Pakeliui jie sutiko tuos, kurie kadaise čia stovėjo, ir tuos, kurie per šiuos 35 metus užaugo, ir bandė atrasti atsakymus, kaip iš pažiūros skirtingos, bet tuo pačiu ir panašios tautos supranta laisvę bei jos stygių praeityje, ir kaip mato ateitį.
Šis žygis, prasidėjęs Taline baigėsi Vilniaus Katedros aikštėje, užfiksuotas filme „Suvienyti laisvės“, kurį galima pamatyti per „Go3“ televiziją, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Filme rodomi žymūs žmonės iš skirtingų kartų ir trijų Baltijos šalių dalijasi savo istorijomis, atskleisdami, kaip kiekvienas iš supranta laisvę muzikoje, kelionėse, mene, sporte, aplinkosaugoje, seksualinėje laisvėje ir kasdieniame gyvenime.
Lietuvoje pasaulio kikbokso čempionas Sergejus Maslobojevas ir legendinė krepšininkė, daugkartinė olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Angelė Rupšienė dalijasi mintimis apie laisvę sportuoti, o fotografas Antanas Sutkus ir performansų atlikėja Monika Dirsytė diskutuoja apie meną ir saviraiškos laisvę.
Žiūrovai filme išvys:
- Madli Kaljuste – architektę, Estijos architektūros žurnalo „MAJA“ redaktorę (architektūra);
- Andres Alver – architektą, Estijos menų akademijos architektūros profesorių (architektūra);
- Jüri-Artur Mae – estą nuomonės formuotoją (seksualumas);
- Mart Haber – estą, įmonės „Shishi“ įkūrėją (seksualumas);
- Pēteris Strubergs – latvį, kelionių knygų autorių ir keliautoją po pasaulį (kelionės);
- Kārlis Bardelis – latvį irkluotoją, 6 Gineso rekordų savininką (kelionės);
- Ansis – latvių reperį (muzika);
- Ieva Akuratere – latvių dainininkę, apdovanotą Trijų žvaigždžių ordinu (muzika);
- Sergej Maslobojev-Kuvalda) – pasaulio ir Europos kikbokso čempionas (sportas);
- Angelė Rupšienė – daugkartinė olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė (sportas);
- Antanas Sutkus – fotografas (menas);
- Monika Dirsytė – atlikėja menininkė (menas).
„Šiuo ultratriatlono iššūkiu išreiškėme savo laisvę plaukdami, važiuodami dviračiu ir bėgdami protėvių pėdomis. Siekėme skleisti pozityvą, primindami kitiems, kas yra Baltijos kelias, ir pajausti kiekvieną milijonus baltų jungiančio maršruto metrą. Šiandien nėra jokių ribų, kiek toli galime plėtoti savo pomėgius. Filme atsispindės ir tai, kaip laisvė vystėsi kitose gyvenimo srityse“, – sakė triatlonininkas Lukass Edgars Lappuķe.
Aijensas ir Lukass savo kelionę pradėjo Taline, plaukdami Harku ežere, distanciją tęsė dviračiais per Latviją, o Lietuvoje distanciją baigė bėgimu.
Pakeliui juos palaikė ir drąsino žmonės įvairiose vietose, įskaitant Vilniuje prieš pat finišą surengtą žaibišką sambūrį.
„Filmą turėtų pažiūrėti kiekvienas, kuris nori sau priminti, kad ilgai puoselėta svajonė gali išsipildyti, jei ja nuoširdžiai tiki. Nors šioje kelionėje išsekome iki paskutinių jėgų, kiekvienas metras, kiekvienas žingsnis mums teikė didžiulį pasitenkinimą. Manau, kad filmas aiškiai parodys, kaip atkaklumas, komandinė dvasia ir draugystė padėjo mums nepasiduoti“, – sakė Aijens Trušins.
Abu Latvijos triatlonininkai aktyviai dalyvauja ir kituose projektuose.
Aijensas Trušinas veda įvairius renginius vaikams ir suaugusiesiems, dalyvauja ir kino projektuose.
Aktorystė ir įvairių personažų įkūnijimas yra jo aistra.
Lukass Lappuķe augo keliose Europos šalyse, tačiau nuo 2018 m. grįžo į Latviją.
Jo profesinis gyvenimas susijęs su inovacijomis ir duomenų valdymu draudimo sektoriuje.
Lukass yra įveikęs maratonus, ultramaratonus ir „Ironman“ triatlonus ir visada ieško naujų iššūkių.
Baltijos keliui pagerbti skirtas triatlonas įamžintas dokumentiniame filme „Suvienyti laisvės“, kurį Baltijos kelio 35-ųjų metinių proga jau galima pamatyti per „Go3“ televiziją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!