Rusijos provokacija? Penki karo laivai-vaiduokliai „atsirado“ prie Lenkijos krantų „Kažkas žaidžia pavojingus žaidimus“

Lenkijos teritoriniuose vandenyse buvo užfiksuotas bandymas pakeisti GPS signalus ir atvaizduoti 5 rusų karinius laivus tariamai esančius regione netoli Gdansko. Anksčiau tokius bandymus nurodyti melagingą laivų buvimo vietą buvo pastebėta atliekanti Rusija.

Sekmadienio vakarą, rugsėjo 12-ąją, Gdansko įlankoje buvo užfiksuotas „spoofing“ atvejis (GPS signalo pakeitimas į fiktyvų) AIS sistemoje (naudojamoje laivyboje, identifikuoti laivus). Apie incidentą pranešta Baltijos jūros regioną stebinčių „The Lookout“ aktyvistų tvirterio paskyroje.

Lenkijos teritoriniuose vandenyse, vos už kelių mylių nuo Gdansko, radarai „užfiksavo“ 5 Rusijos karo laivus. „Manau, kad tai vaiduokliai“, – pažymima „The Lookout“ žinutėje.

Į „Marinetraffic“ sistemą visi šie laivai pateko per tą patį imtuvą, pažymi laivų stebėjimo entuziastas Petri Makela. Primenama, kad tęsiasi „Zapad 2021“ pratybos, o „kažkas žaidžia žaidimus su AIS klastojimu lenkų teritoriniuose vandenyse. „Kas tai bebūtų, norėta sukelti spaudimą lenkams“, – aiškino P. Makela.

Skelbiama, kad tariamai Lenkijos pakrantėje pasirodę rusų karo laivai iš tiesų tėra fiktyvūs GPS pakeitimai. Kol kas nėra aišku, kas tokiu būdu, vykstant „Zapad 2021“ pratyboms, surengė galimą provokaciją.

Galima Rusijos provokacija ir karinės pratybos

„Defence 24“ yra rašoma, kad specialiai „Zapad 2021“ pratyboms buvo sukurta stipri Baltarusijos ir Rusijos radioelektroninės kovos grupė, kurios tikslai ir yra „priešo ryšio priemonių sutrikdymas, GPS sistemos sutrikdymas, savo ryšio apsauga, sudarant „skėtį“ per savo pajėgų išdėstymą prieš dronus ir pan.“.

Panašus atvejis buvo užfiksuotas birželio mėnesį Juodosios jūros vandenyse netoli Krymo. Kelis kartus NATO karinių laivų koordinatės buvo pateikiamos netiksliai. „Dialog.ua“ rašoma, kad tuomet buvo skelbta apie Rusijos kišimąsi į tikslų laivų atvaizdavimą šiame regione. Būta GPS klastojimų ir prieš BALTOPS pratybas šiais metais.

„InformNapalm“ įkūrėjo Romano Burko teigimu, Rusija keitė automatinės atpažinimo sistemos AIS duomenis prieš prasidedant karinėms pratyboms „Sea Breeze 2021“. Tyrėjai išanalizavo birželio 18-30 dienų duomenis ir nustatė kelis atvejus, kuomet laivai buvo rodomi ne savo realiose buvimo vietose.

Perspėja dėl galimų „provokacijų“

Šios pratybos kelia bendrą sieną su Rusija ir Baltarusija turinčių Europos Sąjungos valstybių nerimą. Neseniai jos apkaltino Minsko režimą sąmoningai varant neteisėtus migrantus per jų sienas.

Lenkija prie savo rytinių sienų paskelbė nepaprastąją padėtį – pirmą kartą po komunistinio režimo žlugimo šalyje.

Prieš bendras Rusijos ir Baltarusijos pratybas Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis perspėjo dėl galimų „provokacijų“ ir pareiškė, kad šios pratybos yra viena priežasčių, dėl kurių buvo įvesta nepaprastoji padėtis.

REKLAMA

Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas lenkų žiniasklaidai sakė, kad šalis yra pasirengusi galimiems „incidentams pasienyje“.

Lenkijos pasienyje buvo dislokuota kariuomenė pjaunančios vielos užtvarai statyti, augant į šalį iš Baltarusijos norinčių patekti migrantų – daugiausia iš Artimųjų Rytų – skaičiui.

Rusija ir Baltarusija pradeda praktinį karinių pratybų „Zapad 2021“ etapą

Rusijos ir Baltarusijos kariškiai penktadienį pradėjo bendrų karinių pratybų „Zapad 2021“ („Vakarai 2021“) praktinius veiksmus.

Rugsėjo 10–16 praktinės pratybos vyks devyniuose poligonuose Rusijoje ir penkiuose poligonuose Baltarusijoje, taip pat pietinėje Baltijos jūros dalyje, skelbė Rusijos gynybos ministerija.

Iš viso pratybose dalyvaus maždaug 200 tūkst. žmonių, daugiau kaip 80 lėktuvų ir sraigtasparnių, iki 760 karinės technikos vienetų, įskaitant daugiau kaip 290 tankų, per 240 ginkluotės vienetų, įskaitant reaktyvines salvinės ugnies sistemas ir minosvaidžius, iki 15 laivų, nurodė Rusijos Vakarų karinė apygarda.

Maždaug 2,5 tūkst. rusų kariškių dalyvaus Baltarusijoje vyksiančiuose pratybų veiksmuose. Į pratybas taip pat atvyko užsienio kontingentų – apie 500 kariškių iš Armėnijos, Indijos, Kazachstano, Kirgizijos, Mongolijos, Pakistano ir Šri Lankos, skelbė Vakarų karinė apygarda.

Tuo pačiu metu dideles pratybas Arktyje pradėjo Rusijos Šiaurės laivynas. Jose dalyvauja maždaug 50 laivų, 120 orlaivių, apie 8 tūkst. kariškių. Praktiniai Šiaurės laivyno pratybų veiksmai vyks Barenco, Karos, Čiukčių, Rytų Sibiro, Laptevų jūrų akvatorijose, Naujojo Sibiro salų, Prano Juozapo Žemės salyno rajonuose, nurodė Šiaurės laivyno spaudos tarnyba.

Rugsėjo 8 dieną Rytų karinė apygarda pranešė, jog daugiau kaip 500 rusų kariškių dalyvauja Kurilų salose prasidėjusiose pratybose.


Rašyti komentarą...
O
Oi
2021-09-13 19:19:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
@Kazimieras Ko nevarai pas savo tuos "šaunuolius"?Gyvenk su jais ir džiaukis!
Atsakyti
0

!
!!!
2021-09-13 18:27:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pusmeciui kol vyksta tyrimas rusijai ir baltarusijai isjungei gps, interneta ir bankininkyste......
Atsakyti
-1

N
Nu
2021-09-14 20:58:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
@Ура товарищи Taigi Nato puola! Traideni
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų