Atskleidė idealiausią laiką migdyti vaikus: štai, kodėl jis geriausias

Įtikinti paauglę mergaitę eiti miegoti normaliu laiku gali būti labai sunki užduotis. Bet gali būti verta nepasiduoti, nes mokslininkai išsiaiškino, kad griežtesnis miego režimas siejamas su žemesne astmos rizika.

Mama ir vaikas (nuotr. Shutterstock.com)

Vienas tyrimas atskleidė, kad vėlai miegoti einantys ir vėlai besikeliantys vaikai tris kartus dažniau serga arba sirgo astma.

Astma sergančių žmonių kvėpavimo takai yra jautrūs, o jų imuninė sistema per jautriai reaguoja į dirgiklius – dulkes, teršalus ir fizinę veiklą. Jų kvėpavimo takai ištinsta ir susiaurėja, todėl jiems pradeda trūkti oro.

Taip dažniau nutinka ilgai miegoti mėgstantiems paaugliams, nes taip sutrinka jų biologinis laikrodis – kai kurie ekspertai mano, kad tai labai kenkia plaučių imuninei funkcijai.

Ilgus vakarus prie išmaniųjų telefonų ir planšečių leidžiantys paaugliai situaciją dar labiau apsunkina, nes mėlynieji spinduliai iš įrenginių dar labiau sutrikdo organizmo gebėjimą naktį atskirti nuo dienos, rašoma dailymail.co.uk

Mokslininkai ištyrė beveik 1700 paauglių – kone vienas iš dešimties sakė, kad „yra pelėda“. Ši grupė tuomet buvo palyginta su vyturiais, kurie miegoti eina anksti. Pelėdos tris kartus dažniau sirgo alerginiais simptomais, panašiais į astmą – čiauduliu ir sloga.

REKLAMA

Dr. Subhabrata Moitra, pagrindinė Albertos universiteto Kanadoje atlikto tyrimo autorė, sako: „Kad ir ką jie bemanytų, paaugliai nėra pelėdos iš prigimties. Bet mūsų tyrimas rodo, kad yra ryšys tarp to, kada jie mėgsta eiti miegoti, ir astmos bei alergijų. Todėl remdamiesi šiais rezultatais tėvams patariame paauglius guldyti miegoti nuo 21:30 iki 22:30, o elektroninius įrenginius paimti iš jų dviem valandoms likus iki miego.“

Tyrime dalyvavo 13–14 metų paaugliai – jų buvo klausiama, kelintą valandą jie vakare pasijunta pavargę – atsakymai varijavo nuo 21 val. iki 2 val. nakties. Tada buvo klausiama, kuriuo paros metu jie jaučiasi geriausiai ir ar būna pavargę rytais. Paaiškėjo, kad 9 procentai paauglių laiko save pelėdomis, o 42 – vyturiais, o visi kiti – per vidurį. Šis tyrimas buvo publikuotas „ERJ Open Research“ žurnale.


Rašyti komentarą...
L
Lietuviški ypatumai
2020-07-12 10:16:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, atiminėk daiktus iš vaikų, kad santykiai tarp jūsų visą gyvenimą būtų prastesni, nei galėtų būti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų