Lukašenka pasiūlė Lietuvai ir Lenkijai susimokėti, jei nebenori daugiau nelegalų

Baltarusijos diktatorius Lukašenka netoli mūsų sienų kartu su Rusija į didžiausias šių metų karines pratybas sutelkęs kone 200 tūkst. karių – pareiškė, kad Lietuva ir Lenkija turi susimokėti, jei nori, kad stotų nelegalų srautas. Diktatorius aiškina esą tai Vakarai prieš Minską vykdo hibridinę ataką. Ir jau skelbia pirksiantis iš Maskvos ginkluotės už milijardą dolerių. 

Į su Lenkija ir Ukraina besiribojančią Bresto sritį Baltarusijos diktatorius atvyksta stebėti didžiausio šiemet ginklų žvanginimo NATO Aljanso pašonėje.

Veiksmas vyksta poligone Obuz-Leskovsky – už maždaug 120 km nuo mūsų pietinės sienos, visai netoli Baranovičių.

Baltarusija ir Rusija „Zapad" pratybose sutelkė maždaug 200 tūkst. karių, beveik tūkstantį karinio transporto vienetų ir beveik 300 tankų. Metai iš metų vykdomos pratybos, anot karybos specialistų – įvardijamos puolamosiomis. Tik Minskas ir Maskva, visuomet nesibodi meluoti, neva yra kitaip. Valdžią užgrobęs Lukašenka ir poligone kalba kas jam naudinga – esą tai Vakarai puola Baltarusiją ir Rusiją.

„Tai vienos svarbiausių ginkluotųjų pajėgų pratybų. Ir jos vyksta nesiliaujant Vakarų hibridinei agresijai prieš Baltarusiją ir Rusiją“, – sako neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

Netrukus Lukašenka savo paistalus žeria ir propagandinei žiniasklaidai, kuri niekada neparodys, kaip batkos pakalikai į mūsų šalį stumia nelegalus, ar kuria apie juos nebūtas istorijas. Lukašenka pareiškė, kad Vakarai turi susimokėti, jei nenori kontrabandos srauto.

„Norite pagalbos? Atvirai sakau – tai kainuoja. Mokėkite. Daugiau nebus kvailystės, kaip iki šiol“, – rėžia jis. 

Viešai prieinami duomenys rodo, kad sprogimai ir šūviai aidi vos už kelių kilometrų nuo Lenkijos sienos. Agresyvėjantis Baltarusijos diktatorius paskelbė pirksiantis iš Rusijos naujos ginkluotės už milijardą dolerių, tai yra per 800 mln. eurų. Žada įsigyti rusiškų oro gynybos sistemų S-400. Aktyviausia pratybų fazė baigsis ketvirtadienį. Rusija savo karius ir techniką iš Baltarusijos žada išvesti iki spalio vidurio.

Maskva su Kolektyvinio saugumo sutarties šalimis šiuo metu raumenis demonstruoja ne tik prie NATO sienų, bet ir prie Afganistano. Kirgizijoje vyksta jau trečios didelio mąsto pratybos netoli Afganistano šį mėnesį, po to, kai NATO išvedė paskutinius karius iš Talibano užgrobtos šalies. Maskva neslepia, kad regionas jai tampa iššūkiu.

„Turime būti pasirengę bet kokiam situacijos pasikeitimui. Nuo to priklausė ir pratybų tema – tai kova su teroristine grėsme. Taigi mes nepamiršome, kad mūsų šalių ir Afganistano pasienyje yra problemų. Situacija ten nestabili“, – kalba generolas Anatolij Sidorov.

Spalį Maskva planuoja dideles pratybas ir Tadžikistane, prie pat Afganistano sienų.


Rašyti komentarą...
a
a
2021-09-14 10:55:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuoj Lukasenka prasys pagalbos susitvarkyti su savo atsiveztais "turistais". Kur jie desis jei i ES ju neleidzia - sedes pas Lukasenka ir reikalaus savo teisiu. Liksma nusimato ziema.
Atsakyti
-4

D
D2O
2021-09-14 08:19:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pakars jo paties žmonės.
Atsakyti
-1

R
Remis
2021-09-14 18:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Minske pilni viešbučiai juodulių laukia kada galės brautis į eu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų