Šie ankstyvieji menopauzės simptomai – ženklas, kad gali prasidėti sunkios ligos

Menopauzės simptomai moterims gali pasireikšti kelis metus prieš menstruacijų išnykimą. Stiprūs ankstyvieji menopauzės simptomai gali rodyti, kad ateityje moteris gali turėti rimtų sveikatos problemų. 

Moteris labiausiai vargina būtent ankstyvieji simptomai, o kaip lengviau išgyventi šį sudėtingą laikotarpį domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“. 

„Etapas, kuris dažniausiai prasideda tarp 48 ir 52 gyvenimo metų, ir vidurkis pasaulyje yra apie 51,5 metų. Nors nėra patologinė menopauzė, jei prasideda ir nuo 45–erių. 

Tam tikri ženklai, iš tiesų, yra. Maždaug 3, 4, o kartais net 5 metai iki menopauzės gali atsirasti pirmieji, ankstyvieji perimenopauzės simptomai arba menopauzės simptomai“, – pasakojo Kauno klinikų Onkoginekologijos centro vadovė prof. dr. Daiva Vaitkienė.

Ankstyvieji menopauzės simptomai

Dažniausiai ankstyvieji simptomai yra susiję su vegetacine moters organizmo sistema. 

„Tai gali būti suintensyvėjęs prakaitavimas, nereguliarūs karščio pylimai, ypač naktį. Be priežasties trinkantis mėnesinių ciklas, širdies dažnas plakimas, permušimai, emocijų, nuotaikų kaita, blogas miegas, bendras nuovargis. 

Tai būtų tikriausiai patys dažniausi ankstyvieji menopauzės simptomai, dėl kurių moterys vis tik dažnai kreipiasi į gydytoją arba vaistininką, bet nemaža dalis moterų nesikreipia niekur“, – TV3 laidai „Būk sveikas“ teigė prof. dr. D. Vaitkienė. 

Gydytojai fiziologijos negydo, tačiau svarbu pastebėti, kada fiziologija tampa patologija. 

„Patologiniu menopauzės periodu mes laikome tas situacijas, kada menopauzės simptomai ryškiai arba vidutiniškai išreikšti ir trukdo moters gyvenimo kokybei. Išgyvenant sunkius arba vidutinius simptomus juos koreguoti reikėtų“, – sakė prof. dr. D. Vaitkienė.

Daktarės teigimu, tarp ankstyvųjų ir vėlyvųjų menopauzės simptomų yra koreliacija. Jei ankstyvieji simptomai yra labai ryškūs, tai gali reikšti, kad atsiras ir vėlyvieji simptomai. 

„Vėlyvieji simptomai – tai osteoporozė, kaulų retėjimas, kardiovaskulinės ligos. Jos, tiesa, atsiranda tikrai ne visoms moterims, bet kuo labiau išreikšti ankstyvieji menopauzės simptomai, tuo didesnė rizika patirti ir vėlyvuosius menopauzės simptomus“, – sakė daktarė. 

Kaip malšinti menopauzės simptomus?

Tačiau yra būdų ankstyvuosius menopauzės simptomus malšinti. Tai galima daryti ir medikamentais, ir natūraliomis priemonėmis. 

„Pats efektyviausias perimenopauzės ir ankstyvųjų menopauzės simptomų gydymo būdas yra menopauzinė hormonų terapija. Tai yra, ko tam organizmui trūksta, tu tą ir duodi. Tačiau faktas yra tas, kad dauguma moterų hormoninio gydymo nenori arba tiesiog negali juo gydytis“, – teigė profesorė. 

REKLAMA

Nenorinčioms ar negalinčioms gydytis hormonų terapija daktarė siūlo nemedikamentinius menopauzės korekcijos būdus ir ne hormoninės kilmės vaistus. 

„Nemedikamentiniai menopauzės gydymo būdai – mankštos, fizinis aktyvumas, įvairios minčių terapijos“, – pasakojo prof. dr. D. Vaitkienė. 

Daugiau patarimų, kaip tinkamai elgtis menopauzės metu, ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Būk sveikas“.

 


Rašyti komentarą...
V
Vita
2021-04-10 18:18:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik skirtingai ją perneša,vienom ilgesnė būna kitom trumpesnė.Kaii kuriom tai tęstis ne vienerius metus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų