REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol kartais išaugusios šilumos bei elektros sąskaitos dalį Lietuvos gyventojų ir verslo stumia link finansinės bedugnės, opozicinės partijos socialdemokratai, valstiečiai siūlo pasidairyti į kaimyninę Lenkiją, kopijuoti jos politiką ir mažinti PVM mokestį. Ingridos Šimonytės tokie pasiūlymai nesužavėjo, anot jos, Lietuva jau sumažino aukštų sąskaitų naštą.

Kol kartais išaugusios šilumos bei elektros sąskaitos dalį Lietuvos gyventojų ir verslo stumia link finansinės bedugnės, opozicinės partijos socialdemokratai, valstiečiai siūlo pasidairyti į kaimyninę Lenkiją, kopijuoti jos politiką ir mažinti PVM mokestį. Ingridos Šimonytės tokie pasiūlymai nesužavėjo, anot jos, Lietuva jau sumažino aukštų sąskaitų naštą.

REKLAMA

Premjerę palaiko ir ekonomistai, kurie Lenkijos lengvatas vadina priešrinkiminiu populizmu. 

Elektra 4-i tūkstančiai su puse, o buvo vidutiniškai 2 su puse. Dujos – kažkokie stebuklai. Jei praeito gruodžio sąskaita buvo 8000, tai dabar 22 000 eurų“, – teigia „Baltijos futbolo akademijos“ sporto direktorius Ivan Švabovič.

Baltijos futbolo akademijos atstovai rodo baimę jiems keliančias sąskaitas už šilumą ir elektrą. Viena kartą tokį finansinį smūgį akademija gali įveikti, tačiau panašios sausio ar vasario mėnesio sąskaitos pasiųs areną į nokdauną.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu nesulauksim jokios pagalbos iš savivaldybės arba iš Vyriausybės, iš valdžios institucijų, reikės stabdyti veiklą ir apie 1200 vaikučių sportuojančių eis namo pasėdėti“, – kalba I. Švabovič.

REKLAMA

Futbolo akademijai kelti paslaugų kainų neleidžia jau pasirašytos sutartys ir valstybinio finansavimo skyrimo sąlygos. Jei akademijai nieks nesuteiks paramos, ji užsidarys dar šią žiemą.

„Gruodžio mėnesio sąskaitą padengsime, o kaip sausį, vasarį – nežinau“, – sako I. Švabovič.

Arenos situacija ypač sudėtinga. Vilniaus miesto savivaldybė jai padėti per daug negali, nes akademija gauna sąskaitas tiesiai iš dujų tiekėjo.

„Jeigu žmonės kreipsis, mes tą situaciją spręsim, bet konkretaus sprendimo šiai situacijai mes neturime. Tai yra ekstremali situacija, ekstremali situacija reikalauja naujų sprendimų, faktas, kad jie bus ieškomi. Kol Lietuvoje dalis gyventojų ir verslo suka galvas kaip sumokėti sąskaitas, Lenkijoje valdžia nusprendė šią užduotį palengvinti biudžeto sąskaita: nuo vasario šešiems mėnesiams atšaukia pridėtinės vertės mokestį, PVM maisto produktams, trąšoms, mokesčių nuolaidas daro ir degalams“, – teigia administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje lenkų idėjas siūlo skolintis Seimo opozicijoje esantys socialdemokratai.

„Visur kainos kyla ir maisto produktų, ir šilumos, ir elektros gauna didžiules sąskaitas, reikia kažką su tuo daryti. Mes norime dar kartą atkreipti dėmesį ir užakcentuoti. Mūsų kaimynai lenkai jau pasidarė teisingus sprendimus“, – teigia Seimo narys Kęstutis Vilkauskas.

„PVM lengvatos. Mes jau šiandien turime kalbėti ne apie 9 procentus, o sekti Lenkijos pavyzdžiu, nulis“, – tikina Vilniaus socialdemokratų pirmininkas Povilas Pinelis.

Apie lengvatas kalba ir valstiečiai.

„Mes turėtumėm kaip valstybė rūpintis tuo, kuo mes galime pasirūpinti. Tai yra politika pridėtinės vertės mokesčio, tai priemonės, kuriomis gali padėti žmonėms“, – sako valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sąskaitų naštą mažina ir Švedija. Ten namų ūkiams, kurie labiausiai nukentės nuo elektros kainų šuolių bus išdalinti 590 milijonų eurų. Per mėnesį vienas ūkis galės gauti beveik 200 eurų. Premjerė Ingrida Šimonytė aiškina, kad Lietuva savo priemones kaip sumažinti aukštų sąskaitų naštą jau įgyvendino.

„Buvo sprendimai, kurie kainų šuolį išdėstė per keletą metų, yra sprendimai, kurie plečia kompensacijų bazę žmonėms, kurių pajamos yra mažesnės. Yra eilė sprendimų, kurie didina pajamas tas, kurios priklauso nuo biudžeto, ir pensijos, ir minimali alga, biudžetinio sektoriaus atlyginimai. Tai yra tai, ką daro valdžia. Pasaulinių dujų kainų valdžia nereguliuoja, nebent tai yra Putino valdžia“, – sako I. Šimonytė. 

REKLAMA

Premjerė nelaiko Lenkijos pavyzdžiu.

„Ko nereikėtų daryti, tai susirinkti viso pasaulio, visų valstybių atskirų sprendimų, ką viena, ar kita valstybė daro sudėti į krūvą ir pasiūlyti, kad Lietuvos valdžia turi visus šituos sprendimus įgyvendinti. Lietuvos valdžia įgyvendina savo sprendimus.  Aš sunkiai įsivaizduoju po pusmečio Lenkijos valdžią didinančią PVM iki buvusio lygio“, – teigia I. Šimonytė.

Šimonytę remia ir dalis Lietuvos ekonomistų.

„Tos naudos dėl PVM sumažinimo vartotojai nepasiima ir Lenkijoje kai praeityje buvo mažinti PVM tarifai maisto produktams. Dėl to naudos turėjo prekybos centrai, gamintojai, tarpininkai, bet minimalią naudą turėjo galutinis vartotojas pirkėjas“, – komentuoja „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis.

REKLAMA

„Žiupsnis populizmo yra nemažas Lenkijos. Artėja rinkimai ir norima kiek įmanoma nustumti į ateitį tą kainų problemą, bet nustūmus į ateitį ji niekur nedings, vis tiek tas sąskaitas reikės sumokėti“, – tikina „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Ekonomistai siūlo gyventojams apsišarvuoti kantrybe. Esą Rusijos „Gazprom" dirbtinai, machinacijomis užkeltos dujų kainos jau pasiekė savo aukštumas ir metų viduryje turėtų kristi.

O kas laiko 20 milijardu bankuose?
O viska kita pas mus gerai
O viska kita pas mus gerai
Kaukes, draudimai, baudos, verslo zlugdymas, kirsinimas, melas, melas, melas, kainu kelimas, priverstine vakcinacija, ekonomines, politines, problemos su kaimynais, bedarbyste.
Musu isrinktieji dirba musu visu labui. Ir vysnele ant torto. Yra dar tikinciu mokslu ir okupantais !!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų