• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eina 16-as Rusijos karo prieš Ukrainą mėnuo. Profesorius Vytautas Landsbergis yra sunerimęs dėl to, kaip šis karas vadinamas Vakaruose ir skatina Rusiją pagaliau pasisakyti, ji yra Vladimiras Putinas, ar ne. 

Eina 16-as Rusijos karo prieš Ukrainą mėnuo. Profesorius Vytautas Landsbergis yra sunerimęs dėl to, kaip šis karas vadinamas Vakaruose ir skatina Rusiją pagaliau pasisakyti, ji yra Vladimiras Putinas, ar ne. 

REKLAMA

Apie visa tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ pokalbis su Vytautu Landsbergiu.

Profesoriau, kaip matote Rusijos karo prieš Vakarus ateitį? Ar Vakarai yra pasiryžę eiti iki galo ir kovoti, ar vis dar yra baimės?

Na, jūs vartojate gana teisingą žodyną, Rusijos karas prieš Vakarus. O pačiuose Vakaruose iki šiol yra sakoma, kad tai yra karas Ukrainoje, nežinia kieno, bet Ukrainoje. 

Rusų propaganda sako, kad jie kovoja prieš NATO.

Jie teisingiau sako, jie kovoja prieš Vakarus ir vadina tai NATO. Jie tikrai norėtų sugriauti Vakarus, NATO yra Vakarų skydas, reikia tą skydą sudaužyti, tada jau bus lengvas darbas po vieną imti visus. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaip manote, ar Vakarai išlaikys šitą testą, susivoks, kad tai yra karas ir prieš juos ir bandys iki galo padėti Ukrainai, nes mes, pafrontės valstybės lyg ir suprantame – jeigu kris Ukraina, bus einama toliau. O Vakarai, kaip manote, tai suvokia?

REKLAMA

Man regis, dar nepakankamai suvokia. Net nepasakoma, koks tai karas, dar ir bijo sakyti „karas“, nes V. Putinas uždraudė vartoti žodį „karas“. <...> Vakarai vartoja putinistų žodyną. Turėtų būti aiškiai kalbama: Rusija eina prieš laisvąjį pasaulį. Galbūt dabartinėje Rusijoje yra sveikų jėgų, galbūt yra išgąsdinta, terorizuota kita Rusija, kuri ar iš baimės, ar dėl kokio kvaišalo garbina savo fiurerį ir yra pasiryžusi mirti už fiurerį. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaip manote, ar patys rusai gali susivokti ir eiti ginklu, ar jau yra per vėlu? 

Kai kurie rusų mąstytojai yra pesimistiškai pasisakę, kad jau yra per vėlu, jau rusai yra taip perdirbti, kad kelio atgal beveik nebėra. Įvykiai parodys, ar Rusija turi žūti iki galo, kad pasaulis pasveiktų nuo tos ligos, kurios vardas yra Rusija, ar gali atsirasti baltųjų kraujo kūnelių, kurie tą vėžį atmes.

Mes pamatysime, galbūt ir negali, galbūt teks padaryti išvadą, kad V. Putinas yra karas ir, jeigu Rusija yra už V. Putiną, tai Rusija yra karas. Jeigu tu nori, kad nebūtų karo, turi nebūti Rusijos. Ar Rusija yra V. Putinas, ar ne, reikia pasisakyti jai pačiai, jau seniai laikas. <...>

Rusija turi apsispręsti, ar ji irgi yra stalinizmo auka, ar ji naudojasi stalinizmo grobiu. Ji nuėjo tuo keliu, kad grobis – gerai, bet, kai prarandame dalelę grobio, tai yra pasaulinė tragedija.  

Visą laidą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Tas sena beždžionė pats yra fašistas,ką dar jis gali pasakyti ar pamokyti.Garbėtroška,savo pakalikų ponas,komunistas ir iškrypėlis.
Sedetu vištas kaime šertu suvaikėjas jau nesupranta ka šneka
O tai "Krym Nash" Navalnas sitam pianistui tinka?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų