Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minske nutupdytu lėktuvu skridusi keleivė savo „Instagram“ paskyroje pasidalijo vaizdais, kuriuose ji nufilmavo, kas dėjosi orlaivyje. Moteris sutiko šiais vaizdais pasidalinti ir su naujienų protalo tv3.lt skaitytojais.

Minske nutupdytu lėktuvu skridusi keleivė savo „Instagram“ paskyroje pasidalijo vaizdais, kuriuose ji nufilmavo, kas dėjosi orlaivyje. Moteris sutiko šiais vaizdais pasidalinti ir su naujienų protalo tv3.lt skaitytojais.

REKLAMA

Nufilmuotuose įrašuose matyti nieko nesuprantantys lėktuvo keleiviai, orlaivį apsupę oro uosto darbuotojai. Taip pat įrašuose matyti, kaip keleiviai yra išlaipinami, o jų lagaminus ima tikrinti šunys.

„Minske mes buvome laikomi kaip kaliniai“, – savo „Instagram“ istorijose rašė moteris.

Keleivė taip pat nufilmavo, kaip į jau Vilniuje nusileidusius keleivius iškart kriepėsi Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė.

„Aš labai džiaugiuosi, kad pagaliau lėktuvas nusileido Vilniaus oro uoste. Labai apgailestauju dėl visų išgyvenimų, kuriuos jums teko išgyventi, ir viso laiko, kurį jums teko sugaišti. Tai yra visiškai beprecedentinė situacija, su kuria jums teko susidurti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

Savo akimis pamatyti vaizdus galite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Sulaikytas Baltarusijos opozicijos aktyvistas

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Vilniaus oro uoste sekmadienio vakarą nusileido Baltarusijoje anksčiau nutupdytas bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių.

Lėktuvas sekmadienio popietę buvo nutupdytas Minsko oro uoste. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę.

Lietuvos oro uostai pranešė, kad taip nutiko dėl konflikto tarp įgulos ir keleivių, tuo metu Baltarusija skelbė, kad lėktuvas tūpė Minske dėl pranešimo apie bombą.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo lėktuvu skrido Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir blogeris, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas Ramanas Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas.

Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė patvirtino, kad apgręžti lėktuvui Minske panaudoti du Baltarusijos karo orlaiviai – naikintuvas MiG-29 ir sraigtasparnis Mi-24.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pranešė, kad lėktuve buvo 171 keleivis. Ministro duomenimis, lėktuve buvo 94 Lietuvos piliečiai, taip pat 11 graikų, devyni prancūzai, po keletą baltarusių, lenkų, rumunų, vokiečių, latvių, rusų, taip pat Sakartvelo ir kitų šalių piliečių.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareikalavo paleisti sekmadienį režimo sulaikytą Baltarusijos opozicijos žurnalistą R. Pratasevičių, o tarptautinę bendruomenę – imtis veiksmų.

Keli keleiviai į Vilnių nebeišskrido

Baltarusijos opozicijos koordinavimo tarybos prezidiumo narys, buvęs kultūros ministras Pavelas Latuška pareiškė, kad „Ryanair“ lėktuvu iš Minsko į Vilnių neišskrido šeši žmonės – du Baltarusijos ir keturi Rusijos piliečiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagal turimą informaciją, du Baltarusijos ir keturi Rusijos piliečiai iš Minsko į Vilnių nebeskrido“, – savo „Telegram“ kanale parašė P. Latuška.

Airijos aviakompanija „Ryanair“ sekmadienį pranešė, jog lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių, buvo priverstas nusileisti Minske, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Atlikus lėktuvo patikrą ši informacija nepasitvirtino.

Baltarusijos opozicija sako, jog tai padaryta siekiant sulaikyti šiuo lėktuvu skridusį Baltarusijos opozicijos aktyvistą ir blogerį, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėją Ramaną Pratasevičių.

Šis lėktuvas, kelias valandas išbuvęs Minsko oro uoste, vakare nusileido Vilniaus oro uoste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų