REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai jau renka būsimus merus ir tarybų narius – prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldos rinkimuose. Iš pat ryto prie balsadėžių patraukė ne tik eiliniai rinkėjai, bet ir patys kandidatai, kaip visada, įsitikinę savo pergale. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis prabil,o apie verslą Rusijoje ir neatsakė į klausimą, kam priklauso Krymas.

Lietuviai jau renka būsimus merus ir tarybų narius – prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldos rinkimuose. Iš pat ryto prie balsadėžių patraukė ne tik eiliniai rinkėjai, bet ir patys kandidatai, kaip visada, įsitikinę savo pergale. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis prabil,o apie verslą Rusijoje ir neatsakė į klausimą, kam priklauso Krymas.

REKLAMA

Artūras Zuokas atskleidė, kurių varžovų tikisi antrajame ture, o prezidentas Nausėda pareiškė, kad pasirinkti, kurį merą rinks Vilniuje, jam lengva.

Po ilgos dvejų su puse metų pertraukos Lietuvoje – vėl rinkimai.

Vilniaus Lukiškių aikštėje įrengtoje išankstinio balsavimo vietoje veiksmas jau vyksta visu tempu. Pirmasis iš politikų prie balsadėžių pasirodo konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Vilniuje sėkmė konservatorių kandidatui Benkunskui šviestųsi gerokai ryškiau, jei ne Mykolo Majausko benefisas.

„Priblokšiu. Neabejotinai dabar visi net sėstelsit – už Valdą Benkunską. Manau, kad tokio mero reikia Vilniui, Vilniui reikia pokyčių, mažiau cirkų“, – tvirtina G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Landsbergis teigia, kad savivaldos rinkimų rezultatai bus indikacija ir Seimo rinkimams. Tačiau jis viliasi, kad Kristijono Bartoševičiaus galimos pedofilijos skandalas įtakos rezultatams neturės.

REKLAMA

„Nematom to apklausose“, – tikina G. Landsbergis.

Ne tokia užtikrinta Liberalų sąjūdžio pirmininkė, kurios reitingai dėl skandalo jau smuko labiausiai.

„Viskas gali turėti įtakos, matysim jau netrukus, dabar nesiimčiau spėlioti“, – sako Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Vienas pirmųjų iš kandidatų balsą už save atiduoda Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius.

„Pasirinks vilniečiai, bet manau, kad antrame ture turime šansus garbingai susikauti ir antrąjį turą laimėti“, – sako T. V. Raskevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Raskevičių, kartu su Benkunsku ir Majausku, apklausos mini lyderių ketverte. Greta Artūro Zuoko, kaip visad, bandančio daryti šou. Šį kartą su žmona ir komanda balsuoti jis atvyksta elektriniu autobusu.

Kiek kartų Zuokas dalyvavo Vilniaus miesto mero rinkimuose ir kiek kartų šitaip lipo laiptais balsuoti už save, suskaičiuoti jau neužtektų vienos rankos pirštų. Tik šįkart žmona kita.

„Žmona agitavo balsuoti už Gražulį, sako, Vilnius būtų gražesnis. Deja, teko kitaip pasirinkti“, – kalba A. Zuokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zuokas antrame ture varžovais mato tris kandidatus, o tarp jų esą nėra Mykolo Majausko.

„Manau, kad turi galimybę patekti Benkunskas, Raskevičius ir Tomašewskis“, – tvirtina A. Zuokas.

Iš anksto atiduoti balsą atvyksta ir profesorius Vytautas Lansbergis, būsimam merui linkintis „apsiraminti“.

„Ne avantiūristas, neiškrės ko nors netikėto. Vilniui reikia darbo ir ramybės“, – sako V. Landsbergis.

O Kaune mintys krypsta ne tik į ateitį, bet ir į praeitį. Miestiečiai nesulaukia atsakymų, kada Visvaldo Matijošaičio verslas pasitrauks iš Ukrainą užpuolusios Rusijos.

REKLAMA

„Tikiuosi, kad negalvojat, kad už karą. Būčiau žinojęs, būčiau prieš 20 metų nėjęs į tą šalį. O dabar nėra lengva išeit, bet išeinam. Procesas tikrai vyksta“, – tikina V. Matijošaitis.

Kodėl neišėjo karo pradžioje, 2014-aisiais? Trečią kartą politinio posto siekiantis Matijošaitis ir toliau nesijaučia politiku.

„Aš nesu politikas ir tokiais dalykais neužsiimu“, – sako V. Matijošaitis.

Atsakymą, kada „Vičiūnų grupė“ pasitrauks iš Rusijos, meras žada kovo viduryje. O paklaustas, kam priklauso Krymas, atsako šitaip.

REKLAMA

„Tik ne man. Ne, ne man“, – kalba V. Matijošaitis.

Pagrindinis klausimas dabar Kaune – ar bus antrasis rinkimų turas.

„Man ir Laisvės partijai svarbiausia buvo suteikti alternatyvą miestiečiams, kad turėtų iš ko rinktis, kad nesakytų, kad nebuvo iš ko pasirinkti. Vertinu taip, kad padariau viską, ką galėjau geriausio“, – teigia kandidatas į merus Mantas Bertulis.

Vilniečiai tuo metu gyvena „gatvių siaurinimo“ problemomis. Tik nuomonės kardinaliai skiriasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai, ko tikisi gyventojai:

„Kad Vilniaus miestas būtų papuoštas, vasarą daugiau gėlių, žalumynų, kamščių nebūtų.“

„Dabartinis neatlaiko jokios kritikos. Savaime suprantama, kad norime naujos valdžios.“

„Nemanau, kad išplatinus gatves ar kitaip pradėjus keisti infrastruktūrą, pagerėtų situacija.“

„Norėčiau, kad Vilnius būtų dar labiau atviresnis, europietiškas, laisvesnis.“

Nors daug vilniečių šįkart tikina neišsirenkantys, už ką balsuoti, pasirodo, tai labai lengva užduotis prezidentui Gitanui Nausėdai.

REKLAMA

„Balsuosiu už pokyčius, už tai, kad idėjos nebūtų tik iškeliamos ir pakibtų ore, bet būtų ir įgyvendinamos. Tikiuosi, kad tuos pokyčius atneš naujoji taryba, naujas meras. Manau, kad šį kartą bus pakankamai aiškus ir lengvas pasirinkimas“, – teigia G. Nausėda.

Balsuoti iš anksto bus galima dar dvi dienas. O tikrąją rinkimų dieną, sekmadienį, visi savo balsą galės atiduoti bet kurioje savo miesto ar miestelio rinkimų apylinkėje.

Jau nežino kaip įkasti Kauno merui. Nesistenkite pedopartijos šuniukai, jūsų paslaugų Kaunui nereikia.
TV3 manau tuoj uždarys VISUS komentarus, nes atrodo kad nebepaeina ta propaganda
Apgailėtinas cirkas su Lanzbergiu ir Raskevicium
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų