Gyvūnai ten plaukioja baseine, gydosi vandens bėgimo takelyje. Gyvūnų globos namai Klaipėdoje net renka aukas, kad dėl stuburo ataugos kenčiantį beglobį Tuziną būtų už ką vežti hidroterapijai į sostinę.
Sveikatinimo procedūroms jau ne pirmą kartą su šeimininku atskuba Bruno ir Bono. Trumpa dušo procedūra ir pirmasis terapeutės rankose atsiduria Bruno. Šiandien dienotvarkėje – vandens bėgimo takelis. Dvi minutes šuo bėga vandenyje, dvi minutes ilsisi. Ir taip – pusvalandį.
„Pirmi kartai dažniausiai būna nedrąsūs, priklauso, kaip skaniukus mėgsta“, – pasakoja centro įkūrėja Jolanta Maldžiuvė.
Visa laimė, šie Briuselio grifonai didelių sveikatos bėdų neturi. Šeimininkas Justinas pasakoja, kad kartą per savaitę augintiniai čia atkeliauja, kad gautų fizinio krūvio.
„Po šitos vonelės jis krenta negyvas ir miega parą. Šitas neturi problemų, tai yra išsikrovimo būdas. Jie nėra nieko sudraskę nei sugadinę namie. Šitam mažiukui yra nedidelių problemų su sąnariais ir jam reikia stiprinti raumenis“, – kalba šunų šeimininkas Justinas.
Veiksmas vyksta gyvūnų reabilitacijos centre, kuris Lietuvoje toks – pirmasis. Jo paskirtis – ne SPA procedūros, nors pasiplaukioti baseine gali ir sveiki šunys. Dažniausiai keturkojai čia gydosi sunkias ligas.
„Kai nevaldo vienos ar kelių kojų, klubo displazija, kad užsiaugintų raumenyną, stiprinti raumenyną“, – aiškina J. Maldžiuvė.
Be bėgimo takelio ir baseino, centro įkūrėja su kolegėmis gyvūnus gydo ir lazeriu.
„Mes priimam ir reabilituojam šunis po įvairiausių traumų, operacijų, po įgimtų ligų, po stuburo išvaržos operacijos“, – teigia J. Maldžiuvė.
Pasak Jolantos Maldžiuvės, kaip ir žmonėms, taip ir gyvūnams profesionalios vandens procedūros gali duoti didžiulį poveikį.
„Ne vienas šuo buvo atneštas šeimininkų nevaikštantis visiškai, o po kelių mėnesių šuo pas mus atėjo savom keturiom kojom“, – tvirtina J. Maldžiuvė.
Šiek tiek įsitempęs plaukti bando aštuonerių metų Tuzinas, prieglaudos Klaipėdoje gyventojas. Po ilgų metų prie būdos ant grandinės pasekmė – sunykę dalis raumenų ir stuburo atauga. Vienintelis būdas išsimankštinti – būtent hidroterapija.
„Šiandien jis jau atsistojęs – eisim. Man atrodo, tikrai padeda. Po vienos, o tai kaip bus po mėnesio – jis man lankstys, štangas kilnos“, – kalba „Linksmųjų pėdučių“ vadovė Simona Šakinytė.
Deja, vežioti šunį iš Klaipėdos į Vilnių nemažai kainuoja. Įskaičiuojant tyrimus, vaistus ir procedūras vandenyje, mėnesiui suma sieks kone tūkstantį eurų, tad „Linksmosios pėdutės“ Tuzinui jau renka aukas. Prieglaudos įkūrėja juokauja – bent sulaukęs garbaus amžiaus šunelis patirs malonumo.
„Pasirodo, šitas vaikinas, kuris visą gyvenimą prakalėjo prie grandinės, važiuos mėnesiui į sanatoriją SPA procedūroms“, – kalba S. Šakinytė.
Simona Šakinytė sako, kad panašių paslaugų sergantiems gyvūnams trūksta. O hidroterapijos paklausa išties nemaža. Pasak reabilitacijos centro vadovės, kasdien čia apsilanko 10–15 gyvūnų. Nors procedūros tinka ir katėms bei naminiams šeškams, dauguma pacientų – šunys.
„Ateina ir 12–13 metų šunys, kuriems tai tiesiog palaikymas palengvinti gyvenimą. Amžiaus cenzo nėra, nes traumos nutinka visokios“, – sako J. Maldžiuvė.
Valanda baseine ar bėgimo takelyje augintinių šeimininkams čia atsieina 35 eurus, gydomojo lazerio procedūra – 15 eurų. Nors Lietuvoje tai naujiena, Vakaruose reabilitacijos centrai keturkojams paplitę, tad centro įkūrėja neabejoja, kad paslaugos išpopuliarės ir mūsų šalyje.