Prekybos centrai reikalauja atidarymo nuo pirmadienio: „Laukti nebegalim“

Didieji prekybos centrai remia valdžią prie sienos ir prašo visoms viduje esančioms parduotuvėms leisti atsidaryti jau nuo pirmadienio. Asociacija tikina, kad verslas nebeturi resursų laukti dar ilgiau. Prekybos centrai demonstruoja, kokių saugumo priemonių imasi pirkėjų srautams reguliuoti – prie įėjimų žmonių kiekį skaičiuoja sensoriai, bendrose erdvėse pirkėjai turi judėti dviem kryptimis.

Nors prekybos centruose jau ketvirtą mėnesį veikia tik maisto prekių parduotuvės, vaistinės ir optikos, vilnietė Janina randa veiklos ir užeina nuolat: „Dažnai. Apsiperku ir labai mėgstu kavą. Vis tiek čia skanesnė nei namie.“

Labiausiai Janina norėtų, kad atsivertų kavinės. Tačiau su džiaugsmu užeitų ir į bet kurią kitą parduotuvę, dabar užtvertą grotomis: „Linkiu, kad greičiau atsidarytume ir į jūsų sveikatą.“

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vos atsidarius žmonės suplūdo į atsidariusias didesnes parduotuves

O patys prekybininkai jau ne linki, o primygtinai prašo Vyriausybės priimti jiems palankų sprendimą.

„200 parduotuvių pas mus yra, tai 30 proc. tiktai veikia. Prekybos centai gali tapti vaiduokliais. Mes tikrai nenorim turėti tokio vaizdo, todėl prašom vieno dalyko – leisti  veikti, dirbti“, – sako „Panoramos“ vadovė Birutė Kalanovaitė.

„Mes siūlome atsidarymą nuo pirmadienio. Nebėra priežasčių, kodėl prekyba uždarose patalpose turėtų būti uždaryta. Mūsų nuomone, kuo platesnis ratas, kuo daugiau parduotuvių, kuriose galima prekyba, tuo epidemiologiškai saugiau, nes tai skaido lankytojų srautą“, – pasakoja asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius.

Prekybininkai tikina, kad imasi papildomų apsaugos nuo koronaviruso plitimo priemonių. Darbuotojai įsipareigoja kas savaitę testuotis, o srautus reguliuos ne tik apsaugininkai. Dar prekybininkai ruošiasi organizuoti eismą ratu.

Prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė aiškina, kad prekybos centruose pirkėjams būtų netgi saugiau nei grūstis į vieną parduotuvę, dar išlaukus ir ilgą eilę. Įėjimą iš lauko turinčios parduotuvės dirba jau pora savaičių.

REKLAMA

„Kiek eilėj matėm žmonių? Aš skaičiavau – 60 daugiausia mačiau. Tai 60 žmonių čia išsiskaidytų po tokią erdvę ir kokį tūrį“, – teigia prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė.

Pasak Vainienės, ženklo grįžti į darbą laukia 106 tūkst. parduotuvių darbuotojų.

„Žūtbūtinai. Nebegalim laukti. Jeigu pasakytų – palaukit dar savaitę, ar kol vakcinuosis, viskas. Nebėra vidinių resursų. Tiesiog nebegalim būti tos situacijos įkaitais“, – kalbėjo R. Vainienė.

Dar verslas žada neįleisti pirkėjų, dėvinčių medžiagines kaukes, vietoje jų duoti medicinines. Prekybos centro vadovė rodo, kokias technologijas įrengė net tualetuose.

Prekybininkai viliasi, kad pramogų išsiilgę žmonės čia neis tiesiog paslampinėti.

„Neveiks Wi-Fi, internetas. Jaunimas neturės noro praleisti daug laiko. Nebus jokių minkštasuolių“, – sako R. Vainienė.

Dar jie svarsto prie įėjimų į prekybos centrus įdiegti vadinamąją šviesoforo sistemą.

„Aš atvykstu į prekybos centrą. Dega žalia spalva – reiškia, labai mažas užimtumas. Geltona – artėja prie vidurkio, raudona – artėja prie ribos. Tada žmogus gali apsispręsti – gal palauksiu, vėliau sugrįšiu“, – pasakoja M. Statulevičius.

Tiesa, Vyriausybė pirminiame plane numatė, kad prekybos centrai galės atsidaryti sergamumo rodikliams nukritus iki 50 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų. Dabar skaičiai kone penkiskart didesni. Tad jokių pažadų valdžia verslui dalinti nenori.

„Ne, negalėtume. Šiandien mano žinutė ta, kad artimiausios dvi-tris savaitės parodys, kas bus su sergamumu. Norėtųsi, kad turėtume istorinę atmintį. Prisiminkime, kur Lietuva buvo gruodžio viduryje – buvom pirmi pasaulyje“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Ta diskusija, matyt, nebus paprasta“, – kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Dvejoja ir valdžiai patarianti ekspertų taryba.

„Jie galėtų atsidaryti tose savivaldybėse, kur situacija gerėja. Bet tose, kur blogėja, klausimas, į kurį sunku atsakyti. O blogėja situacija Vilniuje, Vilniuje ir Klaipėdoje. Jeigu galima suderinti verslo atsidarymą nedidinant epidemiologinės rizikos, tai reikėtų daryti“, – sako ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Verslas prašo Vyriausybės prekybos centrų atidarymo klausimą apsvarstyti poryt posėdyje. Šimonytė tik sako, kad kitą savaitę ministrų kabinetas spręs bendrą karantino pratęsimo planą balandžio mėnesiui.


Rašyti komentarą...
V
Vainiene \Vainiene
2021-03-22 19:32:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
nereikia tik aiškinti, kad prekybcentriuose yra saugu. Jei dabar ten kvėpuoti nėra kuo, tai kaip bus , kai atsidarys viso parduotuvės. Svarbiausia, kad už savo žodžius Vainienė neatsako ir šneka už algą, kurią jai prekybcentriai moka
Atsakyti
-3

N
Nerijus
2021-03-22 20:20:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
isvis nesamone yra kad ir atsiemimo punktas maximoj prie geliu tai eiles didziausios kaip ir pries karantina.tai kokie cia punktai jei visi vistiek susigrude stovi.jau prekybos centruose zmones pripranta nelipt vieni kitiem ant galvu,gal ir cia reik palaukt kol susipras?kaip jie sureguliuos 3zmoniu uz duru?
Atsakyti
0

A
Aga
2021-03-25 13:16:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
jei blogeja situcija net uzdarytiems verslams akivaizdu jog tai nepadeda.Tai koks tikslas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų