Ekonomistas Kuodis apie mokesčių lengvatas emigrantams: tai demoralizuoja tuos, kurie neemigravo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė siūlo į Lietuvą grįžtantiems emigrantams gyventojų pajamų mokesčio lengvatą, taip siekiant pritraukti į šalį kvalifikuotų darbuotojų. Ekonomistas Raimondas Kuodis sako, kad tai gali demoralizuoti šalyje likusius piliečius.

Pokalbis su ekonomistu – naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“.

Kai kalbame apie pandemijos suvaldymą, jūs čia matote „gyvūlių ūkio“ požymių?

„Gyvūlių ūkio“ sąvoką aš naudoju 20 metų, kalbėdamas apie mokestinę sistemą. Iš tikro analogijos su tuo, kas vyksta kovidiniame fronte, yra gana didelės. „Gyvūlių ūkyje“ yra tie, kurie moka mažai arba nemoka sąskaita tų, kurie stengiasi sąžiningai mokėti mokesčius.

Ir spėkit, ką daro šita valdžia – per kovido krizę inicijuoja visokias labai keistas pensijų reformas. <...> Čia lygiai ta pati analogija. Yra gudrūs žmogeliai, kurie sakė, kad mums nereikės pagalbos iš kokios nors Sodros, mes čia pensijai susikaupsime patys, bet po to pradeda lobijuoti pakeitimus, kad ai ne, mes apsigalvojome.

Kas gaunasi? Gaunasi, kad visuomenė praranda teisingumo jausmą, ypač ta dalis, kuri stengiasi gyventi sąžiningai, stengiasi vykdyti pilietines pareigas. Kam tą daryti, jei „gyvūlių ūkis“ gaus ir panašias pensijas, ir bus netgi turto daugiau sukaupęs, nes statėsi kažkokias trobas, investavo pinigus iš tų nesumokėtų mokesčių ir galbūt gyvens netgi geriau, negu tie, kurie sąžiningai mokėjo mokesčius, bet gavo minimalią algą ir nesukaupė tų turtų.

Tai ar galima sukurti visuomenę, sėkmingą valstybę ar juo labiau „gerovės valstybę“ ant tokių neteisingumo pamatų? Žinoma, kad ne. Bet deja, politikai linkę pataikauti toms grupėms, kurios ar balsuos už juos, ar tiesiog giminaičių kartais būna paprašyti. Jie gali padaryti milžiniško masto milijardines reformas, dėl to, kad pusbrolis paprašė – mano pensija maža, daryk ką nors.

Tokioje visuomenėje gyventi nepatarčiau, nes prarandi tikėjimą tokia visuomene, žmonių sąžiningumu ir padorumu.

Vienas paskutinių pavyzdžių – Laisvės partijos pirmininkė, ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė siūlo mažinti mokesčius grįžtantiems emigrantams. Irgi priskiriat prie to pačio „gyvulių ūkio“? Kaip vertinate tokį siūlymą?

Vėlgi, neužmirškime, kur ministrė rinkta – mūsų tarptautinėje apygardoje. Reikia daryti kažkokius reveransus į tą pusę, prisidengiant tuo, kad mes čia užsiimame talentų paieška. Taip, užsiimame talentų paieška, bet geriausia tai daryti ne per mokesčius.

Tai demoralizuoja tuos, kurie neemigravo, liko šitoje šalyje, kur ir karšto vandens nebuvo vienu metu, ir kitų sunkumų buvo, ir kažkaip kovojome už tą šalį, stengėmės ir dabar mums nušluostys nosis.

Yra kitų būdų tiems talentams pritraukti, bet politikams dažnai trūksta fantazijos, jie moka tik parametrines reformas.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-10-04 09:22:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuodis daug tiesos pasakė bet pamiršo paminėti kad nebus tvarus emigrantų viliojimas jei nebus sukurtos sąlygos čia oriai dirbti ir gyventi. bet ko norėti iš tokių armonaičių kurios kalba apie laisvę o realiai užsiima fašizmu, baudomis ir draudimais?
Atsakyti
-2

P
Pensininkas
2021-10-04 09:58:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su tokiomis idejomis i valdzia grizo Lenino anukai,komunistai.Kas nedirba ,tas valgo.Visiems po lygiai ir valkatoms ir darbo liaudziai.
Atsakyti
-1

x
xxL
2021-10-04 10:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aikaik arba kuodžio nejuodink arba pasakyk bent vieną faktą kuris patvirtins kad kuodys yra fašistas. kuodžio nemėgstu bet fašisto jame nepastebėjau, o štai armonaitė mano manymu yra tikras fašisto ir komjaunuolio hibridas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų