REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulyje koronaviruso aukoms perkopus tris milijonus, kova su juo tik įsibėgėja. Kol vienos šalys džiaugiasi sėkmingais masinio vakcinavimo rezultatais, kitos praneša apie perpildytas ligonines ir naujus susirgimų rekordus. Tuo metu Europos Sąjunga skelbia svarstanti nebepirkti skandalų kamuojamos „AstraZeneca“ vakcinos.

Pasaulyje koronaviruso aukoms perkopus tris milijonus, kova su juo tik įsibėgėja. Kol vienos šalys džiaugiasi sėkmingais masinio vakcinavimo rezultatais, kitos praneša apie perpildytas ligonines ir naujus susirgimų rekordus. Tuo metu Europos Sąjunga skelbia svarstanti nebepirkti skandalų kamuojamos „AstraZeneca“ vakcinos.

REKLAMA

Izraelis toliau mėgaujasi savo itin sėkmingos vakcinacijos kampanijos vaisius. Mokiniai sugrįžta į klases, o lauke nebereikia nešioti kaukių. Reikalavimas jas dėvėti buvo įvestas prieš metus.

„Pirmą kartą po ilgo laiko būti be kaukės išties keista, tačiau gerąja prasme. Ji buvo tapusi mano gyvenimo dalimi, todėl vis dar keista, jos nedėvėti labai gera“, – sako studentas Amitai Hallgarten.

Izraelyje abi skiepo dozes gavo jau per 80 procentų šalies gyventojų, o tai duoda itin teigiamų rezultatų. Paskutinę parą šalyje užfiksuota vos 164 nauji koronaviruso atvejai. Tiesa, net ir dabar šalies valdžia visiškai kaukių atsisakyti nežada.

REKLAMA
REKLAMA

„Noriu pabrėžti, kad pirmiausia, su kaukėmis dar nebaigta. Mokyklų viduje ir kitose patalpose jos vis dar privalomos. Rekomenduojame jas dėvėti ir renginiuose, kuriuose susirinke daug žmonių“, – pasakoja premjeras Benjaminas Netanyahu.

REKLAMA

Izraelio mokslininkai sako, kad privalomas kaukių nešiojimas ne tik sumažino koronaviruso plitimą. Jos padėjo gerokai daugiau – per metus šalies ligoninėse 65-iais procentais sumažėjo sunkių astmos ligonių, kuriuos teko hospitalizuoti.

Jungtinės Valstijos skelbia užbaigusios svarbų skiepijimo kampanijos etapą. Bent vieną vakcinos dozę gavo jau pusė visų šalies suaugusiųjų. Nuo šiandien laisvai skiepytis gali visi 18 metų sulaukę amerikiečiai.

Be to, Baltųjų rūmų patarėjas pandemijos klausimais Anthonis Fauci žada, kad jau penktadienį vėl bus leista skiepyti „Johnson & Johnson“ vakcina. Skiepijimas šia vakcina buvo laikinai sustabdytas, kai 6-iems iš 7 mln. šią vakciną gavusių amerikiečių kraujyje susidarė pavojingi krešuliai.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano nuomone, tam tikra forma mes ir toliau naudosime šią vakciną. Labai abejoju, kad ji bus uždrausta, nemanau, kad taip nutiks“, – teigia patarėjas pandemijos klausimais Anthony Fauci.

O Europos Sąjungos komisaras atsakingas už vakcinų tiekimą Thierry Breton’as pareiškė, kad Briuselis svarsto nepratęsti kontrakto su „AstraZeneca“ ir šios vakcinos nebepirkti. Sutartis su švedų ir britų farmacijos gigante baigiasi birželio pabaigoje.

Komisaras nepatenkintas, kad pirmą metų ketvirtį vietoj žadėtų 120 mln. žadėtų dozių „Astra Zeneca“ pristatė tik 30 mln., o antrą ketvirtį vietoj sutartų 180-ties mln. dozių eurobloko narėms žada parūpinti tik 70 mln.  Tačiau praradimus žadama kompensuoti. „BioNTech“ ir jos partnerė „Pfizer“ su Briuseliu šiandien sukirto rankomis dėl papildomų 100 mln. vakcinų, kurios Europos Sąjungos šalis pasieks dar šiemet.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Džiaugsmo ašaros liejasi Sidnėjau oro uoste. Australija ir Naujajai Zelandija atvėrė ilgai lauktą „kelionių burbulą“. Naujoji Zelandija savo sienas dėl pandemijos buvo uždariusi metus laiko.

„Šešiolika mėnesių. Ji mano podukra ir jai tik 12ka. Jos tėtis dar nežino, kad ji jau čia. Ruošiame jam siurprizą“, – kalbėjo Australijos gyventoja Bianca Laukai.

Abiejų šalių oro uostose susirinko gausybė giminaičių ir mylimųjų ilgus mėnesius nemačiusių žmonių. Ši moteris savo gyvenimo draugą apkabina pirmą kartą nuo 2019 m lapkričio. Per tą laiką abu Australijoje gyvenę jo tėvai mirė.

„Nuostabu. Praėjo beveik du metai kai nemačiau savo partnerės. Buvo labai sunku. Tikrai labai sunku“, – sako Australijos gyventoja Alicia Nichols.

Indijoje nuotaikos kitokios. Antroji koronaviruso banga čia muša rekordus. Per parą nauji atvejai perkopė jau 270 000. Mirštančių ir ligoninėse nuo koronaviruso gydomų pacientų skaičiai auga kiekvieną dieną. Indijos sostinėje Nujajame Delyje situaciją bandoma suvaldyti įvedus 6 dienų karantiną. Visgi mokslininkai kol kas atsargiai kalba apie Indijoje plintančią koronaviruso atmainą. Nustatyti, ar tikrai dėl jos susirgimai staiga šovė į viršų reikia daugiau tyrimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų