astma

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „astma“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „astma“.

Šios ligos įgauna pagreitį: gydytoja įspėjo, ką privalu žinoti tėvams

Sergamumas alergijomis pasaulyje įgauna naują pagreitį, o ypač jautri ir dažna ši problema yra vaikystėje. Todėl gydytojai įspėja tėvus nebandyti vaikų auginti per daug steriliai, mat tai gali pridaryti tik didesnės bėdos. VUL Santaros klinikų Pediatrijos centro Specializuoto vaikų ligų skyriaus gydytoja vaikų alergologė dr. Ieva Adomaitė priminė, kad alergija yra nenormali organizmo imuninės sistemos reakcija į vieną ar kitą išorės dirgiklį.
REKLAMA
Astma – lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga visam gyvenimui (nuotr. Shutterstock.com) Astma – lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga visam gyvenimui (nuotr. Shutterstock.com)

Astma – lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga visam gyvenimui

Astma – tai lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga nuo kurios, deja, vis dar neįmanoma pilnai pasveikti. Vis dėlto tai nėra nuosprendis, nes šiandieninė medicina turi ne vieną pasiūlymą, padedantį gyventi kokybiškiau net ir sunkia astma sergantiems pacientams. Kai kuriems asmenims šiandien astma gali būti kontroliuojama taip sėkmingai, kad pacientas net pamiršta, kad serga, o kai kuriems, deja, reikia „susigyventi“ su sunkios astmos forma, kuri gali neretai pateikti nemalonių staigmenų.
2024-05-15

Dažnai vargina dusulys? Štai, kada skubėkite pas gydytoją

Visame pasaulyje astma tampa vis didesne sveikatos problema, veikianti tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. Tai lėtinė, uždegiminė kvėpavimo sistemos liga, kuri gali sukelti daugybę simptomų: nuo kosulio ir dusulio iki sunkaus kvėpavimo. Nors astma gali būti valdoma įvairiais gydymo būdais, ji vis dar kelia iššūkių tiek pacientams, tiek medicinos specialistams.
2024-04-10

Šie simptomai supainioja ne vieną: perspėjo neignoruoti gyvybei pavojingos būklės

Pavasaris pasižymi ne tik ilgesnėmis dienomis ar šiltesniu oru, bet ir gausesniu žiedadulkių bei kitų ore tvyrančių alergenų kiekiu. Sezoninės alergijos dėl savo simptomų dažnai maišomos su peršalimo ligomis arba gripu, tačiau vaistininkai perspėja, kad būtina žinoti, nuo ko gydomasi, kadangi priešingu atveju gali tekti susidurti su anafilaksija – gyvybei pavojinga alergine reakcija.
2024-04-05

Kiekvieno namuose tyko gyvenimą pragaru galintis paversti gyvis: susirūpinkite, jei jaučiate tokius simptomus

Nuolat sloguojate ar patiriate intensyvesnius peršalimą primenančius simptomus? Labai gali būti, kad pasigavote ne sezoninį virusą, o jus persekioja alergija namų dulkių erkėms. Gydytojai įspėja, kad galima gydymo būdas čia vienas, tačiau situacija nesikeis, jei visa šeima neatliks tam tikrų namų darbų. Vilnietė Agnė pasakojo nuėjusi netrumpą kelią, kol atrado jos dukros nesibaigiančių negalavimų priežastį – alergiją namų dulkių erkėms.
2024-03-03

Šie ženklai išduoda, kad esate alergiškas pelėsiui namuose: nenumokite ranka

Atšalus orams ir padidėjus drėgmės kiekiui – gali atsirasti palankios sąlygos pelėsio atsiradimui. Šis mikroorganizmas gali sukelti alergiją, kuri taip pat gali būti pavojinga ir sveikatai. Apie tai, kaip atpažinti alergiją pelėsiui ir numalšinti jos simptomus, tv3.lt naujienų portalui pasakoja „Benu“ vaistinės atstovė – vaistininkė Urtė Jankauskaitė.
2023-10-19

Šeimos skausmui ribų nėra: staiga mirė 5-erių metų sūnus

Penkių metų berniukas Anglijoje mirė nuo širdies skausmo, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai ligoninė išsiuntė jį namo ir rekomendavo išgerti antbiotikų kursą. Yusuf Mahmud Nazir mirė 2022-ų metų lapkritį, praėjus vos aštuonioms dienoms po to, kai buvo apžiūrėtas Roterhamo ligoninėje ir išsiųstas namo su antibiotikais.
2023-10-08

Pavargote kovoti su šienlige? Mokslininkai turi įkvepiančių žinių

Kodėl sergančiųjų šienlige nosyse daug daugiau tam tikros rūšies bakterijų? Kaip žarnyno mikrobai susiję su alergija žiedadulkėms? Atsakymai į tokius klausimus, kaip tikimasi, gali atverti kelią naujam šios ligos gydymo metodui.  Šienligę skatino bakterijos Daugybei žmonių pavasaris atneša ne džiaugsmą, o slogą, kosulį ir ašaras.
2023-05-17

66-erių Petras Kazlauskas atskleidė, kaip įveikė sunkią ligą

Astma – lėtinė uždegiminė liga, kuri neretai painiojama su paprastu kosuliu. Jai paūmėjus, tampa sunkiau kvėpuoti, padidėja bronchų jautrumas įvairiems dirgikliams.
64 2023-03-28

Šie ženklai išduoda, kad patalynę keičiate per retai: įsidėmėkite

Dažnai žmonės per mažai skiria dėmesio patalynės keitimui. Vieni ją keičia kartą per mėnesį, o kiti su ta pačia patalyne miega net ir kelis mėnesius. Tačiau retas žino, kad nešvari patalynė gali sukelti tam tikras ligas. Sužinokite, kokie simptomai išduoda, kad jūs per retai rūpinatės savo miego švara. Atlikti naujausi tyrimai parodė, kad per retas miegamojo patalynės keitimas gali būti kelių skirtingų ligų priežastis, rašoma thesun.co.uk.
2023-02-21
REKLAMA
REKLAMA

Namuose rasoja langai ir kaupiasi pelėsis? Ekspertė turi jums labai liūdnų žinių

Vėstant orams namuose neišvengiamai ima kauptis daugiau drėgmės. Drėgmės perteklius sudaro tinkamas sąlygas veistis pelėsiui, kuris ne tik gadina estetinį vaizdą, tačiau taip pat gali būti pavojingas sveikatai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Irena Taraškevičienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokios sąlygos palankios pelėsio veisimuisi, kaip jis gali paveikti sveikatą bei ką svarbu padaryti, kad jo atsikratytumėte.
2022-11-12

Ši liga nusitaikė į vaikus: gydytoja perspėja

Nepaisant nuolat tobulėjančios medicinos, vaikų astmos paplitimas, sergamumas ir mirtingumas per pastaruosius 40 metų pasaulyje labai išaugo. Specialistų teigimu, tai – viena dažniausiai pasitaikančių lėtinių vaikų plaučių ligų. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Indrė Stukienė teigia, kad atpažinti pirmuosius astma sergančio vaiko organizmo siunčiamus signalus – itin svarbu. „Iki šiol nėra galutinai aišku, kodėl kai kurie vaikai suserga astma.
2022-10-18

Perspėja sergančiuosius astma: jei nors 1 iš šių 5 teiginių jums tinka, kreipkitės į gydytoją

Nors astma yra lėtinė liga, tai visai nereiškia, kad gyvenimą ji turi apkartinti. Su astmos paūmėjimais ir nuolatiniu simptomų malšinimu susitaikę pacientai nebeįsivaizduoja kitokio gyvenimo, tačiau gydytojai vienareikšmiškai teigia – astma neturi gąsdinti ar trukdyti, ją galima pažaboti. Atsakykite sau į 5 klausimus ir sužinokite, ar jums reikalinga gydytojo pulmonologo konsultacija gydymui peržiūrėti.
2021-11-11

Nenumokite ranka į varginantį dusulį: gali išduoti klastingą ligą

Kol vieni mėgaujasi besikeičiančiais orais ir krentančiais lapais, kitiems, sergantiems astma, šis vėstantis ir prastėjantis oras – sudėtingas laikas dėl didesnės tikimybės susirgti virusinėmis ligomis, kurios lemia ligos paūmėjimą. Bronchinė astma – lėtinė bronchų gleivinės liga, kuriai būdingi dusulio priepuoliai, sukeliami alergenų, virusų ir kitų aplinkos veiksnių, taip pat fizinio krūvio ir streso.
2021-10-31

Namuose laikykite šiuos 3 augalus: jūsų sveikata jums padėkos

Kambariniai augalai puikiai tinka psichinei sveikatai ir interjerui pagyvinti. Tačiau augalai taip pat turi ir teigiamą poveikį sveikatai – gerina kvėpavimą, padeda palengvinti astmą, bronchitą, ar kai kuriuos vėžio padarinius. Štai 3 kambariniai augalai, padedantys gerinti oro kokybę.   Tyrimai rodo, kad nors ir per pastaruosius metus oro kokybė pagerėjo, daugelis sveikatos problemų ir ligų yra susijusios su tarša.
2021-09-26

Šiukštu nedžiovinkite skalbinių kambaryje: štai kodėl

Ne kiekvienas namuose turi džiovyklę – ji neretai užima daug vietos, o ir kainuoja nepigiai. Taigi, daugelis mūsų skalbinius tiesiog išdžiauna. Tačiau tiems, kurie juos visuomet išdžiausto namų viduje, reikėtų žinoti vieną dalyką. Žinoma, ne visi gali rinktis, bet vis tiek verta žinoti – namuose skalbinių geriau nedžiovinti.
2021-07-08

Rastas ryšys, siejantis vaikų astmą su aplinkos oro tarša moters nėštumo metu

Nėštumo metu gyvenant aplinkoje, kur smulkiųjų dalelių oro tarša yra didelė, padidėja tikimybė, kad vaikui išsivystys astma. Jungtinių Amerikos Valstijų „Mount Sinai“ medicinos mokyklos mokslininkai atliko tyrimą, kuris pirmą kartą istorijoje aptiko ryšį tarp astmos ir dar iki gimdymo patirto taršalų ore poveikio. Tyrimo metu mokslininkai stebėjo 376 moteris ir jų vaikus, gyvenančius Bostone.
2021-06-29

Vakcina nuo alergijos sukeltos astmos – daug žadanti

Nauji tyrimai atskleidė, kad vakcina nuo lėtinės alerginės astmos yra perspektyvi. Iki šiol tyrimai buvo atliekami tik su pelėmis, todėl dar anksti daryti išvadas, tačiau tai gali atverti kelią ilgalaikiam sunkios astmos gydymui. Po šių daug žadančių rezultatų mokslininkai pranešė „IFLScience“, kad jie jau diskutuoja su keliomis ligoninėmis tikėdamiesi per ateinančius porą metų atlikti bandymus su žmonėmis.
2021-06-17

Motina pasidalino paskutine 15-metės dukros nuotrauka, po to kai ją pražudė astmos priepuolis

Palūžusi motina pasidalino nuotrauka, užfiksuota paskutinėmis jos 15-metės dukters gyvenimo akimirkomis, prieš išjungiant merginos gyvybę palaikiusius aparatus. Mergaitė patyrė astmos priepuolį, dėl kurio jos smegenys nebegavo deguonies ir galiausia mirė. Išsigandusi 47-erių motina Paula Thompson negalinčią kvėpuoti dukrą Beccy rado savo namuose Jungtinėje Karalystėje, Burtone, Statfordšyre. Paauglė tuo metu miegojo, nes norėjo atsigauti po ją ištikusio astmos priepuolio.
2021-02-07

Atskleidė idealiausią laiką migdyti vaikus: štai, kodėl jis geriausias

Įtikinti paauglę mergaitę eiti miegoti normaliu laiku gali būti labai sunki užduotis. Bet gali būti verta nepasiduoti, nes mokslininkai išsiaiškino, kad griežtesnis miego režimas siejamas su žemesne astmos rizika. Vienas tyrimas atskleidė, kad vėlai miegoti einantys ir vėlai besikeliantys vaikai tris kartus dažniau serga arba sirgo astma. Astma sergančių žmonių kvėpavimo takai yra jautrūs, o jų imuninė sistema per jautriai reaguoja į dirgiklius – dulkes, teršalus ir fizinę veiklą.
2020-07-11

Lietuvės ligą išdavė sunkus kvėpavimas: gydytojos klausė, ar Lietuvoje nėra eutanazijos

Esant dabartinėms gydymo galimybėms, vis daugiau sunkia astma sergančių žmonių jaučiasi taip, lyg būtų visiškai sveiki. Pacientai dažnai net klausia gydytojų, gal įvyko stebuklas ir jie iš tiesų pasveiko. Svarbu nepamiršti, kad astma yra neišgydoma liga, todėl ilgalaikio gydymo nutraukti negalima, tačiau kokybiškai gyventi – įmanoma. Gydytoja pulmonologė dr. Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė papasakojo, kaip jaučiasi pacientai, kuriems pavyko suvaldyti varginančius astmos simptomus.
2020-06-03

Koronavirusas šiems žmonėms ypač pavojingas: medikė siunčia perspėjimą

Alerginės reakcijos gali sukelti odos bėrimus, tačiau kai jos sukelia kvėpavimo takų komplikacijas, žmonės, ypatingai sergantieji astma, yra nemenkame pavojuje. Neatmetama galimybė, kad plaučių ligų paūmėjimą gali sukelti virusinės ligos, tarp jų ir COVID-19. Alergologė pateikia rekomendacijas, kaip save apsaugoti karantino laikotarpiu ir kokių klaidų vengti sergantiems alerginėmis ligomis.
2020-05-05

Sergate astma? Koronavirusas jums labai pavojingas

Kvėpavimo takų simptomai pasireiškia tiek sergant naujuoju koronavirusu (COVID-19), tiek astma. Tačiau tai yra skirtingos ligos ir jų gydymas skiriasi. Sergant lėtinėmis plaučių ligomis, pavyzdžiui, astma, prisidėjusi COVID-19 infekcija gali lemti sunkesnes komplikacijas, prastesnę ligos prognozę. Astma sergantiems pacientams, ypač kuriems nustatytas kvėpavimo nepakankamumas, taip pat kyla didesnė rizika užsikrėsti COVID-19, todėl jie turi žinoti, kaip elgtis šios pandemijos laikotarpiu.
Aktualijos 2020-05-04

Koronavirusas šiems žmonėms pats pavojingiausias: ar esate tarp jų?

Žmonės taip pat raginami vengti nebūtinų kontaktų bei kelionių, mirtinam koronavirusui ir toliau plintant visoje šalyje. Didžiausia grėsmė – nėščiosioms ir vyresnio amžiaus žmonėms, o taip pat sergantiems astma. Laikydamasis valdžios socialinės izoliacijos rekomendacijų Anglijos vyriausiojo medicinos tarnautojo pavaduotojas Jonathanas Van–Tamas rizikos grupėms priskiriamus žmones ragina saviizoliuotis.
2020-03-19
REKLAMA
Lietuvos astmos klubų asociacijos prezidentė Eglė Kvederaitė. Nijolės Zenkevičiūtės nuotr.  Lietuvos astmos klubų asociacijos prezidentė Eglė Kvederaitė. Nijolės Zenkevičiūtės nuotr.

Iškvėpuoti astmos negalima, bet sergančiajam įmanoma padėti

Bronchinė astma – liga, kuri ne tik pakeičia gyvenimą, bet ir sukelia kitų lėtinių, nepagydomų ligų, gali paversti žmogų neįgaliu. Pasaulyje šiuo metu ši liga vargina 300 milijonų žmonių, Lietuvoje bronchine astma serga apie 5 procentai gyventojų. Kaip gyventi su šia liga? Kaip padėti sau, kad sirgdamas bronchine astma galėtum gyventi visavertį gyvenimą? Kalbamės su valstybės tarnautoja Egle Kvederaite, keturiasdešimt metų sergančia bronchine astma.
2020-01-04

Staigus skausmas krūtinėje: ką jis reiškia?

Mes visi esame patyrę staigų, duriantį skausmą krūtinėje, kuris tiesiog atima kvapą. Nors jis trunka vos kelias sekundes, to pakanka, kad jus atitrauktų nuo veiklos ir sukeltų didelį stresą. Šis skausmas labai dažnai pasitaiko vaikams ir jauniems žmonėms, tačiau apie tai kalbama nepakankamai, rašoma brightside.me. Tai skausmas, esantis krūtinėje ir atsirandantis širdies priekyje. Paprastai tai pasireiškia vaikams ir jauniems žmonėms, vyresniems šis jausmas gali pasireikšti tik kur kas rečiau.
2019-12-02

Skausminga Editos lemtis: dėl dukros kasdien eina pusšimtį kilometrų

„Turiu keturis vaikus, kuriuos turiu išlaikyti, nes pinigai iš užsienyje dirbančio vyro ateina labai nereguliariai, – pasakoja marijampolietė Edita Chernane. – Dukra serga astma, nemažai lėšų išleidžiu jos gydymui. Pragyvenimui užsidirbu išnešiodama reklaminius lankstinukus, tačiau darbas tikrai sunkus fiziškai.
2019-05-14

Skubus įspėjimas esantiems Londone: palietus gresia bėrimas, vėmimas ir net astmos priepuolis

Londono gyventojai įspėjami saugotis baltais plaukeliais apaugusių vikšrų, kurie gali sukelti bėrimą, vėmimą ir astmos priepuolius. Didžiosios Britanijos miškininkystės komisija pranešė, kad ąžuolinių keliaujančių kuoduočių vikšrai šalies sostinėje ir jos apylinkėse pastebimi nuo balandžio vidurio. Vikšrai padengti tūkstančiais plaukelių, kuriuose yra specialaus toksino, galinčio sukelti odos bėrimą ir kvėpavimo sunkumus, sudirginti gerklę ir akis.
2018-04-29

Liga pavogė džiaugsmą: „Seksas gali mane pražudyti, bet kurią akimirką“

Kad ir kaip jauna moteris, Callie-Anne Skevington, norėtų pasimylėti su savo naujuoju vyru, ji turi užgesinti aistrą, kol aistra neužgesino jos. Neseniai moteriai buvo diagnozuota sunki astmos forma, ji pastebėjo, kad seksas sukelia jai siaubingus ir potencialiai mirtino dusulio simptomus. „Aš pradėjau garsiai dūsauti ir maniau, kad mano krūtinė tuoj sprogs, nes negalėjau išpūsti oro iš plaučių Turėjau sustabdyti visą aktą ir griebti savo inhaliatorių.
2018-02-19

Didelio svorio netekusiai merginai pavyko atsikratyti ir sunkios ligos

Sarah Marchment (20) jauna mergina, kuri nuo pat vaikystės turėjo rimtų svorio problemų. Kaip teigia pati Sarah, ji vos galėdavo nubėgti 400 metrų. Mergina ilgą laiką kentė patyčias dėl savo didesnio svorio ir nekęsdavo savo atvaizdo veidrodyje. Tačiau kaip teigė pati mergina, ji nelabai stengėsi. Valgė labai daug nesveiko maisto, gerdavo vaisvandenius ir nesirūpino savo energijos kiekiu, mat augant svoriui jis vis mažėjo ir mažėjo.
2017-07-15

Melburne užfiksuotas itin retas gamtos reiškinys, neapsieita be mirčių

Pirmadienio vakare Melburne, Australijoje ėmė kilti audros debesys, prasidėjo lietus, pakilo vėjas – artinosi niekuo neišsiskirianti audra. Tačiau greitai ji pavirto retu reiškiniu, kuris pareikalavo mirčių ir sukėlė nepatogumų daugeliui australiečių, praneša BBC. Vėlų pirmadienio vakarą virš Melburno pradėjo rinktis tamsūs debesys, vietinės pagalbos tarnybos ėmė laukė skambučių apie galimus susižeidimus ar žalą turtui.
Orai 2016-11-22

Atskleista suprastėjusio Ričardo Berankio žaidimo priežastis

Sėkmingai šį teniso sezoną pradėjęs ir rekordines aukštumas ATP vienetų reitinge pasiekęs 26-erių metų lietuvis Ričardas Berankis vėliau beveik tris mėnesius negalėjo laimėti nė vieno mačo ir susilaukė daug kritikos. Visgi, kaip praneša LNK žinios, lietuvio žaidimas suprastėjo ne be priežasties. Gydytojai Vokietijoje R.Berankiui nustatė sunkią plaučių ligą – astmą. Nuo jos lietuvis jau kentėjo ne vieną mėnesį, R.Berankiui trūkdavo ištvermės ir jis greitai pavargdavo.
2016-09-06

Marijonas Mikutavičius: liga išmuša pamatą iš po kojų

Artėjant bronchinės astmos dienai, dainininkas, žurnalistas, televizijos laidų vedėjas Marijonas Mikutavičius prisipažino, kad šia liga serga daugiau nei dešimt metų. „Sulaukus 35-erių, aš pajutau atsinaujinusios bronchinės astmos požymius ir tai kuriam laikui išmušė pagrindą iš po kojų.
2016-05-02

Pasaulyje astma sergančių žmonių skaičius ženkliai išaugo

Gegužės 5 d. pasaulis mini Pasaulinę astmos dieną. Pasaulinės astmos dienos minėjimu siekiama visuomenės supratimo ir pagarbos kitų kvėpavimui, sunkios ligos prevencijos bei pacientų ir sveikųjų piliečių informuotumo. Per pastaruosius tris dešimtmečius astmos atvejų gerokai išaugo, mokslininkai tai sieja su mitybos ir aplinkos sąlygų kaita, nes tai turi tiesioginį poveikį astmos atsiradimui.

Mokslininkai: vitaminu D galima valdyti astmos priepuolius

Išnagrinėję kelių milijonų pacientų duomenis, Izraelio mokslininkai išryškino jau anksčiau nustatytą astmos ir vitamino D ryšį – kuo daugiau žmogus sukaupęs šio vitamino, tuo retesni ligos priepuoliai. Tyrimui vadovavo Tel Avivo universiteto medicinos fakulteto mokslininkė dr.
2014-10-31

Vitaminas D apsaugo nuo astmos paūmėjimų – tai nustatė Izraelio mokslininkai

 Išnagrinėję kelių milijonų pacientų duomenis, Izraelio mokslininkai išryškino jau anksčiau nustatytą astmos ir vitamino D ryšį – kuo daugiau žmogus sukaupęs šio vitamino, tuo retesni ligos priepuoliai. Tyrimui vadovavo Tel Avivo universiteto medicinos fakulteto mokslininkė dr.
2014-10-31

Astmos protrūkis Lietuvoje: sergama dvigubai daugiau nei prieš 10 metų

Lietuvoje sparčiai didėja sergamumas astma – per pastarąjį dešimtmetį gyventojų, kenčiančių nuo šios kvėpavimo takų ligos, skaičius šoktelėjo daugiau nei dvigubai. Vaikai astma serga tris kartus dažniau nei suaugusieji. Nepaisant to, gyventojai daro daug klaidų tiek kontroliuodami ligą, tiek ir nuo jos saugodamiesi, pastebi gydytojai ir vaistininkai.
2014-05-06

Bronchinė astma – ką reikia žinoti?

Bronchų astma – dažniausia lėtinė plaučių liga vaikų amžiuje, o jai būdingi simptomai neretai atsiranda jau pirmaisiais gyvenimo metais. Statistiniais duomenimis Pasaulyje šia liga serga apie 300 milijonų žmonių. Prognozuojama, kad 2025 m. bronchų astma gali sirgti iki 400 milijonų planetos gyventojų. Pagal GINA bronchų astmos paplitimas skirtinguose pasaulio regionuose nevienodas. Skandinavijoje ir Baltijos šalyse paplitimas siekia apie 4,9 proc.
2013-05-06

Kontroliuojant astmą galima gyventi visavertį gyvenimą

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras nori atkreipti dėmesį į astmą – lėtinę uždegiminę kvėpavimo takų ligą. Ji pasireiškia padidėjusiu bronchų jautrumu (reaktyvumu) į įvairius dirgiklius, kvėpavimo takų susiaurėjimu (obstrukcija) bei pasikartojančiais dusulio, švilpimo krūtinėje, krūtinės veržimo, kosulio simptomais, ypač naktį arba ankstyvą rytą, praeinančiais savaime arba gydant. Tai viena seniausiai medicinos istorijoje žinomų ir viena iš dažniausių lėtinių ligų.
2013-05-03

Dirbtiniu būdu pradėti vaikai dažniau serga astma

Nustatyta, kad vaikai, gimę po pagalbinio apvaisinimo, gali dažniau sirgti astma, pranešė BBC. Mokslininkai Didžiojoje Britanijoje ištyrė daugiau nei 13 tūkst. vaikų, įskaitant 104 dirbtiniu apvaisinimu pradėtus vaikus, ir atrado, kad dirbtiniu būdu pradėti penkiamečiai maždaug dvigubai dažniau sirgo astma. Be to, jų astmai gydyti dažniau prireikė vaistų, o tai gali reikšti, kad ligos forma yra sunkesnė.
2012-12-07

Didžiakrūtės moterys dažniau serga astma

Džiugią naujieną mažų krūtų savininkėms pranešė Šiaurės Kalifornijos (JAV) sveikatos centro specialistai. Jie išsiaiškino, kad moterys, turinčios didesnes nei vidutines  krūtis dažniau serga astma! Tai parodė neseniai atlikti tyrimai. Jo metu paaiškėjo, kad moterys, kurių krūtys didesnės nei 88 cm. apimties (net jei moterys ir dailios figūros), tris kartus dažniau serga astma nei kitos dailiosios lyties atstovės.
2012-09-14

Alerginės ligos – išgydomos

Pražydus augalams paūmėja jiems alergiškų sergančiųjų bronchine astma ligos simptomai. Aplinkoje gausu ir kitų alergenų, kurie sukelia dusulio priepuolius nepriklausomai nuo sezono. Dauguma sergančiųjų bronchine astma jautrūs namų dulkių erkių alergenams, rečiau pasitaiko jautrumas pelėsiui, gyvūnų kailio ir odos dalelėms ar seilėms. Medikai tvirtina, kad labai nerimauti nereikėtų – įvairios alerginės ligos išgydomos.
2012-05-19

Astmą galima kontroliuoti

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Neinfekcinių ligų profilaktikos skyrius perspėja, kad pavasarį, žydint pirmiesiems augalams, paūmėja kvėpavimo viršutinių ir apatinių takų ligos.
2012-05-07

Repo žvaigždė L. Scrappy: jei ne mano mama, būčiau negyvas

Repo atlikėjas Lil Scrappy, kuris turėjo garbės dirbti su tokiomis muzikos grupėmis kaip „50 Cent“, „Three 6 Mafia“ ir Lil Jon, po sunkaus astmos priepuolio buvo nugabentas į ligoninę Atlantoje, praneša naujienų portalas tmz.com. „Po velniais, aš vos nemiriau. Jei ne mano vairuotojas ir mama, dabar bučiau negyvas.“ 28 metų žvaigždė sakė, kad pirmadienio vakarą nemažai gėrė, o antradienį ryte atsikėlęs vos galėjo prakvėpuoti. „Atrodė, kad mirštu“, - pasakojo Scrappy.
2012-04-19

Aktorius G. Arbačiauskas koncertavo astma sergantiems vaikams

Gegužės pradžioje visame pasaulyje minimos astmos dienos proga, balandžio 28 d. vaikų sanatorijoje „Pušyno kelias“ su šia liga sergančiais vaikais ir jų šeimos nariais bendravo dainuojantis aktorius Giedrius Arbačiauskas. Nemokamos paskaitos – koncerto apie astmą metu žymus aktorius ne tik dainavo, sekė muzikinę pasaką, bet ir šiltai bendravo su mažaisiais ligoniukais.
Į viršų