REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo gruodžio 1 d. įsigalios įstatymo pataisos, pagal kurias už privalomus COVID-19 testus mokės nebe valstybė, bet patys dirbantieji. Šios pataisos jau dabar kelia sunkumų darbuotojams, sako Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginiene.

Nuo gruodžio 1 d. įsigalios įstatymo pataisos, pagal kurias už privalomus COVID-19 testus mokės nebe valstybė, bet patys dirbantieji. Šios pataisos jau dabar kelia sunkumų darbuotojams, sako Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginiene.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ pirmininkė pasakojo, kad darbuotojams kyla labai daug elementarių klausimų, o darbdaviai nustatinėja savo tvarką. 

Ponia Inga, ką galvojate apie šį įstatymą, ar turite kokių pastabų? Gal neatsižvelgia į kokias detales, dėl kurių gali kilti sunkumų?

Sunkumų kyla jau dabar ir yra jau keturios dienos, kada priimta nauja įstatymo redakcija, o mūsų telefonas netyla, laiškai plūsta tiek „Messenger“ paskyroje, tiek per elektroninį paštą. Žmonės jaučia didžiulę įtampą, o klausimų tūkstančiai.

Mes kaip profesinė sąjunga dirbame ne tik kaip psichologai, bet turime aiškinti ir pačius įstatymo įgyvendinimo principus, ką turėtų daryti Vyriausybė. Man keista, kad Vyriausybė dar neišleido tikslių, aiškių algoritmų, kaip pritaikyti įstatymą. 

REKLAMA
REKLAMA

Žmonės klausia elementariausių dalykų – kokios rūšies testai turės būti, kokiu periodiškumu, kiek tas kainuos. Darbuotojams reikia aiškiai pasakyti ir tai, kad Darbo kodeksas nebuvo pakeistas, todėl testavimas ar privalomas sveikatos tikrinimas turi vykti darbo metu. Jei tai nevyksta darbo metu, už tą laiką turi būti sumokamas vidutinis darbo užmokestis. Šito dažniausiai žmonės nežino.

REKLAMA

Mes, kai aiškiai skaitome įstatymo raidę, mums susidaro toks įspūdis, kad šis įstatymas galios tam profesijų sąrašui, koks dabar yra nustatytas privalomam testavimui. Tai beveik apie 90 proc. visų darbuotojų.

Taip pat, atrodo, kad šis įstatymas galios ir 3 skiepui, nes praėjusią savaitę Vyriausybė priėmė pirmos imunizacijos galiojimo terminą – 7 mėnesius. Jeigu Vyriausybė mano, kad 3 skiepui šis įstatymas negalios, tai kodėl nėra tam išaiškinimo, nėra surašyta aiškių taisyklių.

Dar viena nauja istorija – savaitgalį gavome informacijos iš darbuotojo, kad jam darbdavys nurodė testuotis kas 3 dienas, kas yra žymiai dažniau nei nurodo Vyriausybė. Tai kyla klausimas, ar darbuotojas taip pat turi susimokėti už kiekvieną testą? Gi darbdavys gali nurodyti ir kiekvieną dieną testuotis.

REKLAMA
REKLAMA

Darbuotojai turi žinoti, kad jie turi mokėti už tuos testus, kurie atliekami vadovaujantis Vyriausybės tvarka – nuo 7 iki 10 dienų. Jei darbdavys nurodo testuotis dažniau, tada jis turi organizuoti ir apmokėti dažnesnį sveikatos tikrinimą. Jokių kitų kompromisų nebus. 

O kaip atrodo paveikslas, kai kalbama apie įmones? Ar įsivaizduojama, kiek bus žmonių, kurie nenorės testuotis už savo pinigus ir svarstys apie darbo vietos palikimą?

Darbuotojai skiepijasi gana aktyviai ir tas procentas jau, tikriausiai, apie 80 proc. Kai kur siekia ir nuo 95 proc. Tai mūsų klausimas, jei liko keli žmonės nepasiskiepiję, ar tikrai vertėjo imtis tokių drastiškų priemonių? 

Kiek kitokia situacija yra su 3 skiepu, jo aktyvumas nusileidžia pirmiems dviem ir nesiekia 20 proc.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

@Žinovas... Kad po skiepo tapai debilu faktas.
@Jonas Trinkis galva tu debile,cia tau reikia baudos uz nusisnekejima ,asilo galva !
@a Niekas taves neprašo praustis ir neuosto įeinant..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų