REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus Antakalnio rajone gyvenanti pensininkė Anelė su baime laukia žiemos. Moteris suskaičiavo, kad pernai šalčiausią mėnesį už 65 kvadratinių metrų buto šildymą paklojo apie 150 eurų. Šiemet šildymo sąskaitos gali išaugti 60-70 procentų, tad tektų mokėti jau apie 250 eurų.

Vilniaus Antakalnio rajone gyvenanti pensininkė Anelė su baime laukia žiemos. Moteris suskaičiavo, kad pernai šalčiausią mėnesį už 65 kvadratinių metrų buto šildymą paklojo apie 150 eurų. Šiemet šildymo sąskaitos gali išaugti 60-70 procentų, tad tektų mokėti jau apie 250 eurų.

REKLAMA

Laidai „Karštai su tv3.lt“ moteris atskleidė, kad gauna vos 350 eurų pensiją ir beveik viską teks atiduoti už komunalines paslaugas. Jei ne Anelės anūkas, moteriai greičiausiai tektų badauti. Pinigų nelieka ir vaistams, jau nekalbant apie pramogas. Moteris atviravo, kad kavos skonį kavinėje ar spektaklius ji jau seniai pamiršusi.

„Labai sunku. Anūkas, kai jau labai sunku, tai biškį prideda, o taip tai sėdėtum skoloj ir nemokėtum – ką daryt? Prašom valdžios, kad atsižvelgtų į žmonių sunkų gyvenimą, kad padėtų, kad sumažintų tą naštą mums sunkią uždėtą“, – prašymą valdžiai perdavė Anelė.

REKLAMA
REKLAMA

Skolas galės išsimokėti per 3 metus

Pasak Vilniaus šilumos tinklų generalinio direktoriaus Gerimanto Bakano, kainos stipriai auga dėl pabrangusių dujų. Esą kai Vilniuje bus pastatyta vėluojanti nauja elektrinė, naudojanti daugiau biokuro, sąskaitos taip nesikandžios. Tačiau kol kas dėl augančių sąskaitų sprendimas tik vienas – skolą išdėlioti į ateitį.

REKLAMA

„Žmonėms, kurie negalės susimokėti, mes padarysime sąskaitos išdėliojimą per ateinančius 3 metus. Mūsų klientai galės, ypač vasaros laikotarpiais, kai šildymo nebus, palaipsniui išsimokėti“, – sakė G. Bakanas.

Priežasčių, kodėl dujų kainos šovė į viršų, – ne viena. Pagrindinės – auganti Kinijos ekonomika ir Rusijos manipuliacijos, mat ši smarkiai sumažino dujų tiekimą Europai taip pakeldama kainas.

Brangs ir naftos produktai

Tiesa, brangsta ne tik dujos, bet ir elektra. Viena to priežasčių – Skandinavijos hidroelektrinės pagamino mažiau elektros.

REKLAMA
REKLAMA

Anot finansų analitiko Mariaus Dubnikovo, staigų kainų augimą lėmė ir stiprus žmonių noras sugrįžti prie įprasto gyvenimo po karantino. Energijos prireikė čia ir dabar, tad ištekliai ėmė sparčiai brangti.

„Aš manau, kad artėja kitas šokas, kurį dar patirsime – naftos produktų kainų brangimas. Jeigu pasižiūrėtume į degalinių švieslentes, tai jau realiai yra apie 50 procentų pabrangę degalai, lyginant su praėjusiais metais“, – kalbėjo analitikas.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

deja, tokia globalizmo kaina. Jie nutarė sugriauti veikiančią energetikos sistemą, bet pasirodė, kad nauja yra labai brangi, neefektyvi, neatsiperka. Tuomet dirbtinai pakėlė energijos resursų kainą, kad "žalioji" energetika atsipirktų, taptų "rentabili". Bet už tai turi sumokėti eiliniai piliečiai
ir ko siekia nuolat keldami nerimą žmonėms? Ištisai kalbama kad brangs, neišgyvens. Ar ne valstybė atsakinga kad galėtų išsimokėti ir išgyventų visi. Tai kodėl žmonės nuolat gąsdinami?
O nepagalvojate, kad pensininkė nori po mirties palikti butą anūkui. Jei anūkas neuždirba daug, tai ir negali pensininkei daug padėti. Yra juk įvairių gyvenime situacijų, ne visi gauna šildymo kompensacijas, ne visi nori išsikraustyti kitur, žmonės sėslūs, nori gyventi ten, kur ir gyvena dešimtmečius, o apie ubagiškas pensijas tai visi žinom.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų