• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalyje trūksta tiek pareigūnų, kad profsąjungos jau sako, kad tai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Problema ir pareigūnų darbo sąlygos. Profsąjungos sako, kad nuolatinės reformos taip išvargino bendruomenę, kad situacija tampa kritine – pareigūnų mažėja, likusiems didėja darbo krūviai, o jauni žmonės į policiją dirbti neina.

Šalyje trūksta tiek pareigūnų, kad profsąjungos jau sako, kad tai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Problema ir pareigūnų darbo sąlygos. Profsąjungos sako, kad nuolatinės reformos taip išvargino bendruomenę, kad situacija tampa kritine – pareigūnų mažėja, likusiems didėja darbo krūviai, o jauni žmonės į policiją dirbti neina.

REKLAMA

Policijos generalinis komisaras sako, kad situacija įtempta, bet esą valdoma ir pirštu duria į visuomenę.

Kai eitynes Vilniaus centre surengė Palestinos rėmėjai, į jas susirinko ir Lietuvoje gyvenantys musulmonai, Kudirkos paminklo akivaizdoje, miesto centre, net surengė bendrą maldą. Problemų ar neramumų nekilo, bet tvarką užtikrinti buvo pasiųsti Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Anksčiau tokius renginius prižiūrėjo vien tik policijos pajėgos, bet dabar jų vos vienas kitas. Profsąjungos sako, kad tai atspindi šių dienų realybę – pareigūnų trūkumas šalyje toks, kad vystosi nacionalinio saugumo krizė.

„Apie 1200 pareigūnų mums trūktų pagal esamą mūsų nustatytą metodiką. — Didžioji dalis, problema, didmiesčiuose? — Taip, didieji miestai, Vilnius, Panevėžys“, – į žurnalisto klausimus atsako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš tikrųjų, pareigūnų trūkumas yra praktiškai visose tarnybose, fiziškai atsiliepia tiems patiems pareigūnams, pirmiausia dideliais darbo krūviais, tai reiškia, kad pareigūnas turėdamas, jeigu jis policijos pareigūnas, reaguoti į tam tikrą įvykį, sakykime, per kelias minutes, tas reagavimo laikas gerokai nusitempia ir tikrai pareigūnai ne visur gali suspėti, kadangi yra didžiulis, didžiulis jų trūkumas“, – teigia teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė

REKLAMA

Generalinis policijos komisaras sako, kad su tokiomis problemomis susiduria ne vien Lietuva – tas pats pastebima ir kitose vakarų Europos šalyse.

„Demografinė mūsų situacija ir tie skaičiai tikrai įspūdingai skamba, per 10 metų, 15–29 metų amžiaus žmonių Lietuvoje yra sumažėję 30 procentų“, –  sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Tiesa, šiemet 800 jaunuolių norėjo tapti policininkais. Bet priimta kone 6 kartus mažiau – tik 140.

„Liūto dalis atkrenta dėl sveikatos, kita dalis atkrenta dėl nepriekaištingos reputacijos, o treti atkrenta, neišlaiko elementarių fizinio pasirengimo egzaminų“, – tvirtina policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

REKLAMA
REKLAMA

Kita problema, kad patyrę pareigūnai taip pat palieka tarnybą.

„Tai lėmė nuolatinės reformos, kurios vykdomos statutiniame sektoriuje, tai vieną tarnybą reformuoja, tai kitą tarnybą reformuoja, reformų metu dalis pareigūnų palieka tarnybą, nes jie nežino, kaip jiems teks dirbti po tų reformų, galų gale pasinaudoja teise išeiti į pensiją“, – sako teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Reforma po reformos

„Aš galiu pasakyti, aišku juokaudamas, kad mano reformos buvo pačios geriausios“, – sako buvęs generalinis komisaras Saulius Skvernelis.

Policijos generaliniu komisaru, Vidaus reikalų ministru ir net premjeru dirbęs Saulius Skvernelis kritikuoja dabar vykstančias reformas, nors pripažįsta, kad atsakomybė už ankstesnius pokyčius tenka ir jam.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reformos daromos dėl ekonominės situacijos, krizė kada būna valstybėje, vienas iš tokių dalykų buvo, kada reikia atkurti drausmę, tvarką, deja, tą irgi reikėjo daryti. Iš ekonominės būtinybės, vidaus tvarkos, iš puikybės daroma ir iš kvailybės. Tai gali pareigūnai vertinti, kokioje stadijoje dabar yra reforma“, – tvirtina buvęs generalinis komisaras Saulius Skvernelis.

Reformomis mojuoja ir šios kadencijos valdantieji. Norima keisti vidaus tarnybos statutą, bet pareigūnai leidžia suprasti, kad ir šį kartą politikai kartoja ankstesnes klaidas.

„Valstybės tarnybos reformos mama arba tėtis yra, turbūt, Ministrė Pirmininkė, reikia taip laikyti, tai yra visos valstybės reformos tąsa ir tai yra antras etapas“, – sako vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

REKLAMA

Taip pat jau Seime svarstoma ir policijos reforma – prie jos siūloma jungti Viešojo saugumo tarnybą, o kartu ir naikinti apskričių komisariatus, vietoj jų įkuriant 5 didžiųjų miestų apygardas.

„Nei viena reforma kažkokio stebuklingo gėrio neatneša, galbūt ji jį ir atneštų, bet kiekviena valdžia naujai atėjusi, vis daro kažkokias naujas reformas. Mūsų pareigūnai juokauja, kad nespėjame pasidžiaugti tais reformų vaisiais“, – tvirtina teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė

Anot profsąjungų, situacija policijoje – ryškiausias pavyzdys. Bet pareigūnų trūksta ir kitose statutinėse tarnybose. Trūksta kalėjimų darbuotojų, pasieniečių, muitininkų. Geriausia situacija yra su ugniagesiais gelbėtojais.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

geriau jau busiu bedarbiu negu mentu.
Atsikelia nuo telefonu ir kompu ir galvoja, kad fiziskai pasiruose. Dabartinis jaunimas.
Dabar policija tokia apgailėtina, jog sugeba tik vairuotojams trukdyti kelyje su savo "reidais"...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų