Lenkijos kivirčai, pikta Ukraina ir Blinkevičiūtės paradoksas

Lenkija paskelbė, kad nebesiųs ginklų Ukrainai ir rūpinsis savo ginkluotės modernizavimu. Ar Varšuva įsižeidė dėl Volodymyro Zelenskio remarkų dėl grūdų situacijos? Ar Lenkija nebeturi tiesiog ką siųsti Ukrainai? Ar viskas tik rinkimų žaidimas? Pasaulio įvykius ir politinius procesus tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Martynas Žilionis. Šioje laidoje daug dėmesio skiriame Lenkijai.

Trumpas sako, kad užbaigtų karą per 24 val., bet daug kas bijo jo sugrįžimo: Ukraina spaudžiama derėtis

JAV prezidento posto siekiantis Donaldas Trumpas sako, kad Rusijos pradėtą karą Ukrainoje užbaigtų per 24 val. Tačiau nesako, kaip. D. Trumpas taip pat aiškina, kad karo apskritai nebūtų buvę, nes Vladimiras Putinas per daug gerbia jį. Vis tik Vakaruose baiminamasi, kas bus su Ukraina, jei D. Trumpas grįš į Baltuosius rūmus. Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.

Migrantai atrado netikėtą landą į Europą Slovakijoje: galvoja, kad tai leidžia likti ES

Vakarų Europos šalys ir JAV susiduria su atgijusiu migrantų antplūdžiu. ES šalyse jau kalbama apie nuo 2015-ųjų nematytą antplūdį, o JAV taip pat nespėjama susidoroti su nuolatiniu nelegalių migrantų srautu iš Lotynų Amerikos šalių, nepaisant J. Bideno priimtų priemonių. Migracija į Vakarų šalis, praėjus COVID-19 ribojimų visame pasaulyje periodui, vėl įgauna pagreitį.

Migrantų antplūdis, Zelenskis Niujorke ir Kalnų Karabachas

Kariniai veiksmai Kalnų Karabache greitai prasidėję, greitai ir pasibaigė. Azerbaidžanas pradėjo „antiteroristinę operaciją“ su reikalavimu, kad regiono separatistai sudėtų ginklus. Taip ir įvyko. Ar Azerbaidžanas pagaliau praris Kalnų Karabachą, kuris jau tris dešimtmečius buvo tarsi parako statinė regione? Pasaulio įvykius ir politinius procesus tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.

Užgaida ar teisybės atstatymas? Daugiausiai gyventojų pasaulyje turinti valstybė sumanė keisti pavadinimą

Daugiausiai pasaulyje žmonių turinti valstybė Indija gali pakeisti savo pavadinimą į Bharatas, nors tam ir priešinasi ženkli visuomenės dalis. Šalies vadovas Narendra Modi siekia stiprinti valstybės įvaizdį pasaulyje ir kalba apie „kolonijinės vergystės simbolio atsisakymą“, oponentai jį kaltina tuštybe ir nešvaria rinkimų kampanija. Kalbos apie Indijos pavadinimo keitimą pasigirsdavo ir anksčiau, tačiau daugiausiai dėmesio sulaukė praėjusią savaitę vykusio G20 šalių lyderių susitikimo metu.

Aistros dėl „Žalgirio“ logotipo: kodėl nereikia šlovinti 1944-ųjų?

Kauno „Žalgiris“ pristatė savo naują logotipą, kuris sukėlė ne vieną diskusiją. Vieniems nepatiko logotipo išvaizda, tačiau istorikai kėlė klausimų ne dėl estetikos, o kad žymiausia šalies komanda nusprendė šlovinti metus, kurie yra vieni juodžiausių Lietuvos istorijoje. Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.

G20 džiaugsmai ir nusivylimai, Muskas ir Ukraina, „Žalgirio“ logotipas

Galingiausi pasaulio lyderiai susirinko Indijoje, kur vyko G20. Tiesa, ne visi. Vladimiras Putinas toliau išgyvena diplomatinę izoliaciją, tačiau mezga ryšius su naujais partneriais – susitiko su  Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu. Visgi nuo Rusijos nusisuka net ir anksčiau tvirtomis laikytos partnerės, tokios kaip Armėnija.

Kokie ženklai rodo, kad Putinas atsikratė Prigožino

Tai, kad atsakomybė dėl Jevgenijaus Prigožino mirties tenka Kremliui leido suprasti Baltieji Rūmai, realiausia tokią versiją įvardija ir įvairių šalių politologai. Tačiau ir pats Vladimiras Putinas „pasistengė“ neišsklaidyti abejonių, kad tai buvo jo asmeninis kerštas buvusiam nepaklusniam liokajui. „Vis tik užmušė“ – tai buvo daugelio reakcija, kai tik sužinojo apie Jevgenijaus Progožino lėktuvo katastrofą.

Vėgėlė kaip Trumpas: į Lietuvos rinkimus ateina naujos mados?

Jei Jungtinėse Valstijose jau matome modifikavusį trumpizmą, į Lietuvą Donaldo Trumpo taktikos skinasi tik dabar. Ir jas išbando neblogai reitinguose atrodantis Ignas Vėgėlė. Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk. Trečias pagal populiarumą respublikonų kandidatas pirminiuose rinkimuose – 38-ių Vivekas Ramaswamy‘is. Verslininkas, milijonierius ir trumpizmo šalininkas.

Vėgėlė kaip Trumpas ir Prigožino finito la commedia

Rinkimų nuotaikos persmelkė ne vienos šalies politinę darbotvarkę. Rusijoje prezidentines ambicijas puoselėjęs Jevgenijus Prigožinas jau sulaukė savo laidotuvių, nors kyla sąmokslo teorijų, kad lėktuvu skrido ir jame žuvo ne tas Prigožinas. JAV vienas kandidatas jau kalba, kai užbaigtų karą atidavęs Rusijai okupuotas teritorijas ir remiasi dar XIX a. pareigas ėjusio prezidento paskelbta doktrina.

Vaiką pagrobęs Švanys bandė kurti rusų, slavų kultūros gyvenvietę Klaipėdos rajone

Lietuvą sudrebino vaiko pagrobimo istorija, kurios pagrindinis veikėjas Algirdas Švanys išsiskyrė ne tik savo karštligiškais veiksmais šeimyninės dramos metu, bet ir galimais ryšiais su prorusiškais, slaviškumą garbinančiais judėjimais. „Puoselėtos svajonės apie laimingą šeimą, pilną ir gausią, žlugo“, – savo tinklaraštyje konstatavo vėliau kūdikį iš mamos pagrobęs Algirdas Švanys.

Po Prigožino žūties prabilo apie kitą Kremliaus taikinį Rusijoje

Po daugelio prognozuotos nevykusio maištininko J. Prigožino žūties, ir su juo kartu galimai veikusio generolo Surovykino dingimo iš viešumos, kitu Vladimiro Putino nepaklusniųjų valymo taikiniu gali tapti Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas.

„Wagner“ laidotuvės ir slavų nacionalizmo prieskonis Lietuvoje pagrobto vaiko istorijoje

„Wagner“ istorija baigta. Rusijos valdžia galutinai susidorojo su Jevgenijaus Prigožino maišto pasekmėmis neutralizavusi visą politines ambicijas šalyje demonstravusią karinę struktūrą. Pats „Wagner“ savininkas ir keli jo artimiausi parankiniai žuvo sprogimo privačiame lėktuve metu, o „Wagner“ samdinių laukia išformavimas. tv3.lt tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ žurnalistai Monika Kasnikovskytė ir Andrius Jakimčuk aptarė svarbiausius pastarosios savaitės įvykius pasaulyje.

Baltarusių migrantai Lietuvoje: dėl ko kilo nesusikalbėjimas ir ko tikėtis ateityje

Pastaruoju metu Lietuvoje kilo perspėjimai, kad Baltarusijoje atgimė litvinizmo, keliančio grėsmę Lietuvos teritoriniam vientisumui, teorijos šalininkų judėjimai. Tuo pat metu, dėl galimai kylančių grėsmių valstybės saugumui, yra viešai svarstoma ir apie visišką sienos su Baltarusija uždarymą. Į tokius pasvarstymus jautriai sureagavo baltarusių opozicijos ir nuo režimo Baltarusijoje bėgusių žmonių atstovai, kuriems Lietuva tapo laikinu prieglobsčiu.

Kadyrovo sūnus sumušė kalinį, Čečėnijos vadovas žadėjo pulti ir kitas valstybes

255
Kremliaus statytinis Čečėnijoje Ramzanas Kadyrovas antrą sykį nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios paskelbė apie būtinybę musulmonams „stoti į kovą prieš Vakarų šėtonus“. Neseniai jo sūnus surengė parodomąjį susidorojimą su Rusijoje dėl Korano deginimo nuteistu studentu. Rusijos pilietis Nikita Žuravelja, anksčiau nuteistas dėl viešo Korano sudeginimo ir perkeltas kalėti į Grozną, praėjusią savaitę pasiskundė, kad jį kameroje sumušė Ramzano Kadyrovo paauglys sūnus.

Ukrainos pergalės, „lietuvių maisto vagyste“ kaltinami baltarusiai ir Kadyrovo džihadas

Ukraina pagaliau pasiekė matomų poslinkių pietiniame fronte, kuris potencialiai gali virsti pernykščio Charkivo srities atsikovojimo istorijos pasikartojimu. Pasaulio įvykius ir politinius procesus tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Monika Kasnikovskytė ir Andrius Jakimčuk. Laidoje taip pat buvo aptartos Ukrainai perduodamų naikintuvų F-16 galimybės pakeisti situaciją fronte.

Iš JAV – nerimo varpai Ukrainai: ar respublikonams perėmus Baltuosius rūmus baigsis parama?

Jau po truputį įsisiūbuoja Jungtinių Valstijų prezidento rinkimų pasiutpolkė. Beveik neabejojame, kad demokratai palaimins Joe Bideno siekį laimėti antrą kadenciją. Daug įdomesnė dėlionė Respublikonų partijoje. Visgi Ukrainai respublikonų pareiškimai daug džiugesio neteikia – vis daugėja palaikymo paramos mažinimui ar nutraukimui, o kai kurie kandidatai garsiai kalba ir apie nuolaidas Rusijai.

Trečias pasaulinis, Trumpas geriausias ir skęstantis rublis

Apie Kremliaus režimą knygą parašęs britų žurnalistas sako, kad Jungtinės Valstijos stabdo paramą Ukrainai, nes nori, kad karas baigtųsi kitų metų lapkričio 5-ąją – JAV prezidento rinkimų dieną. Ar JAV vidaus politikos peripetijos gali turėti tiesioginį ryšį su tuo, kada bus baigtas karas? Pasaulio įvykius ir politinius procesus tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.

Ne tokie jau nekalti suverenai: ar turėtume sunerimti dėl teroristinių išpuolių?

Suverenų judėjimas Lietuvoje – gana naujas reiškinys, tačiau kitose šalyse jis skleidėsi nuo praėjusio amžiaus. Ir nors dažnam šypsena kelia suverenų akcijos, kaip dokumentų plėšymas ar automobilių numerių atsisakymas, kitų šalių pavyzdžiai rodo, kad šio judėjimo atstovų veiksmai gali būti pavojingi ir kainuoti žmonių gyvybes. Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.

Saulė, jūra ir sankcijos: rusai skundžiasi atostogomis

Šimtai tūkstančių okupantės Rusijos piliečių vyksta į populiarus atostogų taškus, kad pasilepintų vasaros malonumais, rašo „Politico“. Visgi atostogos nėra tokios saldžios, kaip anksčiau. Vienos šalys neįsileidžia, kitose – konfliktai su vietiniais ar kurortuose taip pat poilsiaujančiais ukrainiečiais. Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.
Į viršų