REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulyje mirčių nuo koronaviruso skaičiui perkopus pusantro milijono – istorinė diena Didžiojoje Britanijoje. Šalis tapo pirmąją Vakaruose, kuri pradėjo masinį savo piliečių skiepijimą nuo koronaviruso. T

Pasaulyje mirčių nuo koronaviruso skaičiui perkopus pusantro milijono – istorinė diena Didžiojoje Britanijoje. Šalis tapo pirmąją Vakaruose, kuri pradėjo masinį savo piliečių skiepijimą nuo koronaviruso. T

REKLAMA

yrimais patvirtintą skiepą pirmoji gavo savo 91-ą gimtadienį švenčianti moteris. Tuo metu Rusijoje daugėja abejonių dėl „Sputnik“ vakcinos veiksmingumo.

Centrinėje Anglijoje esančioje Koventrio ligoninėje medikai plojimais sutinka tik ką 91-erių sulaukusią Margaret Keenan. Ji šiandien į istoriją pateko kaip pirmoji Didžiosios Britanijos pilietė gavusi tyrimais patvirtintą skiepą nuo koronaviruso.

Jungtinė Karalystė – pirmoji Vakarų šalis, kuri patvirtino kompanijų „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtą vakciną. Artimiausiu metu šį skiepą gaus pirmieji 400 000 britų. Suleidus pirmą vakcinos dozę, po trijų savaičių bus suleista antroji jos dozė, o dar po savaitės organizmas turėtų tapti atsparus koronavirusui.

REKLAMA
REKLAMA

„Džiaugiuosi, kad tai įvyko ir aš tą padariau. Tikiuosi, tai paskatins ir kitus žmones taip pasielgti. Pasistengti ir padaryti, ką galime, kad užbaigtumėme šitą baisų dalyką“, – sako 91-erių britė Margaret Keenan.

REKLAMA

Simboliška, tačiaus antrasis vakciną gavęs britas, vardu Williamas Shakespeare`as. Jis kilęs iš to paties miestolio, kaip ir žymusis peotas. Vyras taip pat priklauso vyresnių nei 80-ies metų žmonių grupei, kurie kartu su slaugos namų ir sveikatos priežiūros darbuotojais vakcinos sulauks pirmieji. 

Britai itin didžiuojasi masinį gyventojų skiepijimą pradėję pirmieji Vakaruose ir šią dieną jau praminė „Pergalės diena“. Tiesa, Premjeras Borisas Johnsonas, į vieną iš Londono ligoninių atvykęs stebėti pirmųjų skiepų įspėja, kad virusas toli gražu nenugalėtas. Nuo pandemijos protrūkio šalyje nustatyta jau 1,6 mln. užsikrėtimo atvejų, o daugiau kaip 61 tūkst. žmonių mirė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Boriso Johnsono, paskiepyti visus tam pasiryžusius nebus lengva. Tam prireiks mėnesių kruopštaus darbo. Pirmiausia reikia, kad visos 40 milijonų „Pfizer“ vakcinos dozių, kurias užsakė Londonas, atvyktų į šalį. Jau dabar dėl gamybos sutrikimų vietoj gruodį žadėtų 10-ies milijonų vakcinų šalį pasieks vos 4.

Tiesa, netrukus laukiama ir kitų gamintojų vakcinų patvirtinimo. Londonas itin laukia Oksfordo universiteto ir „AstraZeneca“ darbo rezultatų. Vyriausybė jau užsakė 100 mln. šio preparato dozių. Kitaip nei „Pfizer“ vakcina, jos nereikia laikyti 70-ies laipsnių šaltyje, taigi ir transportuoti bus gerokai lengviau.

„Mes manome, kad pavasarį pamatysime kaip gyvenimas pradės normalizuotis. Akivaizdu, kad kuo greičiau skiepų sulauks labiausiai pažeidžiami, tuo greičiau tai įvyks. Tai priklausys nuo to, kaip greit gamintojai gali gaminti vakciną“, – pasakoja JK sveikatos apsaugos ministras Matt Hancock.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skiepyti masiškai nuo koronaviruso nuo savaitgalio pradėta ir Rusijoje. Tiesa, Sputnik V vakcina, kurios veiksmingumas ir šalutiniai efektai taip ir nebuvo patvirtinti išsamiais bandymais, sulaukė nemažai skepticizmo net tik Vakarų, bet ir Rusijos medikų tarpe.

Pasak Kremliui nepavaldžios žiniasklaidos, įvairios apklausos rodo, kad daugiau nei pusė Rusijos medikų jos atsisakytų. Deja, tiek jiems, tiek kitiems pažeidžiamiausių grupių asmenims skiepai privalomi. Kitu atveju gresia net atleidimas iš darbo. Kai kurie žmonės gatvėje taip sako, kad vietoj abejotino veiksmingumo Sputnik V, rinktųsi kitą vakciną arba skiepų atsisakytų apskritai.

REKLAMA

„Kada pasiskiepis Rusijos valdžia, tada pasiskiepisiu ir aš“, – teigia Maskvos gyventojas Murad Magomadov.

„Jeigu bent 30 proc. skiepų bus veiksmingi, aš taip pat pasiskiepysiu“, – kalbėjo Maskvos gyventoja Anna Kampish.

Paskutinę parą Rusijoje užfiksuota daugiau nei 26 000 naujo koronaviruso atvejai, o mirė daugiau nei nei pusė tūkstančio žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų