Duris atveria lauke veikiantys restoranai: nors orai nelepins, staliukus tautiečiai jau rezervuoja

Lietuva ruošiasi lauko kavinių, barų, restoranų atidarymui. Nors sinoptikai gero oro savaitgalį nežada, gyventojai graibsto ir rezervuoja laisvus staliukus. Tiesa, lauko kavinių, barų, restoranų terasų atidarymą temdo patobulinti karantino ribojimai – rytoj duris atvers ne visi verslininkai, o tie, kurie ryžtasi, dalį taisyklių vadina perteklinėmis ir pasakoja, kad užsidirbti bus sudėtinga, gėrimai ir maistas dėl išaugusių kaštų gali brangti.

Kaune kavinės, barai, restoranai ruošiasi sezono atidarymui – rytoj pirmoji diena, kai bus galima valgyti ir gerti prie lauko kavinės staliuko.

„ alom langus, valom stalus ruošiam priimti svečius, nuo trečios valandos atsidarysim. Orus žada nekokius, iš klientų girdėjom, kad dėsis slidininko aprangas ir atvažiuos pas mus pasėdėti“, – sako „Bardakas“ komercijos direktorius Mantas Burba.

„Pagrindinis klaustukas oras, kurį dabar pranašauja prastą ir tie ribojimai, laiko ribojimai, nieko nereikš, jei bus blogas oras, nesugebėsim dirbti iki devynių jei bus čia tuščia, lis“, – pasakoja „Miesto sodas“ vadovas Andrius Nacevičius.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Duris atveria lauke veikiantys restoranai: nors orai nelepins, staliukus tautiečiai jau rezervuoja

Ruošiasi ir Vilnius. Sostinės verslininkai pasakoja, kad žmonės jau rezervavosi didelę dalį siūlomų lauko staliukų.

„Kiek minimaliai pagal taisykles galima turėti staliukų, beveik visi rezervuoti, ketvirtadienis, penktadienis ir šeštadienis“, – teigia Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka.

„Žmonės kreipiasi visais kanalais. Ir elektroniniais paštais, ir feisbukais“, – kalbėjo „Alchemikas“ vadovas Šarūnas Čėsna.

Tiesa, atsidarymo nuotaiką gadina karantino reikalavimai. Barus, restoranus, kavines piktina ne tik itai, kad lėbauti leidžiama tik iki 21-os valandos vakaro,  bet ir netikėtai atsiradusios kitos taisyklės.

„Išsiskaičiavom, kad staliukai bus 9-i ir tada realiai op, vakar, užvakar gaunam pranešimą, kad 2 metrai turi būti ne tarp staliukų, o tarp žmonių, tai mums reiškia, kad mes nes turim nebe devynis staliukus, o šešis. Dabar dar yra kita nauja taisyklė, kad turi viskas vykti metras nuo pėsčiųjų tako, tai mes išviso keliam egzistencinį klausimą, ar bendrai gali dirbti kavinės ant šaligatvio, nes čia yra pėsčiųjų takas“, – sako Š. Čėsna.

REKLAMA

„Pagal tas taisykles pusė kavinių negali atsidaryti ypač tos, kurios yra senamiestyje Vilniuje, kurios yra prie sienos lauko staliukai, nes atsiranda tas atstumas metras nuo žmonių, kurie pro šalį vaikšto. Ir dar toks, jeigu nori prisėsti prie staliuko, turi užsidėti kaukę, tą metrą tu gali pro šalį be kaukės, bet nori prie staliuko, tai tą metrą turi užsidėti kaukę ir atsisėsti prie staliuko“, – pasakoja R. Pranka.

Dalis barų, kavinių, restoranų iš viso neatsidarys. Lauks geresnių orų ir užsakymų.

„Gegužės mėnesį atšaukė visus mūsų planuotus banketus mūsų užsakovai, nes buvo kas užsisakinėjo pernai metais, atrodė, kad jau ta pandemija bus pasibaigus. Visas gegužis yra atšauktas. Be banketų, kad ir nedidelių susitikimų po 10 žmonių, mes nesam įgalūs tikrai nemažą restoraną išlaikyti“, – teigia „Daugirdas” bendrasavininkė Ingrida Gustienė.

„Ir turi jaustis tiek saugiai viešojo maitinimo įstaigų lankytojai, bet taipogi turi jaustis saugiai tie patys praeiviai, kurie praeina pro kavinę, kur sėdi lankytojai nedėvėdami veido ir burnos apsaugos priemonių“, – kalbėjo Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Ieva Gudanavičienė.

Vyriausybė žada peržiūrėti ribojimų sąrašą.

„Tuos patikslinimus išgyvenimo, kurie atsiranda, darom eigoje, jeigu bus objektyvus poreikis tiems patikslinimas, jie ir bus daromi. Šiandien tikslinimo dėl gidų ir kiti patikslinimai gali būti daromi, jeigu tas gyvenimas diktuoja, kad jie turėtų būti. Dabar yra svarbu, kad ta veikla būtų pradėta saugiai“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Taisyklės buvo taikytos ir praeitais metais, tai kažkiek turim tos patirties, bet aišku jos visada buvo keičiamos“, – pasakoja I. Gudanavičienė.

Barų, kavinių, restoranų veiklą apsunkina ne tik patikslintos karantino taisyklės, bet ir kitos bėdos. Dalis verslininkų vis dar negali atsidaryti dėl Vilniaus mieste vykstančių lauko staliukų vietų dalybų.

REKLAMA

„Terasa, kuri turėtų priklausyti mums, palei mūsų langus buvo išrinkta kaip konkursinė, nors ji neturėtų būti konkursinė ir esame pasipiktinę, savivaldybėje vyskta betvarkė, skambinom visais telefonų numeriais, bandėm išsiaiškinti, bet laiku mums tos terasos neleido atsidaryti“, – teigia „Sweet Fection“ vadovas Saulius Žilinskas.

Nepaisant sunkumų ir griežtų karantino ribojimų kalbinti verslai veiklos pradžioje kainų žada nekelti.

„Kainos pas mus nesikeitė. Kaip buvo taip ir lieka, tos pačios. Alus yra skirtingas, bet apie 4-is eurus“, – kalbėjo M. Burba.

Tiesa, taip gali būti ne visada. Anot barų, restoranų ir kavinių, tie kurie patiria daugiau išlaidų maisto ir gėrimų kainas gali pakelti vėliau.

„Žaliavų tiekėjai, nepaisant viso šito, kelia kainas. Yra toks dalykas, bet mes kol kas nekeliam“, – sako „Miesto sodas“ vadovas Andrius Nacevičius.

„Man pasakė, kad vienas baras kažkur mieste, pasikėlė kainas ir sako, kad pas mus nuo šiol brangiau yra, nes po karantino mums sunkus. Kainos tendenciškai tokiu metu visada jos kyla. Dėl to, kad kyla akcizai, kyla kainos visko, mums ateina tiekėjų atnaujinti prekių laiškai ir konstatuoja faktą, kad alus šiais metais bus brangesnis. Mes prie to turim prisitaikyti. Keli minimalaus atlyginimo reikalavimai, šiaip atlyginimai mokami didesni“, – pasakoja Š. Čėsna.

„Kiekvieno baro reikalas, jis norės pabrangins euru, dviem eurais, jų reikalas, tada žiūrės ar apsimoka, ar ne. Pabranginu dėl to, kad kompensuoti nuostolius“, – teigia R. Pranka.

Vyriausybė šiandien posėdžio metu šiek tiek sušvelnino karantiną. Leido ekskursijose atvirose erdvėse dalyvauti iki dešimties asmenų, neapsiribojant tik turinčiais imunitetą nuo COVID-19. Taip pat Vyriausybė pritarė, kad į ilgalaikius pasimatymus su nuteistaisiais galėtų atvykti imunitetą turintys lenkytojai.


Rašyti komentarą...
d
diedas
2021-04-21 21:18:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
nesuprantu kodel, gal gali man debilui kasnors paaiskint kodel tuos staliukus rezervuoja, kas ten tokio ypatingo? namuose staliuko nera? kas ten tokio prie to staliuko turi darytis? susitikti ir pasneketi galima betkur. Cia prostitucija ryskiai.
Atsakyti
0

R
Realiai
2021-04-22 02:39:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pripratome namie prie savo stalų sėdėti, nebedomina restoranai, o susitikti su artimaisiais ir draugais galime sodybose ar tiesiog gamtoje susivežę lauktuves. Virusas nedings, rizika lankytis mieste kad ir po skiepų, nes jie neapsaugo nuo susirgimų, o pasiskiepiję gali būti viruso platintojais.
Atsakyti
0

N
N
2021-04-22 02:40:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisybę sakai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų