REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujos COVID-19 atmainos omikron banga pas mus jau ateina ir ji neišvengiama, teigė imunologas Marius Strioga.

Naujos COVID-19 atmainos omikron banga pas mus jau ateina ir ji neišvengiama, teigė imunologas Marius Strioga.

REKLAMA

TV3 Žinių „Dienos komentare“ jis sakė, kad dabar norint suvaldyti atmainos plitimą ir nesustabdyti visuomenės gyvenimo viską reikia labai rimtai pasverti. 

Kaip jūs vertinate naujų COVID-19 atvejų skaičius?

Atvejų skaičius didėja, ko ir reikėtų tikėtis. Dabartinėmis prognozėmis tiek modeliuojant, tiek remiantis kitų šalių patirtimi pagal viruso plitimo greitį, tiek žinant, kad atvejų per 1,5–3 dienas dvigubėja, ar koks yra vakcinacijos, imunizacijos padengimas populiacijai, visai tikėtina, kad bus ir 10 tūkstančių atvejų.

Ta banga pas mus jau ateina ir ji yra neišvengiama.

Kaip vertinate siūlymus keisti izoliacijos taisykles – izoliuotis turėtų ir pasiskiepijusieji 3 doze ir laikas būtų trumpinamas?

REKLAMA
REKLAMA

Mes žinome, kad esami skiepai ir esamas imuninis atsakas pagrinde apsaugo nuo sunkios ligos eigos ir mirties. Jis turi apsaugą ir nuo simptominės ligos, bet nuo užsikrėtimų ir trumpalaikio platinimo ta apsauga dabartiniais duomenis yra menka.

REKLAMA

Net ir pasiskiepiję ar persirgę žmonės, kurie užsikrečia, kurį laiką virusą gali platinti. Jei mes plitimo visuomenėje grandinę norime nutraukti, tai, kad izoliacija būtų taikoma, adekvatu.

Junginėse Valstijose izoliacija taip pat buvo sutrumpinta iki 5 dienų po kontakto, nes mes žinome, kad didžiausias užkrečiamumas, jei yra simptominis atvejis, yra pirmą parą iki pasireiškiant simptomams. Jei tuo metu nepagauname testu, didžiausią užkrečiamumo periodą mes dažniausiai ir praleidžiame. Vertinant tai, kad šis virusas organizme daug greičiau prasineša, 5 ar 7 dienos izoliacijos yra adekvatu. 

REKLAMA
REKLAMA

Jei siaus banga, tai gali atsirasti didžiulis izoliacijos poreikis, o jei mes laikytume ilgoje izoliacijoje, tai daugelis veiklų valstybėje sustotų – tiek medicinos personalas, tiek visos kitos tarnybos, gamyklos, jei žmonės izoliacijoje po užsikrėtimo būtų ilgesnį laiką net ir tuo atveju, kai jų užkrečiamumas ženkliai sumažėjęs.

Reikia sverti svarstykles – kiek įmanoma sukontroliuoti viruso plitimą, bet ir visiškai neparalyžiuoti valstybės gyvenimo. Jei per dieną būtų po 10 tūkstančių atvejų ir daugiau ir ištisi kolektyvai izoliuotųsi, tai… Viskas turi būti daroma protingumo principu.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Man šis tipas ryzas labai į gėjų uzneša, nežinau, gal klystu, bet panašumų tai yra
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų