Pirmieji menopauzės simptomai: atpažįsta ne visos moterys

Tam tikri menopauzės simptomai pasireiškia daugeliui moterų. Tačiau jų stiprumas ir trukmė kiekvienai gali būti skirtingi. Perimenopauze vadinami simptomai paprastai prasideda keletui mėnesių ar metų likus iki mėnesinių pabaigos, ir po jos gali tęstis dar kurį laiką.

Menopauzė (nuotr. Shutterstock.com)

Vidutiniškai jie užtrunka maždaug ketverius metus apie paskutines mėnesines. Tačiau 1 iš 10 moterų šiuos simptomus jaučia net iki 12 metų laikotarpį. Jei menopauzė jums pasireiškia staigiai, o ne palaipsniui – pavyzdžiui, dėl gydymo nuo vėžio – simptomai gali būti sunkesni, rašoma Didžiosios Britanijos sveikatos tarnybos tinklapyje nhs.uk.

Mėnesinių pokyčiai

Pirmasis menopauzės požymis paprastai būna įprasto mėnesinių ciklo pokyčiai. Mėnesinės gali pasidaryti neįprastai lengvos arba neįprastai sunkios. Taip pat gali pakisti mėnesinių dažnumas. Jos gali būti kas 2 ar 3 savaites, arba atvirkščiai – jų gali nebūti kelis mėnesius. Galiausiai mėnesinės visai sustoja.

Dažni menopauzės simptomai

Maždaug 8 iš 10 moterų kurį laiką prieš mėnesinių pabaigą bei po jos taip pat patiria ir daugiau simptomų. Kai kurioms jie stipriai paveikia kasdienį gyvenimą.

Šie simptomai gali būti:

Karščio pliūpsniai – tai staiga trumpa užplūstantis karščio pojūtis veide, kakle ar krūtinėje, dėl kurio oda gali parausti ir imti prakaituoti. Naktinis prakaitavimas – naktį pasireiškiantys karščio pliūpsniai. Miego sutrikimai – dėl to dienos metu galite jaustis pavargusi bei dirgli

Mažesnis sekso poreikis (sumažėjęs libido). Atminties ir dėmesio problemos. Makšties išsausėjimas bei skausmas, niežėjimas ar diskomfortas lytinio akto metu

Galvos skausmai. Nuotaikos svyravimai – pavyzdžiui, apatija ar nerimas. Smarkus širdies plakimas – kai staiga imate pastebėti savo širdies plakimą. Sąnarių sustingimas ir skausmas ar maudimas. Sumažėjusi raumenų masė. Dažnos šlapimtakių infekcijos.

Menopauzės metu taip pat padidėja rizika susirgti kai kuriomis kitomis ligomis, pavyzdžiui, gali susilpnėti kaulai bei išsivystyti osteoporozė. Jei tam tikri simptomai jus ypatingai vargina, kreipkitės į savo gydytoją – daugelį jų galima pašalinti. Taip pat domėkitės, kaip galima valdyti menopauzės simptomus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų