• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos įsiveržimas į Ukrainą paskatino NATO dėti visas pastangas ir keisti strategiją, kad vėl taptų su karu kovojančiu aljansu, koks buvo Šaltojo karo metais, rašo leidinys „The New York Times“ (NYT).

Rusijos įsiveržimas į Ukrainą paskatino NATO dėti visas pastangas ir keisti strategiją, kad vėl taptų su karu kovojančiu aljansu, koks buvo Šaltojo karo metais, rašo leidinys „The New York Times“ (NYT).

REKLAMA

Pasikeitęs NATO požiūris į gynybą ir Rusiją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptarė naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Andrius Jakimčuk ir Vilmantas Venckūnas.

Anksčiau buvo laikomasi teorijos, kad jei rusai įsiveržtų, valstybės narės stengtųsi atsilaikyti, kol sąjungininkų pajėgos, daugiausia amerikiečių ir esančios šalies viduje, galėtų ateiti į pagalbą ir imtis atsakomųjų veiksmų, bandydamos užpuolikus nustumti atgal.

Tačiau po Rusijos žiaurumų jos okupuotose Ukrainos teritorijose nuo Bučos ir Irpinės iki Mariupolio ir Chersono, NATO rytinis flangas nebenori rizikuoti Rusijos okupacijos laikotarpiu. Jos pažymi, kad pirmosiomis Ukrainos invazijos dienomis Rusijos kariuomenė užėmė didesnes teritorijas nei kai kurios Baltijos šalys.

REKLAMA
REKLAMA

Anot leidinio, norint užkirsti tam kelią, tai praktiškai reiškia Aljanso karinės strategijos revoliuciją: daugiau karinių pajėgų, nuolat dislokuotų palei Rusijos sieną, didesnė JAV ir sąjungininkų karo planų integracija, didesnės karinės išlaidos – 2 proc. nuo BVP būtų laikoma minimumu – ir išsamesni reikalavimai sąjungininkams turėti konkrečių rūšių pajėgų ir įrangos, kad prireikus galėtų kovoti iš anksto numatytose vietose.

REKLAMA

„Tuo siekiama, kad NATO pajėgos taptų ne tik stipresnės ir pajėgesnės, bet ir labiau matomos Rusijai, o tai yra pagrindinis atgrasymo elementas“, – pažymi NYT.

„Baltijos šalys, Lenkija, dabar ir Suomija pasakė „jūs ką, juokaujate su tokiais gynybos planais, pasižiūrėkite, kas vyksta Ukrainoje“. Čia toks buvo labiau iš apačios į viršų signalas, nes ten užsisėdėjusiems vadams dar reikia įrodyti, kad pasikeitė karas, pasikeitė tai, kaip įsivaizduojamas karas Europoje“, – kalbėjo A. Jakimčuk.

REKLAMA
REKLAMA

„Bus patvirtinti nauji regioniniai gynybos planai per NATO summitą liepą Vilniuje. <...> Pagrindinis skirtumas – NATO rytinės valstybės tiksliai žinos, kaip jos bus ginamos. Visos kortos bus ant stalo. Tu žinosi, ką kitas darys, bet kartu žinosi, ką pats turi daryti. Kariuomenė ir vadai privalės žinoti, kur turi stovėti dieną X ir žinos, kokia pagalba iš kur ateis“, – pasakojo V. Venckūnas.

Plačiau apie pasikeitusį NATO požiūrį, Aljanso gynybos strategiją mūsų regionui ir kokie namų darbai mūsų laukia – vaizdo ištraukoje, kurią rasite teksto pradžioje. O dar daugiau pasaulio įvykių ir politinių procesų aptarimo – pilname „Sukasi pasaulis“ epizode, kurį rasite čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ARBA čia:

Kalbėjome apie:

00:00 Pasikeitęs NATO požiūris į gynybą ir Rusiją

08:14 Mažiau chaltūros Lietuvoje, daugiau vokiečių karių sulauksime

14:06 Discorde ne tik pletkai, bet ir JAV paslaptys

24:28 Sensacingas „Wagner“ smogikų prisipažinimas žudžius vaikus

36:35 „Brexit“ poveikis Šiaurės Airijai: salos gyventojai juda susivienijimo link

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų