pareigūnai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pareigūnai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pareigūnai“.

Policijos vadas įspėja apie pavojus Dainų šventės metu: siunčia žinią visiems

Vykstant šimtmečio Lietuvos dainų šventei policija padidins savo pajėgumus, šventės metu sostinėje dirbs papildomai iki 150 pareigūnų, sako generalinis komisaras Renatas Požėla. Pasak jo, policija yra pasirengusi renginiui. „Šventėje dirbs pakankamai dideli pajėgumai, kiekvieną dieną Vilniaus mieste dirbs iki 150 policijos pareigūnų, šalia to dirbs įprastos pajėgos“, – antradienį spaudos konferencijoje Vilniuje sakė R. Požėla.

VSAT: pastarąją parą pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Penktadienį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nefiksuota sieną neteisėtai bandžiusių kirsti migrantų, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasieniečiai fiksavo 17 tokių asmenis, o Lenkijos pareigūnai praneša ketvirtadienį apgręžę 19 užsieniečių.
Aktualijos 2024-06-22

VRM: daugumai statutinių pareigūnų didėjo darbo užmokestis

Praėjus pusmečiui po naujo Vidaus tarnybos statuto priėmimo ir statutinių įstaigų darbo apmokėjimo sistemų patvirtinimo, stebimas pareigūnų darbo užmokesčio augimas, praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM). „Darbo užmokesčio fondas per šiuos 4 metus išaugo beveik 42 proc., o Vidaus tarnybos statute įtvirtinome prielaidas tvariam ir ilgalaikiam pareigūnų darbo užmokesčio augimui“, – pranešime cituojama vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Aktualijos 2024-06-19

Vairuotojai, pasiruoškite: policija skelbia, kokius specialius reidus vykdys

Policija informuoja, kad policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, šį mėnesį šalies keliuose vykdys tokias respublikines prevencines priemones. Birželio 2–4 d. – vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolė. Kartu ir privalomų saugos priemonių – saugos diržų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų), saugos šalmų – naudojimo kontrolė, rašoma Policijos departamento pranešime žiniasklaidai.

Rietavo savivaldybėje žuvo 38 metų motociklininkas

Rietavo savivaldybėje šeštadienį motociklo avarijoje žuvo 38 metų vyras. Kaip sekmadienį pranešė Klaipėdos policija, 11.29 val. gautas pranešimas, jog Rietavo savivaldybėje 38 metų vyras nesuvaldė vairuojamo motociklo „Honda XL 650" ir nugriuvęs atsitrenkė į atitvarus. Per eismo įvykį jis žuvo. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kriminalai 2024-05-12

Policija nutyli dalį sukrečiančių nusikaltimų, nuo žurnalistų saugo įtariamuosius: žmonėms tenka išvadas daryti patiems

Ginti, saugoti, padėti, ar nuslėpti nusikaltimus ir tylėti? Toks klausimas pastaruoju metu kyla apie šalies policiją. Daugėja atvejų, kai ši nuslepia nuo visuomenės įvairius neeilinius ir sukrėsti galinčius nusikaltimus. Dažniausiai policija į suvestines neįtraukia seksualinių užpuolimų ar net išprievartavimų, kai nusikaltimai įvykdomi viešose vietose.

Kretingoje agresyvus vyras sužalojo du pareigūnus

Kretingoje sekmadienį sulaikomas agresyvus vyras sužalojo du policijos pareigūnus. Kaip skelbia Policijos departamentas, sekmadienį apie 19.20 val. J. K. Chodkevičiaus gatvės namo kieme policijos pareigūnams sulaikant 1986 metais gimusį agresyvų vyrą, jis aktyviais veiksmais priešinosi bei sužalojo du Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnus, gimusius 1985 ir 1973 metais.

Policininkams atvykus dėl smurto artimoje aplinkoje, vyras sukėlė gaisrą

Į namą dėl smurto artimoje Kupiškio rajone iškviesti ugniagesiai gesino sukeltą gaisrą, per jį apdegė jų uniforma, specialios paskirties skydas. Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienį, nuo 10 val. 32 min. iki 12 val. 36 min., policijos pareigūnai dirbo Skapiškio geležinkelio stoties gyvenvietėje esančiame name. Jie buvo atvykę į įvykio vietą dėl smurto artimoje aplinkoje. Per pareigūnų vizitą 32 metų vyras padegė kambaryje buvusius rūbus ir užuolaidas, jie degė atvira liepsna.

Kaunietį pribloškė vaizdas prie „McDonald’s“: ar tikrai pareigūnai gali taip elgtis?

Naujienų portalo „Kas vyksta“ Kaune skaitytojas užfiksavo neįprastą vaizdą. Prie greito maisto restorano „McDonald’s“ automobilių eilėje stovėjo policijos pareigūnai su įjungtais švyturėliais. „Suprantu, kad policininkai nori pavalgyti ar išgerti kavos. Tik kyla klausimas ar pareigūnai su švyturėliais turi pirmenybę ir „McDonald’s“ eilėje?“, – klausė kaunietis.

Džiautas: džiaugiamės, kad pareigūnų protestų nereikia arba jų reikia minimaliai

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Saulius Džiautas teigia pastebintis stiprėjantį dialogą tarp profsąjungų ir valdžios. Anot jo, dėl to pareigūnams protestuoti nereikia arba tai daryti reikia rečiau. „Anksčiau girdavomės, kiek daug suorganizuodavome protestų.
Aktualijos 2024-03-15
REKLAMA
REKLAMA

Pasisakė vairuotoją rusiškais keiksmais „pavaišinęs“ Kauno policijos pareigūnas

Sekmadienio vakarą naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ grupėje pasidalinta vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota kaip skubantis Kauno policijos ekipažas necenzūriniais žodžiais išplūdo kelio neatlaisvinusį vairuotoją. „Traukis, balvone, b**t“, – vaizdo įraše girdimos susierzinusio pareigūno replikos. „Jei nemato švyturėlių, negirdi garsinių signalų, tai, manau, atitinkamai ir pasielgė. Negi tikrai, gal montažas koks.

Užfiksuotas didvyriškas policininkų poelgis: laužėsi į degantį pastatą gelbėti žmonių

Gavus pranešimą, kad liepsnoja daugiabutis, kuriame gali būti įkalintų žmonių, į įvykio vietą atvykę pareigūnai nesulaukė ugniagesių. Patys išlaužė duris ir degančiame pastate ieškojo į bėdą patekusių žmonių.   Pranešimą apie gaisrą Londone, Kensingtone, pareigūnai gavo kovo 1-osios vakare.   Prie policininko drabužių pritvirtinta vaizdo kamera užfiksavo, kaip šis išspyrė išorines pastato duris ir ėmė malšinti liepsnas.
2024-03-04

Po kaltinamųjų išpuolio Vilniaus teisme – raginimai diskutuoti apie nuolatinį pareigūnų budėjimą teismuose

Šių metų vasarį kaltinamiesiems Vilniaus miesto apylinkės teisme vandens buteliukais apmėčius bylą nagrinėjusią teisėją, Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotoja Egidija Tamošiūnienė ragina diskutuoti apie nuolatinį pareigūnų ar apsaugos darbuotojų budėjimą teismuose. Vilniaus miesto apylinkės teisme vasario pradžioje, nagrinėjant baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo, teismo salėje tarp kaltinamųjų ir teisėjos kilo ginčas.
Aktualijos 2024-02-25

Policija papasakojo apie dingusios 13-metės paiešką: šis atvejis kitoks negu Kaune

Policija trečiadienį tęsia dingusios trylikametės paiešką ir tvirtina, kad šis atvejis „neturi nieko bendra“ su panašiu dingimu Kaune. Kaip BNS trečiadienį nurodė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Tomas Bražėnas, 2010 metais gimusios mergaitės toliau yra „intensyviai ieškoma“. Pareigūnai ieško dingusios mergaitės Policija neteikia informacijos, kokio dydžio pajėgos ieško dingusiosios – anot T. Bražėno, pareigūnų visada skiriama tiek, kiek reikia, dėliojami pl...
Kriminalai 2024-02-21

Ieškodami dviejų dingusių žmonių pareigūnai nenuleidžia rankų: tikrino Nemuno upę

Nemune Kauno rajone policija ir ugniagesiai ieškojo dviejų dingusių žmonių. Kaip pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, pirmadienį buvo gautas pranešimas iš policijos, kad reikalinga pagalba tęsti skenduolių paiešką Nemuno upėje. Pasak ugniagesių, išžvalgyta Nemuno upė nuo Zapyškio miestelio iki Vilkijos, kūnų nerasta. Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas BNS informavo, kad Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo moters, gimusios 2001 metais, paiešką.

Paauglių akibrokštas tėvams: Vilniaus rajone nuvarius šeimos automobilį reaguoti teko žaibiškai

Pirmadienį, vasario 19 dieną, Lietuvos policija sulaukė laiško. Juo buvo kreipiamasi į Vilniaus apskrities policijos pareigūnus, kuriame paauglio mama dėkojo už pareigūnų darbą sprendžiant neeilinę situaciją – paaugliams nuvarius 15-mečio tėčio automobilį buvo būtina reaguoti žaibiškai. Moteris laiške papasakojo ištikusią netikėtą situaciją ir padėkojo pareigūnams už jų efektyvų darbą.
2024-02-20

Bus pristatyti civiliniai mokymai pareigūnams, priedangų žemėlapis

Vilniuje pirmadienį bus pristatyti prasidedantys mokymai savivaldybių parengties pareigūnams, taip pat šalies priedangų žemėlapis.  „Suprasdami sudėtingą saugumo situaciją regione, ryžtingai stipriname pasirengimą grėsmėms. Savivaldybės yra ypatingai svarbi grandis bet kokios ekstremaliosios situacijos valdyme. Už civilinę saugą atsakingi savivaldybių parengties pareigūnai sustiprins mūsų bendras pastangas užtikrinti gyventojų saugumą“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Aktualijos 2024-02-19

Konflikto metu vienas kitą puolė peiliu: užpuoliką rado netikėtoje vietoje

Policijai paskambinęs vyriškis pranešė, kad buitinio konflikto metu panaudotas peilis, užpuolikai pasišalinę, bet jų buvimo vieta žinoma. Vykstant į vietą pakeliui pastebėtas šalikelėje stovintis automobilis pravertomis durelėmis. O šalimais ant kelio voliojosi žmogus. Įvykį užfiksavo laidos „Farai“ operatorius. Ant kelio gulintį žmogų pamatęs vairuotojas skubėjo paaiškinti situaciją policininkams:  „Sustojau, galvojau, kad koks gyvūnas numuštas.
Kriminalai 2024-02-16

Medikus šokdino agresyvus vyras: nuvežtas į gydymo įstaigą puolė pareigūnus

Su agresyviai nusiteikusiu piliečiu nesusitvarkantys medikai paprašė policijos pagalbos. Rankas susižalojęs vyriškis atsisakė vykti į gydymo įstaigą ir kalbėjo apie dingusią nemažą pinigų sumą. Visą situaciją nufilmavo laidos „Farai“ operatoriaus kamera. Pamatęs pareigūnas vaikinas kiek aprimo ir kurį laiką elgėsi pakankamai draugiškai. „Man nėra reikšmės, dėl ko važiuoti į ligoninę. Man dingo 3 štukės eurų...“, – policijos pareigūnams ir medikams aiškino jis.

Ispanijos Barbatės uoste du pareigūnai žuvo, į jų laivą įsirėžus narkotikų kontrabandininkų kateriui

Pietų Ispanijos Barbatės uoste du civilinės gvardijos pareigūnai žuvo, į jų laivą įsirėžus narkotikų kontrabandininkų vairuojamam greitaeigiam kateriui, šeštadienį pranešė sukarinta teisėsaugos agentūra. Vėliau penki įtariamieji buvo sulaikyti. Pakrančių apsaugos darbuotojų asociacija AUGC pavadino incidentą „laukiniu žmogžudystės išpuoliu“. Abu žuvusieji, 43 ir 39 metų vyrai, turėjo šeimas, pranešė valstybinis transliuotojas RTVE.
2024-02-10

Šįmet beveik 60 proc. statutinių pareigūnų padidėjo darbo užmokestis: atlyginimams numatyta per 500 mln. eurų

Bene 60 proc. statutinių pareigūnų nuo šių metų sausio 1 d. padidėjo atlyginimai. Iš viso jų apmokėjimui šiais metais skiriama daugiau kaip 500 mln. eurų. Tai sudarys beveik pusę vidaus reikalų sistemos biudžeto, sako ministrė Agnė Bilotaitė. „Šių metų biudžete pareigūnams skirta beveik pusė milijardo eurų. Tai yra beveik pusė viso vidaus reikalų sistemos biudžeto.

Nenuspėjamas policijos darbas: sutikti pilietį su tokiu talentu nesitikėjo nė vienas

Policijos pareigūnai kasdien susiduria su pavojumi – tuo įsitikiname TV3 laidoje „Farai“, kuri fiksuoja ir kiekvieną ketvirtadienį laidos gerbėjams transliuoja nepagražintą pareigūnų realybę. Tačiau ne visi iškvietimai būna kupini iššūkių, kartais netikėtai sutikti žmonės praskaidrina sunkią darbo dieną. Vieną iš tokių smagių susitikimų užfiksavo laidos „Farai“ operatorius. Prekybos centro aikštelėje pareigūnai pastebėjo lūkuriuojantį vyriškį su gitara rankose.
2024-02-04

Prie daugiabučio Panevėžyje rastas į sprogmenį panašus daiktas, iškviesti „Aras“ pareigūnai

Antradienio popietę prie daugiabučio namo Panevėžyje rastas į sprogmenį panašus daiktas. Kaip pranešė Policijos departamentas, įtartinas daiktas prie Statybininkų gatvėje esančio daugiabučio laiptinės aptiktas apie 15.11 val. Atvykę į įvykio vietą Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai rado ir pasiėmė karinės paskirties dūminį užtaisą.

Melagingai pranešta apie užminuotą Lietuvos ir Rusijos pasienyje esantį tiltą

Vėlų antradienio vakarą buvo melagingai pranešta apie užminuotą Lietuvos ir Rusijos pasienyje esantį tiltą. Tiltą ir jo prieigas apžiūrėję Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ ir Rusijos  pareigūnai sprogmenų nerado, pranešė Policijos departamentas. Pasak jo pranešimo, 23.44 val. Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas buvo gavęs informaciją apie esą užminuotą Lietuvos ir Rusijos pasienyje tarp Panemunės ir Tilžės miestų esantį tiltą per Nemuno upę.

Vyras bijo savo sugyventinės, niekaip negali jos iškraustyti: „Pas mane širdies senų seniausiai nėra“

Švelnūs vyro jausmai atsisuko prieš jį patį – jis bijo gyventi su moterimi, kurią priėmė po savo stogu.  Jaroslavas priglaudė šviesiaplaukę nepažįstamąją, o ši jo gyvenimą pavertė pragaru. Dabar žmogus bijo gyventi savo paties namuose. Vyras sakė, kad nukentėjo, nes yra geros širdies. Prieš 6 metus Jaroslavas sutiko žavią be namų likusią šviesiaplaukę Kristiną ir pakvietė ją gyventi kartu. Šiandien jis tikina, kad nebeturi vietos savo paties namuose.
2024-01-17

Berlyno policija: per eitynes įsiplieskus smurtui sužeistas 21 pareigūnas

Berlyno policija pranešė, kad sekmadienį 21 pareigūnas buvo sužeistas, jiems pabandžius sustabdyti, anot policijos, „nusikalstamas kalbas“ eitynėse, skirtose komunistų lyderiams Rosai Luxemburg ir Karlui Liebknechtui atminti. Keturi policininkai buvo nuvežti į ligoninę, sakė policijos atstovas, o 16 demonstrantų buvo sulaikyti.
2024-01-14

Tanzanijoje esančioje kasykloje per nuošliaužą žuvo 22 žmonės

Tanzanijos šiaurėje esančioje kasykloje per nuošliaužą žuvo 22 žmonės, sekmadienį pranešė pareigūnai. Nelaimingas atsitikimas įvyko Simijo regiono Bariadžio rajone, daugiau kaip už 500 km į šiaurę nuo sostinės Dodomos, per žemės nuošliaužą kalnakasių darbo vietoje.  „Baigdami gelbėjimo operacijas, galime pasakyti, kad žuvo 22 žmonės, visi – vyrai“, – sekmadienį žurnalistams sakė regiono ugniagesių ir gelbėtojų pajėgų vado pareigas einantis Faustine'as Mtitu.
2024-01-14

Pareigūnų atstovas Saulius Džiautas: dėl Vidaus tarnybos statuto pataisų kreipsimės į Konstitucinį Teismą

Pareigūnų profesinių sąjungų vadovai teigia, kad priėmus Vidaus tarnybos statuto pataisas, dalis pareigūnų ketina palikti tarnybą arba ieškotis papildomo darbo.

11-metę pagrobė autobusų stotelėje ir laikė 18 metų: išsivadavusi moteris papasakojo, ką patyrė

Kai Jaycee Dugard buvo 11 metų, pakeliui jai einant į mokyklą, netoli savo namų South Lake Tahoe, ją pagrobė Filipas ir Nancy Garrido ir laikė nelaisvėje 18 metų, kol galiausiai mergina buvo stebuklingai išgelbėta, nors beveik du dešimtmečius atrodė, kad ji niekada nebus surasta. Nepaisant kelių liudininkų, tarp kurių buvo ir pačios Dugard patėvis, valdžios institucijos neturėjo jokių įkalčių, kas ją pagrobė.
2024-01-10

Nusisukus vos keletai minučių alytiškės 5-metis sūnus dingo: išplatino jautrų laišką

Alytaus policiją pasiekė moters padėka pareigūnams, padėjusiems žaibiškai surasti dingusį penkiametį sūnų. Alytusplius.lt su skaitytojais pasidalino moters laišku.
2024-01-10

Po devynmetės dingimo mama perspėja, ko vaikams saugotis internete: po mergaitės anketa slėpėsi vyras

Devynmetės dingimas sukrėtė kone visus iki vieno Lietuvos gyventojus. Šimtai pareigūnų ir savanorių dieną ir naktį šukuoja Kauną ir jo apylinkes, tačiau kol kas nėra aišku, kas atsitiko su mergaite. Laidoje „TOP 3“ aptariamas šis visus gyventojus sukrėtęs įvykis.  Kol pareigūnai ieško menkiausios užuominos ir tikrina visas mergaitės dingimo versijas, vis garsiau kalbama, kad mergaitė galėjo būti pagrobta.

Specialistė: 9-metės tėvai atsisakė paskelbti platesnę mažametės paiešką – „Nustebino blogąja prasme“

Trečią parą tęsiasi dingusios 9-metės paieškos. Šimtai policijos pareigūnų ir savanorių šukuoja teritorijas, peržiūrinėja vaizdo kamerų įrašus. Viena iš pagrindinių dingimo versijų, kad mergaitė galėjo būti pagrobta. Policija paskelbė tarptautinę mažametės paiešką, tačiau dingusių asmenų šeimoms padedanti Arūnė Bernotaitė stebisi, kodėl apie dingimą nepaskelbta visose paieškos sistemose.

Turkijoje sulaikyti dešimtys asmenų dėl įtariamų ryšių su grupuotės IS džihadistais

Turkijos pareigūnai prieš Naujųjų metų šventes sulaikė dešimtis asmenų dėl įtariamų ryšių su grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) džihadistais, šeštadienį pranešė vidaus reikalų ministras. Ali Yerlikaya (Ali Jerlikaja), paskelbęs žinutę socialiniame tinkle „X“, sakė, kad per 37 miestuose, įskaitant Stambulą, vienu metu vykdytas operacijas, pavadintas „HEROES-38“, buvo sulaikyti 189 įtariamieji.
2023-12-30

Per Kalėdų savaitgalį vaiko teisių gynėjams teko saugią aplinką užtikrinti 103 vaikams

Šių metų Kalėdų savaitgalį vaiko teisių gynėjai gavo 390 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, iš jų 74 kartus teko reaguoti skubiai, kartu su policijos pareigūnais. Iš viso per savaitgalį saugią aplinką teko užtikrinti 103 vaikams, trečiadienį pranešė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Bandys į tarnybą vilioti pareigūnus: štai ką suteiks darbuotojoms

Būsimieji muitininkai valstybės lėšomis nuo kitų metų sausio bus draudžiami nuo nelaimingų atsitikimų.   Seimas šią savaitę muitininko profesija papildė sąrašą, pagal kurį socialiniu draudimu valstybės lėšomis draudžiami darbuotojai dėl jų socialinio statuso ypatybių.  Dabar tokios įmokos mokamos už tuos, kurie mokosi bausmių vykdymo arba vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose mokslo ir pratybų metu.
2023-12-25

Pamačius, kaip dirba policija, vyrui atvipo žandikaulis: „Ar galime jaustis saugiai?“

Žuvus Trakų rajono policijos pareigūnui, vis garsiau kalbama apie policininkų trūkumą. Skuodiškis socialiniame tinkle svarsto, ar mažesnių miestų gyventojai gali jaustis saugūs. Anot jo, į Skuode esantį prekybos centrą atėjus agresyviam vyriškiui, kuris grasino kitus užmušti, buvo iškviesta policija, tačiau ji esą nereagavo. Policijos atstovė tvirtina, kad į situaciją sureaguota buvo.

Pareigūnų profsąjungos prašo Nausėdos vetuoti Vidaus tarnybos statutą

Seimui antradienį priėmus naują Vidaus tarnybos statutą, trys pareigūnus vienijančios profsąjungos kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą prašydamos vetuoti įstatymą. Kaip nurodoma pranešime, į G. Nausėdą kreipėsi Lietuvos policijos profesinė sąjunga, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga.
Aktualijos 2023-12-22

„Aro“ kovotojai sulaikė neblaivų ir šratasvydžio pistoletą į pareigūnus nukreipusį vyrą

Penktadienio vidurnaktį Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai Vilniaus rajone sulaikė neblaivų ir šratasvydžio pistoletą į pareigūnus nukreipusį vyrą. Ketvirtadienio vakarą, apie 22 val., policijos pareigūnai ir Vaiko teisių skyriaus darbuotojai atvyko į Gudelių kaimą Vilniaus rajone perduoti 15-metį paauglį tėvams. Kaip pranešė Policijos departamentas, vyras būdamas gyvenamajame name, per langą nukreipė daiktą, panašų į šaunamąjį ginklą ir juo grasino. Apie 1.30 val.

Pareigūnams piketuojant prie Seimo, parlamentarai peikia Bilotaitę: „Tai viena prasčiausių ministrių“

Ugniagesiai ir pasieniečiai piketuoja prie Seimo, valdantiesiems užsimojus keisti jų darbo apmokėjimą. Labiausiai dėl galimo algų įšaldymo ir dėl savo socialinių garantijų sunerimę senbuviai pareigūnai. Agnė Bilotaitė tvirtina, kad trūkstant naujų pareigūnų, darbo apmokėjimo sistemą būtina keisti, tačiau opozicija vidaus reikalų ministrę vadina prasčiausia pastarųjų dešimtmečių ministre ir kaltina sistemos griovimu.

Pertvarkė pareigūnų darbo apmokėjimą: Seime neapsieita be incidentų

  Seimas antradienį priėmė naują Vidaus tarnybos statutą, numatantį pareigūnų darbo apmokėjimo pokyčius. Įstatymo priėmimas vyko archajišku būdu: opozicijai pareikalavus, buvo balsuojama procedūrą ištęsusiu vardiniu balsavimu popierinėse kortelėse. Už įstatymą balsavo 72 valdančiajai koalicijai priklausantys parlamentarai.

Bilotaitė: priėmus Vidaus tarnybos statutą, mažiausiai uždirbančių pareigūnų algos kils

Priėmus naują Vidaus tarnybos statutą pareigūnų atlyginimai nemažės, o mažiausiai uždirbančiųjų kils, garantuoja vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ji teigė nesuprantanti piketuojančių pareigūnų nuogąstavimų dėl, anot jų, blogėsiančios situacijos. Profsąjunga: priimtas Vidaus tarnybos statutas atneš problemų Tuo metu kai kurių teisėsaugos pareigūnų profesinių sąjungų lyderiai tvirtina, kad pakeitimai gali paskatinti didelę patirtį turinčius pareigūnus palikti tarnybą.
Aktualijos 2023-12-19

Dėl Vidaus tarnybos statuto Seimas balsuos senoviniu būdu – popierinėse kortelėse

Dėl Vidaus tarnybos statuto parlamentarai antradienį balsuos senoviniu būdu: popierinėse kortelėse vardiniu balsavimu. Tokį Seimo statute numatytą balsavimo būdą pasiūlė opozicijos atstovai Remigijus Žemaitaitis ir Agnė Širinskienė ir tam buvo pritarta 60 balsų prieš 37. Vardiniam balsavimui surengti reikia bent trečdalio posėdyje dalyvaujančių parlamentarų balsų.

Seimas planuoja priimti naują Vidaus tarnybos statutą

Seimas antradienį planuoja priimti naują Vidaus tarnybos statutą. Projektą parengusi Vidaus reikalų ministerija (VRM) tvirtina, kad pakeitimai leis didinti minimalius pareiginių algų koeficientus pirminės ir vidurinės grandies pareigūnams, mažinti darbo užmokesčio netolygumus tarp statutinių įstaigų.  Lietuvos policijos ir kalėjimų sistemos profesinės sąjungos prašo Seimo narius balsuoti prieš šį projektą.
Aktualijos 2023-12-19

Ilgų šviesų nesupratęs vairuotojas liko pamokytas: kaltės vis tiek nepripažino

Kai eismo įvykio dalyviai neišsiaiškina, kieno kaltė, prireikia policijos. Susitikimą užfiksavo laidos „Farai“ operatorius. Į įvykio vietą atvykę pareigūnai pamato, kad susidūrė lengvasis automobilis ir stambiagabaritį krovinį gabenusi mašina. Krovinį lydėjęs darbuotojas pasakoja, kas įvyko: „[Vairuotojas] tiesiog nereagavo ir faktiškai mašina praslydo tarp atitvaro ir krovinio, praktiškai sustojo“, – sako vyras. Panašu, kad prasilenkti lengvajam automobiliui tiesiog nepavyko.
2023-12-17

Neįprasti reidai Lietuvos miestuose: kai kurie net susigraudino

Trijuose Lietuvos miestuose vairuotojams šiek tiek šoko, o paskui ir džiaugsmo sukėlė keliuose stovintys ir mašinas stabdantys policijos pareigūnai. Ne vienas išsigandę iš karto traukė dokumentus, ar ruošėsi pūsti į alkotesterį. Tačiau policija stabdė visai kitu tikslu – kad miškininkai galėtų įteikti vairuotojams kalėdinę dovaną. Žmonės neslepė nuostabos, o buvo net ir susigraudinusių. Miškininkai su policija nuo pat ryto Šiauliuose, Alytuje ir Marijampolėje įsitaisė miestų prieigose.

Renatas Požėla prakalbo apie lemtingą vakarą ir kaip pareigūnas nušovė moterį: „Žmonės tampa agresyvesni“

Vilniaus rajone, Baraškių kaime, pareigūnas iš tarnybinio ginklo nušovė psichikos liga sergančią ir agresiją demonstravusią moterį. Policijos atstovai iš pradžių susilaikė nuo išsamių komentarų, tačiau po dviejų dienų nutraukė tylą. Policijos vadas pridūrė, kad anksčiau tuo adresu pareigūnams vykti neteko, o geresniam reagavimui pareigūnams pritrūko asmens sveikatos duomenų, kurie nėra viešai prieinami.

Naujos detalės apie moterį nušovusį policininką: ar mokėjo elgtis su ginklu?

Vilniaus rajone, Baraškių kaime, pareigūnui iš tarnybinio ginklo nušovus psichikos liga sergančią ir agresiją demonstravusią moterį policija atsakė, ar moterį nušovęs pareigūnas buvo praėjęs reikiamus mokymus, testus, pratybas. Pasak policijos atstovo Ramūno Matonio, policija turi pasitvirtinusi ir reglamentuojančius vidinius (žinybinius) įsakymus. Pratybos pareigūnams privalomos, jie jose dalyvauja kiekvieną savaitę.

Nepraleiskite: šiuose miestuose policijos pareigūnai dovanos eglutes

Artėjant didžiosioms metų šventėms, o gyventojams puošiant namus, miškininkai kartu su Lietuvos policijos pareigūnais gruodžio 15 d. rengia akciją „Eglutė“. Šiais metais Alytaus, Marijampolės bei Šiaulių regionuose bus stabdomos transporto priemonės ir jų vairuotojams dovanojami Valstybinių miškų urėdijos išauginti kalėdiniai medeliai. Valstybinių miškų urėdijos pranešime spaudai primena, kad miškuose svarbu laikytis tam tikrų taisyklių.

Malinauskas rėžė be užuolankų apie policininko nušautą moterį: „Tai nenormalu“

Vilniaus rajone, Baraškių kaime, pareigūnui iš tarnybinio ginklo nušovus psichikos liga sergančią ir agresiją demonstravusią moterį, sureagavo ir tinklaraštininkas, buvęs Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas. „Esu ne kartą rašęs ir net epizodą daręs apie tai, kad Lietuvos policijos pareigūnai bijo naudoti ginklus ir todėl dažnai pavojingose situacijose žalojami ar nužudomi patys, jau nekalbant apie pavojų aplinkiniams.

Prabilo tarnybų paimto berniuko mamos advokatė: „Vaiko akivaizdoje buvo sumušta ir mama, ir senelė“

Palangos vaiko teisių specialistų atimto vaiko mamos advokatė pakomentavo viešumoje plačiai nuskambėjusį įvykį. Jos teigimu, teismo nutarimai interpretuoti netinkamai, o ši istorija, pasak advokatės, bus gvildenama dar ilgai.  Laidai „Prieš srovę“ prakalbo mama, nuo kurios praėjusią savaitę Palangos vaiko teisių apsaugos darbuotojai ir policija atskyrė vaiką. Evelina (vardas pakeistas) pasakojo, kad po šio įvykio dar neatsigavo.
85 2023-12-12
Į viršų