REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jeigu Tau trūksta adrenalino ir norėtum patikrinti savo nervus, pabandyk nuvykti į vieną iš dešimties baisiausių pasaulio vietų. Kai kurios iš jų pakenks tik Tavo psichinei būklei, bet apsilankymas kitose gresia mirtimi.

REKLAMA
REKLAMA

Katakombos

Paryžius, Prancūzija

Katakombos (nuotr. Gamintojo)Katakombos (nuotr. Gamintojo)

Prancūzijos sostinę aplankantys turistai dažniausiai nuvyksta į Luvrą, Eifelio bokštą ir Monmartrą. Ir tik nedaugeliui pavyksta pasiekti dar vieną įžymią vietą – katakombas. Požeminių tunelių tinklas yra virš 100 kilometrų ilgio. Koridoriai atsirado todėl, kad daug amžių po Paryžiumi buvo išgaunami akmenys statybai. Nuo 18 amžiaus, kai mieste pritrūko kapinių, mirusius pradėjo laidoti katakombose. Nors ir laidotuvėmis tą procesą nelabai pavadinsi – kaukolės buvo „sandėliuojamos“ prie vienos sienos, kaulai – prie kitos. Tačiau šiuolaikiniai turistai nedemonstruoja jokios pagarbos mirčiai ir dažnai pasiima su savimi vieną kitą kauliuką. Jeigu norėsi apsilankyti vietoje, kur paskutinę prieglobstį rado daugiau kaip 6 milijonai paryžiečių ir miesto svečių, įėjimą į katakombas rasi mažame namelyje prie Monparnaso kapinių.

REKLAMA

Bažnyčia ant kaulų

Sedlecas, Čekija

Bažnyčia ant kaulų (nuotr. Gamintojo)Bažnyčia ant kaulų (nuotr. Gamintojo)

Visais laikais tikintieji norėjo rasti sielos ramybę bažnyčioje. Tačiau vargu ar jie galėjo įsivaizduoti, kad jų noras išsipildys pačiu netikėčiausiu būdu ir jie taps bažnyčios interjero papuošimais. Visa nedidelės bažnyčios mažame Čekijos miestelyje apdaila, kartu ir šios žemės savininkų kunigaikščių Švarcenbergerių herbas, yra pagaminti iš žmonių, palaidotų vietinėse kapinėse, palaikų. Ant šviestuvų grėsmingai kaba kaukolės, sienas puošia kaulai. Dvasininkai neprieštarauja žmonės palaidoti ten, kur ir norėjo, o neįprastos dekoracijos verčia žmones susimastyti apie tai, kad visi esame mirtingi.

REKLAMA
REKLAMA

Mirusiųjų sielų muziejus

Roma, Italija

Sielų muziejus (nuotr. Gamintojo)Sielų muziejus (nuotr. Gamintojo)

Netiki anuo pasauliu ir gyvenimu po mirties? Galbūt pakeisi savo nuomonę, apsilankęs nedideliame muziejuje Del Sacro Cuore bažnyčioje Romoje, kur yra laikomi mirusiųjų sielų egzistavimo mūsų pasaulyje įrodymai. Ekspoziciją sudaro šimtai eksponatų – pavyzdžiui, naktinės lempos gaubtas su pirštų antspaudais – vaiduoklio prisilietimu pėdsakais. Įdomu tai, kad fotografuoti šiame muziejuje nesiseka – vaiduokliai nemėgsta palikti materialius prisiminimus apie save. Paprastai muziejus yra uždarytas, norint į jį patekti reikia kreiptis į vietinį dvasininką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drakulos pilis

Transilvanija, Rumunija

Drakulos pilis (nuotr. Gamintojo)Drakulos pilis (nuotr. Gamintojo)

Pati tikriausia gotiška pilis Bran, stovinti prie baisios prarajos, atrodo lygiai taip pat, kaip Bremas Stokeris aprašė savo populiariajame romane. Grafo Drakulos gyvenvietė verčia sustingti iš baimės – akmeniniai skliautai, siauri koridoriai, begaliniai laiptai ir didžiulis dūmtakis, kuriame šiurpiai kaukia vejas. Viskas čia verčia drebėti, tarsi iš tikrųjų vieši pas žinomiausią visų laikų vampyrą, ir šeimininkas netrukus asmeniškai ateis tave pasitikti. Tuo tarpu istorikai tikina, kad ši pilis priklausė kunigaikščiui Vladui IV – negailestingam šių žemių valdovui, kuriam labai patikdavo sodinti žmones ant baslio.

REKLAMA

Mumijų muziejus

Guanajuato, Meksika

Mumijų muziejus (nuotr. Gamintojo)Mumijų muziejus (nuotr. Gamintojo)

Kai Guanajuato miesto kapinėse nebeliko laisvų vietų, valdžia nutarė ekshumuoti ypač senus numirėlius. Užduotį vykdę darbuotojai labai nustebo – kūnai puikiai išsilaikė. Esmė ta, kad vietinėje dirvoje yra labai daug mineralinių medžiagų, o oras toks sausas, kad lavonai tiesiog mumifikuojasi. Daugiau kaip šimtą įvairaus amžiaus žmonių mumijų buvo nutarta demonstruoti specialaus muziejaus stiklo vitrinose. Norint patekti į šią mirusiųjų karalystę, reikia turėti stiprius nervus arba žiūrėti į mirtį atlaidžiai – kaip meksikiečiai.

REKLAMA

Raganiškas turgus Sonora

Meksikas, Meksika

Raganiškas Sonoros turgus (nuotr. Balsas.lt)Raganiškas Sonoros turgus (nuotr. Balsas.lt)

Patekęs į šią keistą vietelę, pradėsi tikėti raganomis ir burtais. Didžiuliame uždarame turguje daug vietos yra skiriama paslaptingoms apeigoms, skirtoms prekėms. Kaip naudoti daugelį čia parduodamų produktų, galima perskaityti tik viduramžių raganiškose knygose. Vargu ar pats sugebėtum rasti informacijos, kaip panaudoti gyvatės kraują, džiovintus kolibrius arba rūkytas iguanas. Čia pat sėdi ir pačios raganos, kurios už nedidelį mokestį išpranašaus ateitį, padės išlaikyti egzaminą arba nubausti neištikimą vyrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bepročių bokštas

Viena, Austrija

Bepročių bokštas (nuotr. Gamintojo)Bepročių bokštas (nuotr. Gamintojo)

Prieš kelis šimtmečius šis pastatas buvo beprotnamis, o dabar čia veikia patalogoanatomijos muziejus. Kurio eksponatai gali sukelti šoką net stipriausių nervų žmonėms. Kaip manai, ką pajusi pamatęs žmogaus vaikystėje sužalotus arba nuo venerinių lygų mutavusius lytinius organus? Tarp kitų eksponatų – prabangus ginekologo krėslas iš raudono medžio ir mumifikuotos tų beprotnamio pacientų galvos, kuriems taip ir nepavyko išsigydyti.

Pripetė

Ukraina

Pripetė (nuotr. Gamintojo)Pripetė (nuotr. Gamintojo)

1986 metų balandžio 27 diena dėl Černobylio avarijos buvo evakuoti visi Pripetės miesto gyventojai – daugiau kaip 47 tūkstančiai žmonių. Pripetė virto miestu vaiduokliu. Drąsuoliai, kurie nebijo vis dar pakankamai aukšto radiacijos lygio, keliaudami po tuščius pastatus tarsi sugrįžta į tarybinę praeitį. Nes apleidę miestą gyventojai paliko visus savo daiktus – jiems buvo žadėta, kad evakuacija yra laikina, ir kol jų nebus, jų turtą saugos milicija. Dabar daiktų praktiškai nebeliko, viskas išgrobstyta.

REKLAMA

Gyvačių sala

Brazilija

Gyvačių sala Brazilijoje (nuotr.oddity.com) (nuotr. Gamintojo)Gyvačių sala Brazilijoje (nuotr.oddity.com) (nuotr. Gamintojo)

Pažvelgęs į šią salą iš saugaus atstumo, tikriausiai pasigrožėsi jos paplūdimiais, palmėmis, žydrąja jūra ir panorėsi pasiilsėti čia savaitėlę, o gal ir daugiau. Kur Tau – mirsi pirmąja atostogų diena. Nes ši sala ne šiaip sau gavo tokį pavadinimą. Joje gyvena labai nuodingos gyvatės – kaisakos, kurių nuodai yra mirtinai pavojingi. Ir negalvok, kad Tau pasiseks nesutikti grėsmingų roplių. Mokslininkai paskaičiavo, kad kiekvienam salos kvadratiniam metrui tenka nuo vienos iki penkių gyvačių.

REKLAMA

Mirties slėnis

Kamčiatka, Rusija

Kamčiatka (nuotr. Gamintojo)Kamčiatka (nuotr. Gamintojo)

Kamčiatką aplanko nelabai daug turistų, tačiau jei kada nors pavyks ten atsidurti, buk atsargus – Kronocko rezervato teritorijoje yra Mirties Slėnis. Čia patekę gyvūnai miršta nuo apsinuodijimo. Toks pat likimas laukia žmogaus, jeigu jis praleis šioje vietoje neleistinai daug laiko. Slėnio paslaptis – nuodingos dujos, kurios kyla šioje vietoje iš žemės gelmių. Pasaulyje yra kelios tokios vietos, tačiau „dujų ataka“ Kamčiatkoje yra viena pavojingiausių. Mokslininkai išaiškino, kad šios dujos palyginti greitai sukelia paralyžių, todėl žvėris, nors ir jausdamas pavojų, negali palikti slėnio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų