Skandalas Lazdijuose: salėje sportavę asmenys tai vadina suaugusiųjų švietimu

Lazdijuose neformalus švietimas tapo skandalu. Paaiškėjo, kad jau mėnesį laiko kai kurie Lazdijų gyventojai gali lankytis sporto klube. Tarp išrinktųjų ir miesto vicemeras. Tačiau tvirtinama, kad dzūkai karantino metu ne sportavo, o lankė neformalųjį švietimą.

Lazdijų sporto centro treniruočių salė prieš kelias dienas buvo uždaryta. Tai skelbia ir užrašas ant durų. Tačiau nuo kovo vidurio iki dabar, nepaisant šalyje siautėjančio viruso, ant gausybės naujai supirktų treniruoklių dar prakaitavo Lazdijų miesto gyventojai. To neslepia ir centro vadovas. Lazdijų gyventojai raumenis galėjo treniruoti po daugiau nei valandą.

„Žmonės buvo paskirstyti po penkis, ėjo tam tikru nustatytu laiku. Treniruotės vyko sklandžiai, laikantis visų saugumo reikalavimų, kiekvienas žmogus pasirašydavo lape, kad neserga, neturėjo kontaktų, pamatuojama jam temperatūra“, – sako sporto centro direktorius Darius Liaukevičius.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Skandalas Lazdijuose: salėje sportavę asmenys tai vadina suaugusiųjų švietimu

Lazdijų savivaldybei priklausančio sporto centro treniruoklių salė niekuo nesiskiria nuo įprastų sporto klubų. Anot vadovo, vykusi veikla – taip pat. Dzūkai karantino metu ateidavo pasportuoti ir palaikyti fizinės formos, nors sporto klubų veikla šiuo metu yra uždrausta iki kitos savaitės. Bet centro direktorius teigia, kad jų veikla – legali. Esą vyko neformalus suaugusiųjų švietimas. O tokią veiklą Vyriausybė leidžia vykdyti.

„Švietimas ir yra treniravimas. Treniravimas yra švietimas. Ir vaikai šviečiasi, gali treinruotis, ir suagusieji. Tai aš manau. Mes ne sporto klubas. Mes esame savivaldybės švietimo įstaiga“, – pasakoja D. Liaukevičius.

Tačiau kitaip mano Lazdijų merė. Ji teigia nežinojusi, kad iš savivaldybės biudžeto remiamoje įstaigoje vyko užsiėmimai.

„Kiek yra žinoma – treniruoklių salė veikė. Ar ji turėjo teisę veikti, yra pagrindinis klausimas. Mano nuomone, neturėjo ir negalėjo veikti“, – teigia Lazdijų merė Ausma Miškinienė.

Yla iš maišo ėmė lįsti, kai koronavirusu susirgo vienas darbuotojas ir vienas lankytojas. Tuomet salė uždaryta. Anot sporto centro vadovo, treniruotis ateidavo per dešimt miestelio gyventojų.

REKLAMA

„Dalyvauti galėjo visi pažangiausi, kurie aktyviausiai dalyvavo prieš karantiną treniruotėse. Prioritetine tvarka buvo sudarytos grupės po penkis. Yra sportuojančių virš 150, o leisdavom tuos, kurie dažniausiai lankydavo treniruotes“, – kalbėjo D. Liaukevičius.

Tarp jų – ir Lazdijų vicemeras konservatorius Audrius Klėjus. Po viruso protrūkio sporto centre, jis yra saviizoliacijoje.

„Aš nesieju su jokia sporto klubo veikla. Aš lankiausi vienoje iš švietimo įstaigų, kuri teikia švietimo paslaugas. Šiuo atveju, kaip neformalų suaugusiųjų švietimą“, – sako vicemeras Audrius Klėjus.

„Mano manymu, ne pavadinimas yra svarbiausia. Svarbiausia, kokių tikslų siekiame, turėdami šalyje karantiną. Ir ką saugome. Ar saugome dokumentus, popierius ir vadovus, ar iš tikrųjų saugome gyvybes“, – pasakoja A. Miškinienė.

Kilus skandalui, vicemeras sako apgailestaujantis, kad taip nutiko.

„Reakcijos žmonių pagrįstos ir ypač sporto bendruomenė ar tų, kurie negali lankytis klubuose. Reikia atskirti du skirtingus dalykus, kad buvo lankomasi švietimo įstaigoje“, – teigia A. Klėjus.

Iki šiandien vakaro Lazdijų sporto centro vadovas turėjo surinkti ir pateikti savivaldybei visus dokumentus, kurie įrodo, kad nebuvo nusižengta įstatymui ar karantino reikalavimams.


Rašyti komentarą...
M
Maladec
2021-04-20 19:55:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sportas sveikata. Sportas stiprina imunitetą. Gaila, kad išožino kažkas...
Atsakyti
-2

!
!!!
2021-04-20 23:24:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikri konservatiniai šviečiasi bendrame wc
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų