naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija gąsdina Lietuvą „praktiniu“ atsaku dėl Kaliningrado sričiai pritaikytų ES sankcijų.

Rusija gąsdina Lietuvą „praktiniu“ atsaku dėl Kaliningrado sričiai pritaikytų ES sankcijų.

REKLAMA

Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos teigimu, Maskvos reakcija į Lietuvos draudimą tranzitu gabenti sankcijų sąrašuose atsidūrusią produkciją bus ne diplomatinio, o praktinio pobūdžio.

Tačiau Rusija ir vėl, kaip ir visą šią savaitę, neįvardija, kokių konkrečiai veiksmų žadama imtis. 

„Vienas iš pagrindinių klausimų buvo apie tai, ar atsakas bus tik diplomatinis. Atsakymas: „Ne“. Atsakymas bus ne diplomatinis, o praktinis“, – „The Guardian“ cituojama ji. 

Lietuva nuo birželio 18 dienos sustabdė ES sankcionuotų krovinių tranzitą tarp Kaliningrado srities ir pagrindinės Rusijos Federacijos teritorijos.

Vėliau Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas pareiškė, kad Lietuvos sprendimas uždrausti tranzitą yra „ekonominis regiono smaugimas“. A. Alikhanovo teigimu, valdžios institucijos sieks, kad sprendimas būtų peržiūrėtas.

Rusijos Federacijos tarybos narys Andrejus Klišas teigė, kad „Lietuvos bandymas įvesti Kaliningrado srities transporto blokadą yra Rusijos suvereniteto šiame regione pažeidimas“. Tuo pat metu Rusija grasino Lietuvai atsaku į sankcionuotų prekių transporto blokadą Kaliningrado srityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų