Gavote pakvietimą į vestuves? Šias klaidas daro dažnas – nekartokite jų

Lietuvoje įsibėgėjo vestuvių sezonas. Dažnai ši šventė įvairių iššūkių ir klausimų kelia ne tik laimingajai porai, bet ir jų meilės šventėje dalyvauti pakviestiems svečiams. Vienas iš jų – ką apsirengti? Apie tai, kaip nenuklysti į lankas, naujienų portalui tv3.lt pasakoja etiketo žinovas Giedrius Drukteinis.

Vestuvės (nuotr. Fotodiena.lt)

Giedrius Drukteinis sako, kad pagal definiciją, vestuvės visada yra šventė, todėl ir apranga turi būti šventinė.

„Jokiu būdu netinka laisvalaikio ar sportinė apranga. Šie aprangos kodai yra pernelyg paprasti, sportiški ir kasdieniški, todėl jie nėra tinkami. Liaudis sako: „Šiuos drabužius pasaugosiu šventei“. Tai tokie drabužiai ir tinka vestuvėms.

Žinoma, tai nereiškia, kad turi vyrai būtinai rištis kaklaraištį ar moterys pasipuošti brangiausiais savo aksesuarais, tačiau bet kuriuo atveju, padori šventinė apranga išreiškia pagarbą tos šventės kaltininkams, tiems, kurie tuokiasi“, – nurodo jis.

Vestuvės

Venkite šių spalvų

Tikriausiai teko girdėti vyresnius šeimos narius sakant, kad einant į vestuves jokiu būdu negalima dėtis raudonos, juodos ar baltos spalvos aprangos. Etiketo žinovas sako, kad pagrindinė taisyklė vestuvėse yra tokia – jokia viešnia ir joks svečias savo apranga neturėtų užgožti jaunavedžių.

REKLAMA

„Svečiai negali ekstravagantiškais apdarais, aksesuarais traukti aplinkinių dėmesį, kadangi, pagal nutylėjimą, visas šventės dalyvių dėmesys turi būti nukreiptas į jaunavedžius. Kalbant konkrečiai apie spalvas, yra tokia universali aprangos taisyklė – šventėms tinka visos vaivorykštės spalvos, o kaip žinome, vaivorykštėje nėra tik juodos spalvos.

Juoda spalva atrodo nenatūraliausiai, ji yra pati iškilmingiausia ir solidžiausia, todėl ją reikėtų palikti jaunikiui. Pavyzdžiui, aš pats eidamas į vestuves renkuosi tamsiai mėlyną švarką auksinėmis sagomis, šviesias kelnes, žydrus marškinius ir rudus batus.

Moterims reikėtų vengti baltų, šviesių atspalvių, kad nenukreiptų kitų dėmesio nuo jaunosios. Aišku, tai nereiškia, kad negalima užsidėti baltų marškinių ar baltų kelnių, tik tokiu atveju reikėtų jas derinti su kažkuo atsveriančiu baltą spalvą, pavyzdžiui, tamsiai raudonos ar tamsiai mėlynos spalvos drabužiu“, – sako G. Drukteinis.

Vestuvių svečiai

Apranga išreiškiate pagarbą

Pasak etiketo žinovo, vestuvių ceremonijai vykstant net ir pačią karščiausią metų dieną vyrams reikėtų vengti dėvėti šortus, o vietoj jų, rinktis orui pralaidžių audinių kelnes ar kostiumus.

„Jeigu nesate Žilvinas Grigaitis, geriau šortų nesidėkite į vestuves. Šortai ar kita laisva apranga, labiau tiktų antrai vestuvių iškilmių dienai, kai religinės apeigos yra baigtos. Bet kad ir kokio karščio bebūtų diena, pirmąją vestuvių dieną šortų geriau venkite.

Tekstilės pramonė siūlo puikių išeičių kaip net karštą dieną atrodyti solidžiai, pagarbiai ir oriai. Pavyzdžiui, lininis kostiumas – su juo gali būti pakankamai vėsu, nesvarbu, kokios spalvos jis bus. Arba medvilniniai audiniai – jie yra pakankamai kvėpuojantys“, – nurodo jis.

Giedrius Drukteinis

D. Drukteinis ragina nepamiršti, kad savo apranga vestuvėse demonstruojama pagarba jauniesiems, todėl jeigu ateisite apsirengę treningus dėl to, kad jums karšta ar patogu, parodysite, jog galvojate tik apie save, toje šventėje nematote prasmės ir atėjote tik pasilinksminti, o nepasidžiaugti už naujai sukurtą šeimą.

Blizgučius palikite namuose

„Drabužiai su daug blizgučių, nėrinių ar labai aptempti yra perdėm vakariniai arba proginiai. Jie yra skirti į visuomeninius renginius, atidarymus ar, sakykime, į „Oskarų“ ceremoniją. Tai yra tokie renginiai, kurie ir yra skirti pademonstruoti savo skonį, savo stilių, parodyti naujas tendencijas ar pasikeitusius savo stilių, šukuoseną ar plaukų spalvą.

Visuomeninei renginiai ir yra skirtos visuomenei, o vestuvės yra skirtos naujai atsirandančiai šeimai, todėl jose nereikia bandyti išsiskirti ar kelti kažkokius klausimus suknele iš žvynų. Vestuvės nėra vieta ir laikas tam“, – nurodo G. Drukteinis.

Vestuvių svečiai

Pasak jo, be tokių ekstravagantiškų priedų ar aksesuarų galima pademonstruoti savo išskirtinumą ir subtilų skonį. Kaip tai padaryti? Labai paprastai – šypsantis, bendraujant su svečiais ir tai veiks daug geriau nei bet kokia ekstravagantiška suknelė, kuri kaip tik gali pasirodyti kvailai, ne vietoje, ne pagal kontekstą ir sukelti papildomų apkalbų iš kitų svečių.

Šiek tiek anksčiau naujienų portalui tv3.lt vestuvių planuotoja padėjo išspręsti dar vieną galvos skausmą, kurį patiria pakvietimą į vestuves gavę svečiai. Specialistė taip pat atskleidė, kokią sumą pinigų dovanoti jauniesiems.


Rašyti komentarą...
U
Ula
2020-08-01 20:34:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toks ir žinovas jei marškinius ir kelnes UŽSIDEDA, tegul nejuokina žmonių tokie ale žinovai
Atsakyti
-8

E
Eugesiga
2020-08-02 08:06:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunku suprasti, kad ,,užsidėjus" drabužius galima išeiti iš namų. Kurioje vietoje jie turėtų būti uždėti?!
Atsakyti
-5

E
Ekspertas
2020-07-31 21:06:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Drukteini, tik būtinai apsimaukite kojines, basam bstai netinka
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų