Nuo pirmadienio šalyje įvedus karantiną, Lietuvoje draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų veikla. Tai reiškia, kad tol, kol šalyje nebus atšauktas karantinas, lietuvės savo grožiu turės rūpintis pačios savo namuose.  

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Tiesa, Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis taip pat įspėjo, kad nuo pirmadienio įsigaliojus karantinui, visiems, kurie nepaisys valdžios įvedamų nurodymų, grės baudžiamoji atsakomybė.

Tačiau nei sveikatos specialistų raginimai, nei piniginės baudos, panašu, lietuvaičių moterų taip ir neišgąsdino.

Per karantiną daugiau dėmesio skirs dezinfekcijai

Naujienų portalo tv3.lt kalbinta nagų meistre Kaune dirbanti Solveiga (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) jau kuris laikas nuomojasi patalpas savo veiklai. Dar prieš paskelbiant karantiną, daugelis klienčių pas manikiūro specialistę buvo užsirašiusios kelioms savaitėms į priekį, todėl klienčių pas moterį tikrai netrūksta.

Tiesa, Solveiga pripažįsta, kad dėl karantino ji savo grožio paslaugas teikia ir toliau, tik tam skiria didesnį dėmesį dezinfekcinėms priemonėms.

REKLAMA

„Suprantu, kad šalyje yra paskelbtas karantinas, tačiau mums, grožio specialistėms, taip pat iš kažkur reikia užsidirbti pinigų. Juk daugelis kalba, kad po viso šito ateis ir krizė, todėl sėdėti be darbo tikrai nesinori.

Priiminėju vos kelias klientes per dieną, o taip pat labai saugausi – naudoju kaukes, vienkartines priemones, tiek pirštines, tiek vienkartines dildes. Prieš ir po manikiūrą visada rankas nuvalau dezinfekciniu skysčiu“, – pasakoja Solveiga.

Moteris kruopščiai atsirenka ne tik visas grožio procedūros priemones, bet taip pat ir klientes, kurioms bus tvarkomi nagai. Mat jeigu neseniai keliavote bet kokioje užsienio šalyje, Solveiga patikina, kad tokių klienčių ji tikrai nepriims.

„Manau, kad kiekviena klientė turėtų būti atsakinga ir pagalvoti, kuo rizikuoja, grįžusi iš kelionės, eidama tvarkyti nagus. Juk nagai per porą savaičių tikrai nenukris, todėl jeigu buvote užsienio šalyje, būkite geros, visada apie tai informuokite savo meistrę“, – sako nagų meistrė.

Internetas – pilnas pasiūlymų

Kad draudimo dirbti nesilaiko ne viena grožio paslaugas teikianti meistrė, galima lengvai pastebėti ir vos tik užėjus į socialinį tinklą „Facebook“. Nesunkiai grožio paslaugas teikiančias moteris galima susirasti tiek Kaune, tiek Vilniuje ir Klaipėdoje.

Vienoje iš tokių internetinių grožio meistrų grupių užvirė ir nemenka diskusija, kurioje moterys aiškiai pabrėžė, kad per karantiną jos niekur nedings ir dirbs. Tarp pasisakiusių buvo tiek nagų, tiek veido ar plaukų priežiūros specialisčių.

REKLAMA

Viena meistrė rašė: „Per karą žmonės išgyveno, nuo gripo kiek mirė su plaučių komplikacijomis, dabar čia bėga, lekia, perka makaronus tualetinius popierius. Toks jausmas, kad 3-sis pasaulinis karas artėja! Saugotis reikia“.

Kita jai antrino: „Toks jausmas, kad pasaulio pabaiga. Kaip dirbom, taip ir dirbam. Pasibaigs „karantinas“ ir visi pamirš“.

Dar viena meistrė sakė: „Tuomet reikia ir visuomeninį transportą uždrausti, ir produktų parduotuves!!!“.

Tačiau kitos moterys gyrė Vyriausybės sprendimą nutraukti darbus ir šalyje įvesti karantiną. Kai kurios iš jų teigė dar prieš paskelbiant karantiną uždarančios salonus, o klientės masiškai atšaukinėjo vizitus.

Grožio meistrės pasipiktinusios Vyriausybės nutarimu

Grožio meistrės pasipiktinusios Vyriausybės nutarimu

Parodė, kai nusiimti gelį nuo nagų pačioms

Manikiūro meistrė Vaida buvo viena iš tų, kurios tik sužinojusios apie karantiną sustabdė visus darbus ir atšaukė vizitus dviem savaitėms su galimybe pratęsti karantiną.

„Dauguma klienčių dėl atšaukimų reagavo adekvačiai, suprato situacijos rimtumą, juk dabar ne nagai svarbiausi, tačiau buvo ir dramų, tikrai jau netgi žinau pora klienčių, kurios bus nuėjusios pas kažką į namus. Labai linkiu joms sveikatos.

Tikrai sulaukiau ir žinučių, kad priimčiau namuose, tačiau man čia dar didesnė nesąmonė nei priimti darbe, o antra, garantuoju, kad dabar dirbančios namuose ne tik rizikuoja susirgti, bet ir nesterilizuoja įrankių tai galima ir dar prisižaisti“, – sako ji.

Pati Vaida sako, kad karantino pradžioje matė ne vieną merginą, kuri žadėjo dirbti namuose, tačiau dabar jos jau yra išsigandusios ir slepia savo veiklą.

REKLAMA

„Skaičiau meistrių komentarus apie karantiną, kas ką mano ir yra pora klienčių žinučių įdėta, kad jos rado, kas jas priims, taigi per tokius žmones ir toliau plis virusas ir ne 2, ir ne 4 savaites teks būti namuose, o pora mėnesių.

Kiekviena man gerai žinoma meistrė iškart stabdė savo darbus dėl karantino, nes sąmoningi piliečiai supranta, kad reikia galvoti apie VISUS, o ne apie keletą žmonių, kurie susireikšmina ir galvoja, kad čia juokinga“, – sako ji.

Taip pat Vaida pademonstravo, kaip gelinį nagų laką nusiimti namų sąlygomis. Vaizdo pamokėlę galite pamatyti čia:

 

Vilma
2020-03-17 20:05:05
Issisaugosiu visus fb irasus ir tikrai skusiu visas. Dar niekas nemire del nuaugusiu nagu
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ona 2020-03-20 11:54:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirbkit, dirbkit, kol visa šeimą užkrėsit   ATSAKYTI
Ne kirpeja 2020-03-20 11:12:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kodėl redakcija neskundžia policijai už karantino nesilaikymą, o gal tokia meistrė ir redakcijai nagus tvarko?    ATSAKYTI
Ryta 2020-03-19 18:01:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bjaurybe ne valdžia žodžių trūksta perlenkė visas ribas, tik hamizmas idiotizmas, kad valdžiazmogei yra nupirkti oligarchų tai faktas, senuku prekybinis tikslas pilnas pirkėjų vienas ciut ne y kita trinas labai svarbi parduotuve karantino atveju gali dirbti ir platinti virusa, gali vinių pritrūkti. Moki vėži ir grudsliene žmonių kaip per atlaidą bet tai ir alijarko parduotuve, o kirpykla, kur kasdien yra laikomasi saros taisyklių uždaryta kirpyklose ir salonuose ir taip yra dirbančių su pirštinė ir kaukem. Jus aliharkai valdomi idijotai gal uždaryti laikas aligarhų statybinių medžiagų parduotuvės o ne traidyti kirpyklas gėlių kioskus, rūbų parduotuvės, jai stybu parduotuvės turi isimty dirbti per karantiną tai kirpyklos ir turi teisia zinokit nieko gero nebus jai tylesit maži verslinkai busit suėsti ir neprisikelsit, nežinau galit grasinti, streikų. Nedirba kirpyklos gelinkai nedirba ir mokvežei, senukai. Tikrai netylekit ba eisit verdami y darbo birža mes klijantai reikalaujame paslaugų   ATSAKYTI
Karolina 2020-03-19 01:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikėjo už daryti kaip buvo už fiksuotas koronoviruso mirties atvejis sienas tada but nepasiekia Lietuvos šitas mirtinas virusas.   ATSAKYTI
Natalja kirpeja 2020-03-18 20:00:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O visi mano pažįstami meistrai TIKRAI sėdi namuose, bijau ir aš, klientai skambina, bet atsakimas venas. Ne   ATSAKYTI
Irma 2020-03-18 18:28:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Leiskit gražioms numirti!    ATSAKYTI
Pikta 2020-03-18 17:49:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aha kazkodel grozio spec... jiem pinigu reikia... o kitiems ne...numirs be nagu,antakiu moterys..dekit iskar 1000€ bauda. Kas tie keli simtai. Pikta jokios lygybes. ..   ATSAKYTI
Yo 2020-03-18 17:44:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jos galvoja kad visos moterys samoningos ir tos kurios turi sedet karantine pas jus nesilankys? Jum gi pameluot gali. Po atostogu gi nagucius atnaujint butina jom. Zmones is ligoniniu begioja,po koncertus ir kavines duodasi sergantys. Tikrai tikit zmoniu saziningumu ir kad pas jus ateis nesergantýs ir neturintys karantine but? Naivuoles...   ATSAKYTI
As 2020-03-18 11:25:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Skusiu ir as, o tokias atmatas sodinti reikia. O dar geriausia butu kaip Siaures Korejoj. Pastate ir nusove, kad neplatintu viruso. Zinau, kad nano komentaras ziaurus, bet zmones nemasto.    ATSAKYTI
EMILIJAZ 2020-03-18 10:33:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
EMILIJAZ   ATSAKYTI
PP 2020-03-18 07:02:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesilaikymas karantino sąlygų yra baudžiamas ir netoliaruotinas. Tai tas pats būtų ir karo sąlygomis panaudojus uždraustą bakteriologinį ar cheminį ginklą. Kuo toks metas skiriasi? Nereikia kelti girnų!   ATSAKYTI
Petras 2020-03-18 06:38:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ir bikuva dirba. Paskambini ir isnesa ko reikia uz duru   ATSAKYTI
Akvll 2020-03-18 22:27:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bet kontaktu tai nėra  
Bona 2020-03-18 06:17:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pati dirbu kirpėja.Bet tokiom aukom taip ir noris palinkėt....debilkų debilkos,nėr žodžių...   ATSAKYTI
Virga 2020-03-18 01:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Idomu karantinas parduotuves sausakimsos cia va rizika uzsikrest o pas manikiuriste ar kirpeje ateina vienas klijentas po jo dezinfekyojama viskas cia tikrai maza tikimybe uzsikrest bet baisiausia kad medike gryzysi is usienio ne uzsidare i i darba atejo ir kolekryvas tyli bijo darbus prarast mielieji apie ka kalbam maziukai kentes o ponai klestes   ATSAKYTI
Grozio karaliene 2020-03-17 21:45:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tegul prasieina dar per visus salonus, spa ir dar odontologijos klinikas, nes dirbanciu slapta daug. Visi cia normalus sedi namie, o kazkam px, svarbu eurai, matai bijo be nagu likt.    ATSAKYTI
Odontologe 2020-03-18 13:11:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirbu per tris klinikas kaune, visos grieztai uzsidare, dar net iki vieso visuotinio karantino paskelbimo, nes pernelyg pavojingos darbo sąlygos, turime saugoti save ir kitus. Negaliu gerbti tu kliniku, kuriu vadovai leidzia dirbti savo personalui ir rizikuoti ju sveikata.  
Nenusišnekėkit 2020-03-20 06:53:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Per šias dienas žinau tris atvejus, kai iš pažįstamų skauda dantį. Jūs bent žinot ką reiškia danties skausmas.? Jų tarpe 6 m vaikas. Ir ką daryt žmonėm?! Turi kažkas suteikt pagalbą, čia ne nagų nulakavimas, čia išprotėt galima!   
Šukos 2020-03-17 21:00:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai pasirodo kiek nelegaliai dirba ir mokesčių nemoko tektų pasidomėti VMI....    ATSAKYTI
blyn 2020-03-17 20:34:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pala... ar bent žino tų paslaugų teikėja, kad jei taip elgsis bent puse žmonių, tai ji liks be darbo? Nu negalima taip elgtis, aš kaip vyras to nesuprantu... aišku taip elgtis tipo legalu, ir kas čia legalaus, juk atėjes klientas neišlaiko rekomenduojamo atstumo... o virusas plinta ne tik per odą ar įkvėpus... bet ir per akis... jis tiesiog prilimpa ir dauginasi... tai tiesiog amoralus elgesys, neatsargus, pažeidžia manau ir verslo etiką, ir valstybės įstatymus dabartinius, ir kelia sveikatos pavojų... aš dėl 20eurų nerizikuočiau savo artimųjų sveikata... per daug mylim tai ką turim... o bet yra parsidavėlių... visiems sunku taip pat ... ne jai vienai...   ATSAKYTI
DaivaM 2020-03-18 17:23:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
taip pritariu,tikrai reikia laikytis karantino ir saugoti ne tik savo sveikata ,bet ir savo seimos nariu kuriuos mylim ,savo draugu ,savo klientu ir apskritai visu zmoniu,todel bukim supratingi visi ,nes kitaip is to liuno neiseisim tai greitai,linkiu visiem buti sveikiem ir kad nereiketu bijoti del isgyvenimo tiesiog reikia kantrybes ir viskas greit pasibaigs.
  
Gudrutė 2020-03-17 20:16:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ką jie čia rašo?Jau žino kas bus rytoj!Kovo 18dieną?   ATSAKYTI
Vilma 2020-03-17 20:05:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Issisaugosiu visus fb irasus ir tikrai skusiu visas. Dar niekas nemire del nuaugusiu nagu   ATSAKYTI
Inga 2020-03-17 20:10:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Skundiku niekas nemegsta nezinojot? Pora savaiciu nenuejus i parduotuve ar vaistine irgi nenumirtumet.  
Edgaras 2020-03-17 20:28:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Šaunuolė, ačiū Dievui, kad yra pilietiškų žmonių kurie padaro tvarką!   
Oras 2020-03-22 04:25:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sėkmės.Pirmiausia siulau išgyvent šita pandemija paskui skusti  
Saulė 2020-03-17 20:05:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kiek kur skambinome nei viena meistrė nenori priimti. Gal priima kokios mokinės kurios tik dabar gali praktikos įgyti.   ATSAKYTI

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Koronaviruso įkarštyje Gajana tuo metu kovoja su itin klastinga ir mirtina liga  (tv3.lt fotomontažas)
Kol visas pasaulis bene labiausiai nerimauja dėl koronaviruso keliamos grėsmės, iš Armėnijos kilusi Lietuvoje gyvenanti Gayane Mkrtchyan (32) kiekvieną rytą likimui dėkoja už ...
Youtube stopkadras. Senolė išlydima iš ligoninės.
Ispanija šiuo metu yra vienas iš didžiausių koronaviruso židinių pasaulyje, padėtis ten itin prasta. Tačiau iš ten pasiekia istorijos, prilygstančios stebuklui dabartinėje ...
Jurga Šeduikytė (nuotr. asm. archyvo)
Karantinas sujaukė daugybės žmonių planus. Nukentėjo daugelis žmonių – teko stabdyti darbus. Dideli nuostolį patyrė ir atlikėjai, kurie buvo priversti atšaukti ar perkelti ...
Vytautas V. Landsbergis pasidalijo jautriu kadru su savo mama (tv3.lt fotomontažas)
Kovo 11-osios  trisdešimtmečio išvakarėse eidama 91-uosius metus mirė Vytauto Landsbergio žmona, pianistė Gražina Ručytė-Landsbergienė. Antradienio popietę, praėjus beveik ...
Netektis  (nuotr. 123rf.com)
Balandžio 7 d. ankstyvą rytą visuose britų naujienų portaluose skelbiama sukrečianti žinia – vos pagimdžiusi kūdikį, mirė koronavirusu užsikrėtusi gimdyvė. Tačiau tragiška ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų