Londonas vis garsiau kalba apie pasitraukimą be jokios prekybos sutarties

Likus keturioms savaitėms iki „Brexito“ pereinamojo laikotarpio pabaigos, derybos dėl ateities santykių tarp Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos vėl atsidūrė aklavietėje. Po įtempto derybų savaitgalio šiandien susitikę abiejų pusių derybininkai pripažįsta, kad norimo progreso ir vėl pasiekti nepavyko. Tuo metu Londonas vis garsiau kalba, apie pasitraukimą be jokios prekybos sutarties.

Po savaitės įtemptų derybų Londone, naujas jų raundas šiandien prasidėjo Briuselyje, kuriame į susitikimą ankstyvą rytą skuba britų derybininkų delegacija vadovaujama lordo Davido Frosto. Diskusijos kaip šiemet pasibaigus pereinamajam laikotarpiui Britanija paliks Europos Sąjungą trunka jau aštuonis mėnesius. Tačiau net ir skaičiuojant paskutines dienas susitarimo pasiekti nepavyksta. Tai vis labiau kursto baimes tarp investuotojų. Nerandant išeities iš aklavietės svaras dolerio atžvilgiu šiandien krito 1.4 procentu, o euro daugiau nei procentu.

„Rinka nerimauja dėl galima pasitraukimo be sutarties. Svaras silpsta. Nerimauja bankai, nekilnojamojo turto rangovai ir kiti. Bet kaip sakoma politikoje: dėl nieko nėra sutarta, kol nesutarta dėl visko. Šiuo metu yra labai daug tarpusavio skirtumų, kuriuos labai, labai sunku įveikti“, – sako „CMC“ vyriausias finansų analitikas Michael Hewson.

Fundamentalūs nesutarimai derybose išlieka dėl žvejybos. Briuselis nori, kad eurobloko žvejai galėtų žvejoti Britų vandenyse, o Londonui nesutinkant, žada neleisti britams savo žuvies pardavinėti kontinentinėje Europoje. Taip pat nerandama išeities ginčuose dėl vienodų abiejų pusių konkurencijos sąlygų užtikrinimo ir to, kas nesutarimų atveju turėtų tarti paskutinį žodį. Šiandien Borisui Johnsonui pareiškus, kad jo šalis po naujų metų derybų dėl „Brexito“ nebeves, šalies pasitraukimas be sutarties atrodo kaip niekada realus.

„Manau, jei šiuo metu negalime išspręsti šių esminių skirtumų, ateinančiomis dienomis turėsime priimti šį sprendimą“, – pasakoja JK aplinkosaugos ministras George Eustice.

Pasitraukimas be sutarties palies daugelio gyvenimus. Laukia ne tik krovinių patikrinimai ir eilės prie šalies sienų, abipusė piliečių pasų kontrolė, bet ir galimi tarifai prekėms bei kiti trikdžiai prekyboje, kurie neabejotinai atsilieps abiejų pusių ekonomikai.

REKLAMA

„Tai atrodo tiesiog neįtikėtina. Prajus ketveriems metams po referendumo, jiems nepavyko pasiekto jokio progreso. Mano nuomone pasitraukimas be sutarties, geriau nei blogas susitarimas“, – teigia Londono gyventojas Paul White.

„Norėčiau išvengti pasitraukimo be sutarties. Man nepatinka, kad valdžia išsižadėjo to ką žadėjo. Tai labai nesąžininga, todėl nepasitikiu Borisu Johnsonu“, – kalbėjo Londono gyventojas Glen Jordan.

Šiandien dar karta pralaužti ledus derybose bando ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen bei Borisas Johnosonas, kurie situacija aptarė telefonu.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-12-07 20:57:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
ES sumazins visa parama Pribaltikos valkatoms.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų