti kraujo krešulių požymius ir simptomus, nes GVT gali būti pavojinga ir jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos. Krešėjimas yra normalus reiškinys, tačiau krešuliai gali būti pavojingi, kai jie netirpsta patys. Kai susiformuoja krešuliai, jie gali nukeliauti į kitas kūno dalis ir pakenkti.
2022-03-25
REKLAMA
REKLAMA

Kraujo krešulius išduoda šie ženklai: atpažinkite juos laiku

Kraujo krešulius gali sukelti daugybė veiksnių. Kai kuriais atvejais jie gali būti labai pavojingi. Iš tiesų, jūsų kojose yra požymių, kurie turėtų jus paskatinti kreiptis į gydytoją ar kviesti greitąją medicinos pagalbą. Krešėjimas yra normalus reiškinys, tačiau krešuliai gali tapti pavojingi, kai jie patys neištirpsta. Susidarę krešuliai gali nukeliauti į kitas kūno dalis ir stipriai pakenkti. Kai kurie rizikos veiksniai žmonėms kelia didesnį kraujo krešulių susidarymo pavojų.
2022-03-10

Šie ženklai išduoda kraujo krešulius: užkirskite kelią mirčiai laiku

Kojas skaudėti gali po sunkios treniruotės, tačiau skausmas taip pat gali signalizuoti apie rimtesnes sveikatos problemas, tokios kaip venų liga ar kraujo krešuliai. Profesorius Marc Whiteley, pagrindinis venų chirurgas-konsultantas ir „The Whiteley Clinic“  įkūrėjas, pasakojo apie pagrindinius įspėjamuosius kraujo krešulių požymius, rašo express.co.uk.
2021-09-14

Medikai kreipiasi į Lietuvos žmones: prašo 1 gyvybiškai svarbaus dalyko

VšĮ Nacionalinis kraujo centras (NKC) atkreipia visuomenės dėmesį, jog Lietuvos gydymo įstaigose esantiems pacientams kritiškai trūksta kraujo. Šiuo metu didžiausias yra pirmos ir antros grupių kraujo trūkumas, tačiau NKC labai laukiami ir kitų kraujo grupių donorai. Atėjus atostogų metui ir pagerėjus oro sąlygoms, pritraukti kraujo donorų darosi vis sunkiau.
2021-06-07

Sumažinkite kraujo krešulių riziką: atskleidė 5 naudingus patarimus

Dar daug ko nežinome apie COVID-19 sukeliantį neįprastą virusą. Kaip kūnas reaguoja ir ginasi nuo jį užpuolusio viruso? Į šį klausimą atsakymų ieško įvairių šalių sveikatos apsaugos sistemos, kasdien vis atsiranda naujų iššūkių. Vienas jų – širdis ir kaip ji funkcionuoja, esant virusinei infekcijai, rašo indianexpress.com. Žmonės, kuriems susidarė kraujo krešuliai, beveik visada kosėjo ir jautė aštrų skausmą krūtinėje.
2021-04-27

32-ejų mama papasakojo apie kraujo krešulius po skiepo ir kitus vis tiek ragina skiepytis

32 metų moteris, kuriai po Covid skiepo susidarė kraujo krešuliai, tvirtina, kad skiepytis vis tiek būtina. Laurena Briggs savo pirmąjį skiepą AstraZeneca vakcina gavo kovo 25 dieną. Po to ji net dukart buvo skubiai gabenama į ligoninę, nes susidarė pavojingi kraujo krešuliai, o kraują skystinančius vaistus warfariną jai teks vartoti dar bent pusę metų, rašo mirror.co.uk. Ligoninėje dėl stipraus skausmo ji teigia panirusi į „košmariškus sapnus“ ir paskambino šeimai, kad gali nebesugrįžti namo.
2021-04-22

7 ženklai išduodantys kraujo krešulius: įsidėmėkite visam laikui

Labai svarbu atpažinti simptomus, perspėjančius apie galimus kraujo krešulius. Todėl pateikiame juos savo skaitytojams.  Kraujo krešėjimas yra svarbus organizmo procesas, kuris susižeidus apsaugo nuo pernelyg didelio nukraujavimo. Kraujo ląstelių rūšis, vadinama trombocitais, ir plazmos baltymai kraujuojant veikia kartu ir stabdo kraujavimą, sudarydami žaizdoje krešulį, kuris žaizdai užgijus savaime suyra.
2021-04-09

Kraujo krešuliai: kaip simptomus atpažinti laiku?

Įvairiomis venų ligomis serga daugiau nei pusė viso pasaulio gyventojų. Su venomis susijusios problemos ir jų simptomai, tarp jų ir kraujo krešuliai, itin paūmėja pavasario ir vasaros laikotarpiu, atšilus orams. Atpažinti kraujotakos sutrikimus yra gana paprasta, tačiau svarbu tai padaryti laiku, kitaip gali laukti nemalonios pasekmės. Šiltuoju metų laiku kyla daugiausia kraujotakos problemų, o venų ligų simptomai žymiai paūmėja.
2021-04-08

Šie simptomai gali išduoti kraujo krešulius: įsidėmėkite visam laikui

Kai kraujo krešulys nesuyra, jis tampa pavojingas ir gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus. Jų gali pasitaikyti kraujagyslėse bet kurioje kūno dalyje. Jei per daug sėdite, tikėtina, kad krešulys paveiks jūsų koją. Krešulys gali patekti į arterijas, kuriomis deguonis pernešamas iš širdies į visas kūno ląsteles ir pasekmės gali būti labai rimtos. Krešulys trukdys deguoniui patekti į širdį, plaučius ar smegenis ir jus gali ištikti infarktas arba insultas.
2021-03-24

Kraujo krešuliams užkirskite kelią laiku: gydytoja pasakė, ką reikia žinoti

Kraujo krešėjimas – normalus ir svarbus fiziologinis procesas. Jei kraujas nekrešėtų, įsipjovus ar kitaip susižeidus žmogus nukraujuotų. Tačiau kartais gali atsirasti kraujo krešėjimo problemų, krešumas gali būti ir per didelis, ir nepakankamas. Dėl padidėjusio kraujo krešumo gali įvykti trombozės – kraujagyslėse susidaryti kraujo krešuliai, kurie gali kelti pavojų gyvybei. Ypač svarbu žinoti, kokia yra kraujo krešulių prevencija bei kaip atpažinti susidariusių krešulių sukeliamas ligas.
2021-03-18

Šie ženklai gali išduoti susidariusius kraujo krešulius: stebėkite save

Giliųjų venų trombozė (GVT) ištinka tuomet, kai vienoje iš organizmo giliųjų venų, paprastai – kojose, bet kartais ir rankose, susiformuoja kraujo krešulys, rašoma stoptheclot.org. GVT požymiai ir simptomai yra šie: Tinimas, paprastai – vienoje kojoje arba rankoje; Kojos skausmas arba jautrumas, dažnai apibūdinamas kaip mėšlungis; Odos paraudimas ar pamėlimas; Karštis kojoje ar rankoje.
2021-03-18

Medikai skubiai kreipiasi į lietuvius: labai reikalinga pagalba

Kauno klinikų Kraujo centro darbuotojai skubiai kreipiasi į Lietuvos žmones ir visus persirgusius COVID-19 prašo palengvinti gydymą kitiems sergantiesiems. Kauno klinikų Kraujo centro „Facebook“ paskyroje rašoma, kad skubiai reikalingi B ir AB kraujo grupių donorai, kurie yra persirgę COVID-19 ir gali padovanoti imuninės kraujo plazmos. „Galinčius atvykti kviečiame registruotis telefonu: 8-37 32 65 00 ir atkreipti dėmesį į žemiau pateiktą informaciją.
2021-01-14

Kraujo tyrimai gali parodyti pavojingas ligas: štai, ką būtina žinoti

Nustatant įvairius organizmo sutrikimus bei infekcines, uždegimines ir net onkologines ligas, kraujo tyrimų svarba – nenuginčijama. Šeimos gydytoja atskleidžia, kokie kraujo tyrimų rodikliai yra svarbiausi ir paaiškina, kokias sudėtingas ir gyvybei pavojingas ligas jie gali parodyti. Pacientams, kurie skundžiasi suprastėjusia sveikatos būkle, šeimos gydytojai dažnai paskiria specialius kraujo tyrimus, norėdami išsiaiškinti, kas slypi už neraminančių simptomų.
2020-12-14

Skubi medikų žinutė – prašo žmonių pagalbos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Kraujo centras informuoja, kad šiuo metu padaugėjo pacientų, kuriems būtinas skubus kraujo perpylimas, ir prašo geros valios žmonių nelikti abejingais bei paaukoti kraujo. Kraujo centre trūksta visų kraujo grupių kraujo. Duoti kraujo galima pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 8 iki 18 val., antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 9 iki 19 val. bei šeštadieniais nuo 9 iki 15 val.
2020-10-16

Skubi Lietuvos medikų žinia: prašo visų žmonių pagalbos

Nacionalinis kraujo centras (NKC) informuoja, kad šiuo metu įvairiose Lietuvos gydymo įstaigose trūksta kraujo, todėl prašo atsakingų visuomenės narių nelikti abejingais ir paaukoti kraujo. NKC specialistai pabrėžia, kad visuose centro padaliniuose ir mobilių išvykų metu laikomasi visų saugumo reikalavimų: donorai ir personalas dėvi nosį ir veidą dengiančias apsaugines priemones, paviršiai yra kruopščiai dezinfekuojami, taip pat reguliuojami ateinančiųjų duoti kraujo srautai.
2020-10-14

Medikai kreipiasi į Lietuvos žmones – reikalinga skubi pagalba

Nacionalinis kraujo centras kreipiasi į visus geros valios žmones ir kviečia prisidėti prie kraujo donorystės. Centras praneša, kad grėsmingai išaugo visų kraujo grupių poreikis. Nacionalinis kraujo centras praneša, kad jiems reikalinga visuomenės pagalba ir supratingumas.
2020-10-08

Viktorui vėžys smogė tyliai iš pasalų: dabar jis įspėja kitus

Rugsėjo 22 d. buvo minima Pasaulinė lėtinės mieloleukemijos diena. Tai –  viena iš kraujo vėžio formų, o data pasirinktina dėl šią ligą sukeliančių 9–tos ir 22–os chromosomų mutacijos. Lėtinės mieloleukemijos diagnozę prieš penkerius metus iš gydytojo hematologo išgirdo ir Jurbarko rajone gyvenantis Viktoras. Šiuo metu jo liga yra suvaldyta, savijauta gera, o kasdienio vaistų vartojimo režimo ar reguliarių apsilankymų pas gydytoją jis nesureikšmino.
2020-09-24

Šis vėžys Lietuvoje diagnozuojamas tūkstančiams: įsidėmėkite simptomus

Kraujo vėžys – tai piktybinis navikas, kuris susiformuoja iš vienos kaulų čiulpų ląstelės, kai ši praranda augimo kontrolę ir ima be perstojo dalytis. Kaulų čiulpuose išvešėję navikinės ląstelės po tam tikro laiko (kelių savaičių ar mėnesių) pradeda spausti normalias kraujo ląsteles, trukdyti joms augti ir bręsti. Ligos simptomai pradeda reikštis, kai organizmas pritrūksta vienos ar kelių rūšių kraujo ląstelių.
2020-09-21

Medikai prašo skubios žmonių pagalbos – prisidėti gali kiekvienas

Nacionalinis kraujo centras kreipiasi į Lietuvos žmones – išseko visų grupių kraujo atsargos. Gydytojai ragina žmones nelikti abejingais ir prisidėti prie kraujo donorystės. „Kiekvienas jaučiamės saugus tuomet, kai sveikata nekelia jokių rūpesčių. Gaila, tačiau ne visada pavyksta garantuoti, kad taip trokštamas saugumo jausmas mūsų neapleis ir šiandien. Negandos gali mūsų tykoti bet kada ir bet kur. Jos nelaukia tinkamo laiko, o dažniausiai užklumpa netikėtai ir kai nesame tam pasiruošę.
2020-09-16

Medikai kreipiasi į Lietuvos žmones: prašo skubios pagalbos

Nacionalinis kraujo centras kreipiasi į Lietuvos žmones ir prašo skubiai prisidėti visus galinčius prie kraujo donorystės. „Labai trūksta šių kraujo grupių donorų pagalbos: O RhD +; O RhD-; A RhD+; A RhD-; B RhD-. Nuoširdžiai laukiame visų pilietiškų žmonių, kuriems 20–30 minučių nėra kliūtis išgelbėti net kelias gyvybes! Juk kraujas – pati vertingiausia dovana, kurią galime dovanoti vienas kitam.
2020-09-10

Medikai skubiai kreipiasi į Lietuvos žmones: prašo pagalbos

Nacionalinis kraujo centras kreipiasi į Lietuvos žmones ir prašo visus galinčius prisidėti prie kraujo donorystės. Nacionalinis kraujo centras skelbia, kad trūksta šių kraujo grupių: O RhD + (pirma teigiama); O RhD – (pirma neigiama); A RhD + (antra teigiama); A RhD – (antra neigiama); B RhD – (trečia neigiama); AB RhD + (ketvirta teigiama). „Donorai, turintys šias kraujo grupes, yra skubiai kviečiami atvykti paaukoti kraujo NKC padaliniuose, esančiuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ...
2020-08-31

Medikai meldžia padėti 12-metei Viltei: užteks tik vieno poelgio

Nacionalinis kraujo centras kreipiasi į Lietuvos žmones ir prašo prisidėti prie kraujo donorystės. „Mama, mamyte, kada galėsiu eiti į kiemą? Tu pažiūrėk, jie ištisą dieną žaidžia smėlynėje“, – mamos klausia dvylikametė Viltė (vardas pakeistas). Būna dienų, kai mergaitė turi pakankamai jėgų pakilti iš nepatogios ligoninės lovos – tai pačios geriausios dienos, nes ji gali spalvinti, žiūrėti pro langą ir bendrauti su palatos drauge.
2020-08-05

Medikai kreipiasi į Lietuvos žmones: reikalinga skubi pagalba

Kauno klinikų Kraujo centras kreipiasi į žmones ir prašo pagalbos. Šiandien itin trūksta dviejų grupių kraujo donorų. „Kauno klinikų Kraujo centre senka kraujo atsargos. Kviečiami visi kraujo donorai! Skubiai reikalingas B+ (III grupės) ir 0- (I grupės) kraujas! Prašome dalintis informacija“, – rašoma Kauno klinikų Kraujo centro „Facebook“ puslapyje. Saugome jus ir personalą: Reguliuojame srautus, todėl prašome dėl vizito iš anksto skambinti tel.
2020-07-30

Sunerimę medikai prašo žmonių pagalbos: „Situacija tapo itin kritinė“

Kauno medikai sunerimę – dėl kraujo trūkumo mieste susidarė kritinė situacija. Todėl gydytojai prašo atvažiuoti visus galinčius paaukoti kraujo ir taip prisidėti prie gyvybių išsaugojimo. „Labai skubiai kviečiame A (II gr.) grupę turinčius donorus. Situacija tapo itin kritinė. Prašome dalintis informacija“, – rašoma Kauno klinikų Kraujo centro „Facebook“ puslapyje. Donorai priimami: I, III, V 8-18 val.; II, IV 9-19 val.; VI 9-14 val.
2020-07-08

Medikai kreipiasi į Lietuvos žmones: padėti gali kiekvienas

Lietuvos medikai vėl kreipiasi į tautiečius. Šiuo metu ligoninėse pacientams labai trūksta kraujo, todėl Nacionalinis kraujo centras prašo visų geros valios žmonių padėti ir paaukoti savo kraujo. „Neatidėliotinai kviečiame visų kraujo grupių donorus į Nacionalinio kraujo centro padalinius atvykti jau šiandien! Šiuo metu Lietuvos ligoninėse esantiems pacientams labai trūksta kraujo, todėl šaukiamės visuomenės pagalbos.
2020-06-26

Juozas kraujo paaukojo jau 73 kartus: sustoti tikrai neketina

„Kraujo donorystė – tai neįkainojama dovana kitam žmogui, – sako Juozas Vaitkevičius. – Pirmą kartą kraujo paaukojau 2006 metais, prieš Šv. Kalėdas. Tą dieną mano sesers vyras pateko į autoavariją, todėl jam teko atlikti operaciją ir prireikė kraujo. Ši nelaimė mūsų šeimai buvo tarsi starto linija tolesnei donorystei“, – prisimena vyras. Ilgai netrukus jis išsiėmė donoro kortelę, tapo kaulų čiulpų ir nuolatiniu kraujo donoru.
2020-06-20

Kauno medikai prašo žmonių pagalbos: „Per naktį situacija tapo kritinė“

Kauno klinikų Kraujo centras kreipiasi į visus geros valios žmones ir prašo paaukoti kraujo. „Per naktį situacija tapo itin kritinė“, – sako jie. „Labai skubiai kviečiame A (II gr.) grupę turinčius donorus. Per naktį situacija tapo itin kritinė. Gelbėjant gyvybes ir teikiant kitas sveikatos priežiūros paslaugas, donorų kraujas tampa gyvybiškai svarbus.
2020-06-17

Lietuvos medikai susidūrė su didžiule problema: prašo žmonių pagalbos

Lietuvos medikai skelbia kritinę padėtį – gyvybiškai trūksta dviejų kraujo grupių donorų. Nacionalinis kraujo centras prašo prisidėti prie pagalbos ir paaukoti kraujo. „Skelbiame kritinę padėtį. Kraujo donorai, susidūrėme su didžiule problema. Mums reikia jūsų pagalbos jau dabar! Ištuštėjus O RhD – (pirmos neigiamos) ir A RhD + (antros teigiamos) kraujo grupių rezervui, susidarė ekstremali kraujo trūkumo situacija Lietuvos ligoninėse.
2020-05-29

Šias ligas atskleidžia kraujo tyrimas: sužinokite laiku

Vienas mėgstamas riebus patiekalas ar praleistas pasivaikščiojimas tikrai nepakenks. Vienas – gal ir ne, bet tas vienas neretai virsta dar vienu ir dar vienu, kol tai tampa įpročiu arba net gyvenimo būdu.
2020-05-22

Justina per naktį neteko 3,5 litrų kraujo: išgelbėjo aplinkinių gerumas

Šiandien Justina džiaugiasi vaikų juoku, pokštais ir menkais rūpesčiais namuose. Matydama vaikų šypsenas, moteris supranta, kad to galėjo neišvysti. Prieš du metus, laukiantis antrojo vaiko, jai buvo diagnozuota reta nėštumo patologija – placentos pirmeiga ir įaugimas. „Vieną naktį pasijutau keistai, pajutau, kad po manimi šlapia ir šilta. Su vyru pagalvojome, kad nubėgo vandenys, tačiau įjungus šviesą pamatėme, kad po manimi kraujas, kuris bėgo tarsi fontanas.
2020-05-18

Medikai prašo žmonių pagalbos: svarbi – kiekviena minutė

Po savaitgalio medikai kreipiasi į Lietuvos žmones – šalyje itin trūksta kraujo donorų. Medikai kviečia visus geros valios žmones prisidėti prie pagalbos ir paaukoti taip reikalingo kraujo. „Labai trūksta O RhD- ir A RhD+ kraujo grupių donorų. Kiekviena diena mums atneša naujų iššūkių. Deja, po savaitgalio jų padaugėjo – šiandien herojais kviečiame tapti tuos, kurie turi O RhD- (pirmą neigiamą) ir A RhD+ (antrą teigiamą) kraujo grupes.
2020-05-18

Medikai susidūrė su kritine padėtimi: prašo žmonių pagalbos

Praėjus šventiniam savaitgaliui, Nacionalinis kraujo centras prašo žmonių pagalbos ir bendro susitelkimo. Atnaujinus planinių paslaugų teikimą gydymo įstaigose, kritiškai išaugo kraujo poreikis, tad kiekvieno donoro skiriamas laikas donorystei yra be galo svarbus. Didžiųjų šalies miestų padaliniuose labai laukiami visi, kurie yra sveiki ir jaučiasi gerai.
2020-05-05

Medikai kreipiasi į Lietuvos žmones: reikalinga skubi pagalba

Vyriausybei pamažu švelninant karantino sąlygas, Nacionalinis kraujo centras (NKC) ruošiasi išaugusiam kraujo poreikiui. Šoktelėjimo tikimasi tuomet, kai bus atnaujintos planinės operacijos ir gydymo įstaigoms per karantiną išsekusių kraujo atsargų nebeužteks. Todėl NKC kviečia ilgąjį savaitgalį paskirti geriems darbams ir padovanoti kraujo.  Šią savaitę, minint Medicinos darbuotojų dieną, į NKC prašymą paaukoti kraujo sureagavo Diana Nausėdienė.
2020-04-30

Nausėdienė ryžosi nuoširdžiam poelgiui: pagalbos prašo ir iš kitų

Pirmadienį, minint Medicinos darbuotojų dieną, Diana Nausėdienė nuvyko į Nacionalinį kraujo centrą ir davė kraujo. „Kad medikai būtų įgalinti išgelbėti kiekvieno iš mūsų sveikatą ir gyvybę, jiems reikia išteklių. Šiandien trūksta kraujo atsargų. Todėl noriu parodyti asmeninį pavyzdį ir paraginti: pasitikiu Nacionaliniu kraujo centru ir nebijau duoti kraujo. Nebijokite ir jūs“, – ragina pirmoji ponia. Prieš mėnesį Diana Nausėdienė inicijavo potencialių kraujo donorų duomenų banko sukūrimą.
2020-04-27

Medikai prašo lietuvių pagalbos: gali išgelbėti žmogaus gyvybę

Nacionalinis kraujo centras trečiadienio dieną kreipiasi į visuomenę – reikalinga ypač skubi pagalba. Šiuo metu itin trūksta ketvirtosios neigiamos kraujo grupės. „SOS! AB RhD – (ketvirta neigiama) kraujo grupė!!! Mielieji, kreipiamės į visus, kas turite KETVIRTĄ NEIGIAMĄ kraujo grupę ir prašome jūsų suskubti atvykti dar šiandien – pacientui reikalinga skubi pagalba“, – rašoma kraujo centro feisbuko puslapyje.
2020-04-15

Kaune – kritinė padėtis: medikai prašo žmonių pagalbos

Kaune – kritinė padėtis dėl kraujo trūkumo. Kauno klinikose gydomiems pacientams skubiai reikalinga jūsų pagalba, informuoja medikai.  „Svarbu! Šiuo metu Kauno klinikose gydomiems pacientams skubiai reikalinga jūsų pagalba. Kviečiame padovanoti kraujo Eivenių g. 2, Kaunas Kraujo donorams parkavimas prie Kauno klinikų Kraujo centro yra nemokamas. Pageidaujantiems atvykti iki Kraujo centro automobiliu, prašome apie tai pranešti tel. nr.
2020-03-02

Sunku suvokti protu: žmonėms perpildavo gyvūnų kraują, skiesdavo jį pienu, vynu, alumi

Kai daugiau nei prieš penkis šimtus metų popiežių Inocentą VIII ištiko insultas, jį mėginta išgelbėti perpilant kraują trijų dešimtmečių berniukų iš nepasiturinčių šeimų. Iš to nelaimėjo niekas: popiežius vis tiek mirė, o netekę kraujo neišgyveno ir berniukai. Vėliau žmonėms būdavo perpilamas ožkų, avių, karvių kraujas, kartais – skiedžiant jį su vynu, pienu, alumi.
2020-02-03

Genutės sesuo tragiškai mirė po avarijos: „Ketinome kreiptis pagalbos, bet nespėjome“

Mūsų redakciją pasiekė toks trumpas, bet iškalbingas laiškutis: Į „Deimančiukus“ siūlome Genutę Milnikovienę, gyvenančią Nereikonių kaime, Joniškėlio apylinkių seniūnijoje. Ši paprasta moteris, dirbanti Švobiškio kaimo parduotuvėje, jau daugiau nei dvidešimt metų neatlygintinai duoda kraujo. 2019 metų gruodžio mėnesį Nacionalinis kraujo centras ją apdovanojo kaip Garbės kraujo donorę. Mūsų manymu, tai yra pasiaukojimas, gelbėjant sveikatą ir gyvybes.
2020-01-29

Žymius Lietuvos vyrus puola kraujo vėžys: deja, kovą laimi ne visi

Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis viešai prisipažino, kad serga kraujo vėžiu. Jis ne pirmasis žinomas vyras, kuris apie tai prakalbo viešai. Su kraujo vėžiu gyvenime akistatą patyrė ir dainininkas Stanislovas Stavickis-Stano, buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas. Deja, bet aktoriui Daliui Mertinui prieš keletą metų šios ligos įveikti nepavyko.  Limfoma arba limfmazgių vėžys – tai dažniausia kraujo vėžio rūšiai priskiriama vėžio forma. Apie 90 proc. ligos atvejų išgydoma.
2019-08-28

Nusprendė paaukoti kraujo – aptiko klastingą ligą: perspėja ir kitus

Apie ką pirmiausiai pagalvojate, išgirdę siūlymą duoti kraujo? Taip, šis ganėtinai paprastas, tačiau kilnus darbas gali išgelbėti gyvybę. Ir padėti galite ne tik avarijose sužeistiems, operuojamiems ar nelaimingų atsitikimų metu nukentėjusiems žmonėms – didžiulę paslaugą, tapdami kraujo donoru, galite padaryti ir patys sau.
2018-12-20

Mirtina liga smogė vos gimus: dabar Viktoriją vadina stebuklu

Nuotraukoje matoma mergytė, vardu Viktorija. Šiandien ji niekuo nesiskiria nuo savo bendraamžių ir ypatingai džiugina aplinkinius plačia šypsena bei entuziazmu. Tačiau retas, kuris pagalvotų, kad šiai mažylei gyvenimas nuo pat pradžių buvo sunkesnis nei kitiems – būdama aštuonių mėnesių ji susirgo kraujo vėžiu. Vilnietės Irenos Videvič dukrelė Viktorija itin sunkia kraujo vėžio forma susirgo būdama vos aštuonių mėnesių. Sunku net pagalvoti apie tai, ką teko iškęsti mergytei ir jos tėveliams.
2018-12-06
Į viršų