Centrinėje Amerikoje link Jungtinių Valstijų juda didžiulis migrantų karavanas

Tūkstančiai nuo nepriteklio bėgančių žmonių viliasi, kad trečiadienį prezidentu inauguruotas naujasis Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas juos įleis į šalį ir suteiks prieglobstį. Tuo tarpu Meksika karavaną žada išsklaidyti.

Daugiausia iš netoliese esančio skurdaus Hondūro atvykę žmonės, kurie pėsti žingsniuoja link Meksikos, o tuomet už tūkstančių kilometrų esančių Jungtinių Valstijų pasienio. Kiekvienais metais dešimtys tūkstančių Centrinės Amerikos gyventojų suformavę vadinamuosius karavanus taip bando pasiekti Jungtines Valstijas.

Šiemet, viltis patekti į svajonių šalį paskatino Jungtinėse Valstijose lapkritį įvykę rinkimai. Trečiadienį prezidento pareigas eiti pradėsiantis Joe Bidenas žada atšaukti griežtas Donaldo Trumpo imigracijos taisykles.

„Pradžioje man buvo baisu, bet pamačius motyvuotą, laimingą ir vieningą žmonių minią mano baimės dingo. Ačiū Dievui jau esame Gvatemaloje. Jeigu Dievas leis, eisime toliau“, – sako migrantas iš Hondūro Mauricio Rosales.

Tiesa, J. Bidenas migrantus ragino karavanų neformuoti ir prie sienos neiti. Esą prireiks laiko kol naujos imigracijos taisyklės įsigalios. Be to, pirmenybė gauti leidimą gyventi šalyje bus teikiama čia jau esantiems nelegalams. Tačiau tai karavano dalyvių nejaudina.

„Atvykus į Valstijas pirmiausia susirasiu darbą. Visada galvojame apie savo šeimas, tai ir teikia motyvacijos“, – pasakoja migrantas iš Hondūro Christian Cruz.

Naują migracijos šiemet paskatino ne tik Centrinėje Amerikoje klestintikorupcija, žiaurus gaujų smurtas ir koronaviruso pandemija. Lapkritį regioną itin smarkiai nusiaubė virtinė uraganų. Tiesa, darbo ieškančių migrantų ir jų šeimų kelionė tik prasidėjo. Meksika pareiškė prie sienos telkianti didžiules policijos ir kariuomenės pajėgas ir karavaną žada išsklaidyti.


Rašyti komentarą...
M
M
2021-01-19 09:26:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užjaučiu naująjį prezidentą ,daug vargo turės. Bet atidžiai pažiūrėjus ,tie migrantai neatrodo tokie jau nuskurdę ar nusibadave ,veidai gražus ir dar nusiskuto šukuosenas ,vargšai taip neatrodo , pas mus yra labiau suvargusiu.
Atsakyti
0

G
Gyvenu Europoje
2021-01-19 02:47:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip matau karai neišvengiami, aš tai tuos debilus susaudiciau kol dar nevėlu.
Atsakyti
0

R
Rita
2021-01-19 03:40:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kamanai tie lietuviški prognozistai ....Pirkite citrinas imbierus medu ir sėdėkite kaip meškinai ant savo šiltų guštų .Nešaldykite nosies .nes žiema tikrai i karūnuota panaši.Tik ar nebus kaip Amerikoje mašinos neūžvesite .baisu ta žiema .negerkite haros ...tik arbatas ir maisto daug nepirkite.Darykite pratimus .kvėpavimo .tik su saiku .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų