Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelių valstybių parlamentų užsienio reikalų komitetų vadovai ragina suspenduoti Baltarusijos narystę Tarptautinėje civilinės aviacijos organizacijoje (ICAO), atsisakyti skrydžių virš šios šalies.

Kelių valstybių parlamentų užsienio reikalų komitetų vadovai ragina suspenduoti Baltarusijos narystę Tarptautinėje civilinės aviacijos organizacijoje (ICAO), atsisakyti skrydžių virš šios šalies.

REKLAMA

„Karinių orlaivių panaudojimas siekiant perimti civilinį „Rynair“ skrydį tarp dviejų Europos Sąjungos ir NATO valstybių yra piratavimo aktas, sukėlę grėsmę keleiviams ir įgulai“, – sakoma sekmadienį paskelbtame devynių valstybių parlamentų vadovų pareiškime.

Jį pasirašė JAV Senato, Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmų, Vokietijos Bundestago, Lenkijos ir Čekijos Senatų, Airijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos parlamentų Užsienio reikalų komitetų pirmininkai.

„Mes raginame  Tarptautinė civilinės aviacijos organizaciją nedelsiant atlikti tyrimą dėl įvykdyto pažeidimo ir orlaiviui sukeltos grėsmės“ – sakoma pareiškime.

REKLAMA

Juo taip pat raginama suspenduoti Baltarusijos narytę ICAO, atsisakyti skrydžių virš jos teritorijos. „Akivaizdu, kad dabartinė Minsko administracija nekreipia dėmesio į mūsų piliečių saugumą ir ja negalima pasitikėti. Šis valstybinio teroro aktas ir pagrobimas kelia grėsmę visiems keliaujantiems Europoje“, – sakoma pareiškime.

Sekmadienį Minske priverstinai buvo nutupdytas iš Atėnų į Vilnių skridęs keleivinis „Ryanair“ lėktuvas. Šį incidentą pirmadienį planuoja aptarti Europos Vadovų Taryba.

REKLAMA
REKLAMA

Minėtu „Ryanair“ lėktuvu skrido Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir blogeris, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas Ramanas Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas.

Lietuvos duomenimis, lėktuve buvo 171 keleivis, iš jų – 94 Lietuvos piliečiai, taip pat 11 graikų, devyni prancūzai, po keletą baltarusių, lenkų, rumunų, vokiečių, latvių, rusų, taip pat Sakartvelo ir kitų šalių piliečių. Praleidę Minsko oro uoste maždaug septynias valandas, jie, išskyrus R. Pratasevičių, jo draugę ir dar keturis asmenis, parskrido į Vilnių. 

Civiliniam orlaiviui nutupdyti Baltarusija pasitelkė naikintuvą ir karinį sraigtasparnį.

Lietuvos vadovas ir užsienio reikalų ministras tai pavadino valstybinio terorizmo aktu, Lietuvos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl orlaivio užgrobimo.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį sakė kelsiąs klausimą, kad Baltarusijos oro erdvė būtų pripažinta nesaugia civilinei aviacijai erdve, o Baltarusijos aviakompanijos „Belavia“ lėktuvai netektų teisės leistis ES ir NATO valstybių oro uostuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų