Stebėkite, ką valgote: vien pusfabrikačius valgęs paauglys apako ir apkurto

Vienas britų paauglys apako ir apkurto dėl neteisingos mitybos sistemos, kurios laikėsi visą savo gyvenimą. Anot leidinio „The Telegraph“, berniukas valgė vien greitai paruošiamą maistą ir pusfabrikačius.

Stebėkite, ką valgote: vien pusfabrikačius valgęs paauglys apako ir apkurto (nuotr. 123rf.com)

Bristolyje (Didžioji Britanija) gyvenantį 14-metį paauglį nuvedė pas šeimos gydytoją dėl jo jaučiamo nuolatinio nuovargio. Medikai atliko tyrimus ir nustatė, kad berniukui trūksta vitamino B12. Gydytojas jam paskyrė šio vitamino injekcijas ir rekomendavo suderinti mitybos režimą. Tėvai pažymėjo, kad vaikas yra labai išrankus maistui, tačiau išsamiau šios temos nelietė.

Dabar 17-metis yra faktiškai aklas ir kurčias. Iš pradžių medikai spėjo, kad to priežastimi galėjo tapti narkotikų ir alkoholio vartojimas, tačiau galų gale paaiškėjo, kad jis serga optine neuropatija. Tokia liga gali pasireikšti, kuomet vaikas su maistu negauna reikiamų vitaminų. Pasirodo, kad vaikas nuo pat pradinės mokyklos maitinosi vien tik traškučiais, keptomis bulvytėmis, balta duona, dešrelėmis ir kumpiu. Artimuosius ir medikus suklaidinti galėjo tai, kad jis neturėjo antsvorio.

Paskyrus maisto papildus jo būklė stabilizavosi, tačiau rega ir klausa neatsistatė. Jo motina pasakojo, kad dabar jis yra faktiškai izoliuotas nuo visuomenės. Po mokyklos jis įstojo į koledžą, tačiau turėjo mesti dėl savo sveikatos būklės pablogėjimo – jaunuolis faktiškai nieko nemato ir negirdi.

Jį prižiūrintis gydytojas pareiškė, kad tai vienas iš sudėtingiausių atvejų, kuomet liga atsiranda dėl neteisingos mitybos. Jo manymu, vaikas atrodo visiškai sveikas vien todėl, kad gaudavo pakankamą kiekį kalorijų, tačiau jo organizmas su maistu nesusirinkdavo reikalingo vitaminų kiekio. Jis taip pat pažymėjo, kad berniuko mitybos įpročiai sukėlė negrįžtamus regos nervo pokyčius, kurio dabar jau atstatyti nebepavyks.

Neseniai dainininkė Eglė Jakštytė paskelbė, kad jau daugiau nei pusantrų metų maitinasi visiškai atsisakiusi vieno ingrediento. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų