REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaliningrado srities tranzitui pritaikytos Europos Sąjungos sankcijos sukėlė Rusijos įsiūtį. Maskva ėmėsi agresyvios retorikos Lietuvos atžvilgiu ir žada reaguoti. Karybos ekspertas Darius Antanaitis ramina ir primena, kad Lietuva yra NATO valstybė, o net ir be pagalbos susitvarkytume su likusiais rusų pajėgumais.

Kaliningrado srities tranzitui pritaikytos Europos Sąjungos sankcijos sukėlė Rusijos įsiūtį. Maskva ėmėsi agresyvios retorikos Lietuvos atžvilgiu ir žada reaguoti. Karybos ekspertas Darius Antanaitis ramina ir primena, kad Lietuva yra NATO valstybė, o net ir be pagalbos susitvarkytume su likusiais rusų pajėgumais.

REKLAMA

Pokalbis su D. Antanaičiu – naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“.

Girdėjome Rusijos grasinimų, neva gali čia pasidaryti sausumos koridorių, jėga priversti leisti tranzitą į Kaliningradą. Sakykite, Dariau, Rusija anksčiau buvo pavertusi Kaliningradą savo kariniu forpostu?

Kaliningrado sritis buvo labiausiai militarizuota vieta Europos žemyne, kur buvo prigrūsta viskas iki branduolinio ginklo imtinai. Karas Ukrainoje vis dėlto atitraukė dalį tų pajėgumų iš Karaliaučiaus, o tai mums yra gera žinia.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas dalykas, tie grasinimai – o ką jie mums gali padaryti? Iš vienos pusės Karaliaučius, iš kitos – Baltarusija. Kitas dalykas – mes visada kalbame apie Suvalkų koridorių. Mes žinome, kad jis yra, ruošėmės tam, žinojome, kad rusai tuo pasinaudos. Dar vienas dalykas – jei pažiūrėsime į žemėlapį, kur yra reljefas, tai tas pats siauras Suvalkų koridorius nėra kažkuo ypatingas. Tai yra miškai, pelkės, kalniukai, ne kažin koks pralaidumas.

REKLAMA

Jei kalbame apie tranzitą į Karaliaučiaus sritį, mes turime kalbėti apie žymiai platesnius karinius veiksmus, kad užimtų bent jau geležinkelį, greitkelius ir tą patį kelią per Belostoką, tą patį kelią pro Alytų ir Marijampolę.

Jei rusai taip grasina, tai jie turėtų būti pasiruošę pakankamai plataus masto kariniams veiksmams. Pagalvokime logiškai – ar jie turi tų pajėgumų?

Apie tai ir norėjau paklausti. Turbūt didžioji Rusijos karinių pajėgų dalis ir yra Ukrainos teritorijoje?

Nereikia pamiršti, kad ne tik Ukrainoje. Jie kovoja prieš ukrainiečius. O mes kalbame apie Lietuvą, mes nekalbame apie nedidelę 3 milijonų valstybę, mes kalbame apie NATO valstybę, apie Europos Sąjungos valstybę. Visa karinė ir ekonominė galia yra NATO ir Europos Sąjungoje.

REKLAMA
REKLAMA

Netgi tie pajėgumai, kurie liko pas rusus – netgi jei gintumės vieni – jie sudarytų mums problemą, bet tai mums nebūtų mirtinas dalykas. O kalbant NATO kontekste, manau, kad jei rusai iš tikrųjų išdrįstų padaryti taip, kad pabandytų prasiveržti iš Karaliaučiaus, tai po poros metų mes gertume kavą Karaliaučiuje, kurią užsakytume lietuvių kalba.

Pasirodė straipsnis, kuris įvardija Suvalkų koridorių kaip pavojingiausią vietą pasaulyje. Pritariate užsienio žiniasklaidai, kad Suvalkų koridorius, žiūrint Europos lygmeniu, yra pavojingiausia vieta?

Tikrai nežinau, ką turėjo omenyje užsienio žurnalistai, tačiau manau, kad pasaulyje yra žymiai pavojingesnių vietų – tas pats Mianmaras, ta pati Afrika. Jeigu apsiribojame Europa, tai grįžkime prie Ukrainos, prie Moldovos, prie Uždniestrės. Manau, kad čia šiek tiek užaštrinta problema, kad čia kažkas kažkada bus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar Suvalkų koridorius yra problema?

Be abejo, kad yra. Kaip galima į Lietuvą atvežti karius, amuniciją ir taip toliau? Yra trys keliai. Sausumos – Suvalkų koridorius, kur realiai yra du keliai ir vienas geležinkelio. Yra oro – brangu, pavojinga. Ir yra laivais – vienintelis uostas yra Klaipėdos uostas. Aišku, galima kalbėti apie Rygos, Ventspilio uostus, bet kalbėkime apie Lietuvą.

Suvalkų koridorius yra labai siauras ruožas ne dėl to, kad rusai blaškysis aplink jį, bet todėl, kad iš Karaliaučiaus ir Baltarusijos jį pakankamai lengva apšaudyti ir tiesiog sunaikinti tą kelią, sunaikinti pabėgėlius ir sunaikinti pajėgumus, kurie juda į Lietuvą sustiprinti mūsų valstybę.

Mano asmenine nuomone, Suvalkų koridorius yra pavojingas ne dėl to, kad rusai užims tas 80 kilometrų pločio pelkes, bet dėl to, kad jie galės visiškai sutrukdyti judėjimą sausumos keliais iš žemyninės Europos į Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Gerti kavą Karaliaučiuje ir ją užsisakyti lietuvių kalba... Nors karas labai nemalonus dalykas, tačiau ko gero tai vienintelė išeitis visiems laikams atsikratyti ta šiurpia kaimynyste. Tuo pačiu dar suomiai atsiimtų Kareliją, japonai Kurilų salas, Pskovas patys pasiprašytų prisijungti prie Estijos ir ... galas imperijai.
Apsaugokite nuo savu !!
Apsaugokite nuo savu !!
Genrrolas Valdas Tutkus: atėjo laikas, kai turime gintis nuo valdžios, kurią patys ir išsirinkome

Niekad negalvojau, kad po 30 metų vėl reikės stovėti čia ir galvoti, kaip apginti mūsų vaikų ir anūkų teisę turėti mamą, turėti tėtį, kaip apginti tėvų teisę spręsti kaip auklėti
Niekada negalvojau, kad idiotų tiek daug, visažinių, karo ir geopolitikos ekspertų, kurie žino kas bus ir ko nebus...na nebus to karo su Rusija, nes nėra su kuo kariauti ir nesvaisčiokit kad už mus kariaus kažkas NATO ar ES, kariauja su Kinija už Taivanio atstovybę? Tiesiog pasižiūrėkit logiškai ką Rusija gali padaryti:
Pirmas - transporto ir prekybos embargo, tame tarpe suskystintų dujų, kurias perkam per tarpininkus, bet tuoj negalėsim.
Antra - Lietuvos elektros energijos paskirstymo tiklas integruotas BRELL tinklą, kurio komutaciją valdo Rusija, tai ji ir sukomutuos, o kas mums padės ir už kiek kompensuoti elektros energijos deficitą aš net neįsivaizduoju. Todėl labai graudu, kai po pseudopatriotiniais sprendimais guldomos mūsų tautos žmonių galvos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų