• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neeilinė  teismo byla – motina visą savo nėštumą girtavusi ir dėl to pagimdžiusi neišnešiotą, negalią turinčią dukrą sulaukė teismo bausmės. Daugiavaikė motina nė nebandė slėpti, kad ir besilaukdama gerdavo alų. Sako, taip malšinusi stresą. Teismas motiną pripažino kalta nesunkiai sutrikdžius kūdikio sveikatą.

Neeilinė  teismo byla – motina visą savo nėštumą girtavusi ir dėl to pagimdžiusi neišnešiotą, negalią turinčią dukrą sulaukė teismo bausmės. Daugiavaikė motina nė nebandė slėpti, kad ir besilaukdama gerdavo alų. Sako, taip malšinusi stresą. Teismas motiną pripažino kalta nesunkiai sutrikdžius kūdikio sveikatą.

REKLAMA

Tiesa, mažylę dabar auginanti globėja įsitikinusi – žalą vaikui gėrusi moteris padarė gerokai didesnę. Į atokų kaimą daugiavaikė motina grįžo be naujagimės. Moteris nė neslepia, kad besilaukdama kūdikio nevengė alkoholio.

„Būdavo savaitgalį alaus atsigerdavau, bet nestipraus, 5, 6 laipsnių, bet ir nedaug. Vakare atsisėdi, atsigeri ir miegoti“, – pasakoja motina.

Taip moteris sako malšinusi stresą. „Iš streso, tiesiog iš streso. – O dėl ko stresas? – Nu, nekomentuosiu šito. Šeimos kažkokios aplinkybės? – Taip“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiavaikė motina prisipažįsta – pastojusi vos vieną kartą apsilankė pas gydytoją. „Taip, nesilankiau, vis dėlto penktas nėštumas, puikiai jaučiausi, kaip sakant. Ir su kitais vaikais nedažnai lankydavausi pas gydytojus, nes tiesiog gerai jaučiausi“, – sako moteris.

REKLAMA

Visgi 2019–ųjų vasarą moteris pagimdė neišnešiotą kūdikį, turintį sveikatos sutrikimų. Nustatyta, kad to priežastis – nuolatinis girtavimas nėštumo metu.

„Akivaizdu, kad piktnaudžiauta buvo tais alkoholiniais gėrimais ir tie sužalojimai mergaitei tiesiogiai susiję su alkoholio vartojimu“, – komentuoja prokuroras Liudas Žuklys.

Kiek sustiprėjusi ligoninėje mažylė iškart atsidūrė globėjos rankose.

„Mergaitė šiuo metu yra saugioje aplinkoje, gyvena globėjos namuose, o šitos mergaitės istorija prasidėjo tikrai sudėtingai, nelengvai, buvo paimta tiesiai iš naujagimių skyriaus, nes mama dėl savo pasirinkimų negalėjo ja pasirūpinti tuo metu“, – sako Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Baranauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Per daugiau nei dvejus metus biologinė motina nė karto neaplankė pas globėją, augančią jos dukrą.

„Mes taip laukėme pasirodant mamos, užuolaidos atitrauktos, šuo ant kiemo suloja, mes visi puolame prie langų, gal mama atvažiavo, taigi keletas kilometrų, jeigu būtų centrui skambinusi dieną, naktį, kažkuri būtų sėdusi į mašiną ir tą mamą, atvežusi parodyti jos dukterį. Gyvą, išgyveno. Nes tą laiką, kurį ji prabuvo ligoninėje, visada buvo po klaustuku, gyvens, ar ne“, – pasakoja mergaitės globėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiavaikė motina vaiko teisių sergėtojams buvo žinoma dar iki paskutinio nėštumo. Šiuo metu ji neaugina nė vieno savo vaiko.

„Tikrai buvo jai teikiamos ir socialinės paslaugos, bandomos teikti, bet mama nebendradarbiaudavo su specialistais. Ji slėpė savo nėštumą, specialistai greičiausiai to ir nežinojo, iki to momento, kada pagimdė“, – aiškina L. Baranauskienė.

REKLAMA

Globėjos šeimoje augančiai mažylei reikalinga nuolatinė priežiūra.

„Tuose jos neįgalumo rėmuose ten daug visokių niuansų, įvairiausių. Ten lenk pirštus ir rankos pirštų bus mažai, teks nusiauti kojas. Vargu, ar kalbės vaikas, čia tokia labai jautri, labai skaudi tema. Nieko panašaus į gugavimą mes negirdėjome per tuos dvejus metus“, – pasakoja globėja.

Teismas 35–erių metų biologinę motiną pripažino kalta nesunkiai sutrikdžius kūdikio sveikatą dėl neatsargumo.

REKLAMA

„Teismo sprendimo aš negaliu vertinti, teismas, manau, nusprendė viską gerai. Prokuroras nežinau, kur žiūrėjo, kokius raštus jam pateikė tyrėja. Vaikui padarytas sunkus sveikatos sutrikdymas, besąlygiškai. Mano nuomonė čia nieko dėta, yra daktarai, buvo komisija, yra profesoriai kompetentingi“, – tikina mergaitės globėja.

Prokuroras teigia, nustatant sveikatos sutrikdymo sunkumą vadovautasi ekspertų išvadomis. „Yra numatyta, kas gali būti pripažinta sunkiu sveikatos sutrikdymu, kas nesunkiu. Tai net ir tas nesunkus sveikatos sutrikdymas, jis nereiškia, kad yra kažkas labai mažo, bet tiesiog tokia formuluotė yra“, – komentuoja prokuroras Liudas Žuklys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medikai teigia, kad girtavimas nėštumo metu gali nulemti nepataisomas pasekmes visam vaiko gyvenimui.

„Dažnai būna, kad pakenkiamas vaisius ir jau gimsta su įgimtu alkoholiniu sindromu. Jau sunki patologija būna ir tas vystymasis nuo pat pirmų dienų įsčiose būna pakenktas, vaisius ir augdamas, jis turi visam gyvenimui problemų“, – aiškina akušerijos skyriaus vedėjas Raimundas Petrauskas.

Maždaug prieš porą metų Klaipėdoje girta motina pagimdė visiškai girtą kūdikį. Naujagimei nustatytas kone mirtinas – daugiau nei 4 promilių – girtumas. Mergytę medikai išgelbėjo. Motina nuteista dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų