Jau trečiadienį Vašingtone prisieks 46-asis JAV prezidentas

Jau rytoj Vašingtone prisieks 46-asis Jungtinių Valstijų prezidentas. Šiuo metu šalyje jau vyksta pasiruošimas iškilmėms. Tačiau jį temdo grėsmės dėl saugumo. Vašingtone ir kituose miestuose budi tūkstančiai Nacionalinės gvardijos karių, atitveriamos svarbiausios institucijos, o Baltųjų rūmų beveik nesimato per metalines užtvaras. Tuo metu su amerikiečiais atsisveikina ne kadenciją baigiantis Donaldas Trumpas, o Melania.

Žvelgiant į šiuos vaizdus atrodo, kad Vašingtonas ruošiasi ne jau rytoj vyksiančiai 46-ojo šalies prezidento inauguracijai, bet masinėms riaušėms. Prie Kapitolijaus rūmų renkasi tūkstančiai Nacionalinės gvardijos karių, gatvėse kyla barikados, Nacionalinė alėja, kurioje per prezidentų inauguracijas paprastai susirenka didžiulės minios, visiškai uždaryta, o prie Baltųjų rūmų štai tokios metalinės tvoros. Vašingtono gyventojai sako tokių saugumo priemonių neatsimenantys.

FTB įspėja ruoštis ginkluotų D. Trumpo rėmėjų protestams ne tik Vašingtone. Tad kariai jau dabar dislokuojami prie svarbiausių institucijų Džordžijoje, Teksase ir visose kitose valstijose.

O štai vakar dar ir inauguracijos repeticija nepavyko. Jos dalyviams teko skubiai palikti Kapitolijų po to, kai visai šalia jo į padangę ėmė kilti juodų dūmų kamuoliai. Visgi netrukus paaiškėjo, kad už pusantro kilometro dega benamių stovykla ir pavojus – netikras.

Pats Joe Bidenas repeticijoje nedalyvavo, tuo metu jis savanoriavo „Maisto banke“. Minint Martino Liuterio Kingo atminimo dieną, J. Bidenas kartu su išrinktąja viceprezidente Kamala Harris pakavo į dėžes maistą nepritekliuje gyvenantiems žmonėms ir pažadėjo iškart po inauguracijos imtis darbų.

„Tai nebus lengva. Joe pristatė planą dėl skiepijimo, ekonomikos gaivinimo ir pagalbos dirbantiems žmonėms bei šeimoms. Ie čia bus daug darbo“, – sako išrinktoji viceprezidentė Kamala Harris.

Tuo metu pats Donaldas Trumpas viešumoje nesirodo jau maždaug savaitę. Visgi šios nuotraukos įrodo, kad jis iš tiesų palieka Baltuosius rūmus su visais daiktais. Tiesa, jau dabar aišku, kad Joe Bidenui rezidencijos jis neaprodys, o su tauta bent kol kas atsisveikina ne jis pats, o Melania.

REKLAMA

„Mieli amerikiečiai, būti Jungtinių Valstijų pirmąja ponia – tai didžiausia garbė mano gyvenime. Pastarieji ketveri metai neužmirštami. Baigiantis mano ir Donaldo laikui Baltuosiuose rūmuose, galvoju apie visus žmones, kurie liks mano širdyje, kartu su jų meilės, patriotizmo ir ryžto istorijomis“, – pasakoja JAV pirmoji ponia Melania Trump.

Rytoj stebėti išrinktojo prezidento Joe Bideno ir pirmosios viceprezidentės moters Kamalos Harris inauguracijos iškilmių šimtai tūkstančių amerikiečių Vašingtone negalės. Ne tik dėl sugriežtinto saugumo, bet ir dėl koronaviruso pandemijos. Dėl to naujasis Baltųjų rūmų šeimininkas sumanė Nacionalinę alėją papuošti 200-asi tūkstančių šalies vėliavų. Jos reprezentuoja visus inauguracijoje negalinčius dalyvauti žmones.


Rašyti komentarą...
A
Arūnas
2021-01-19 20:51:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prie Kalifornijos krantų išsirikiavęs beveik visas JAV laivynas. Yra vietinių žmonių video failai. Laukia komandos, pakuos ir plukdys demono-kratus į Guantamo kalėkimą Kuboje. Liko para iki didžojo tiesos ir visų manipuliacijų atskleidimo amerikos žmonėms ir visam pasauliui.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų