Japonijoje sniego rekordas: per dvi paras – beveik metras sniego

Ispaniją staiga užpūtusi žiemiška audra niekur nė neketina trauktis, o šalies tarnybos jau perspėja ispanus saugotis storėsiančio ledo ir lūžtančių medžių. Smarkiai prisnigo ir Japonijos šiaurėje – ten užfiksuotas ir naujas snygio rekordas – per dvi praras beveik metras sniego.

Japonijos šiaurinėse prefektūrose, besiribojančiose su Japonijos jūra, smarkus snygis įprastas reiškinys, tačiau šiomis dienomis jo iškrito net dvigubai daugiau nei vidurkis.

Skelbiama, kad Tojamos prefektūroje fiksuotas ir naujas rekordas – 88 cm sniego per 48 val. Šalies šiaurėje įvairiuose greitkeliuose dėl neišvažiuojamo sniego sluoksnio užstrigo daugiau nei 1000 transporto priemonių. Į pagalbą vairuotojams skubėjo Japonijos karinės pajėgos.

Ispaniją užklupusi sniego audra Filomena privertė į orą pakilti gelbėtojų sraigtasparnius – jais į nepasiekiamas vietas gabenamos ir vakcinos nuo koronaviruso.

Ispanijoje siaučianti audra jau pražudė mažiausiai 4 žmones ir o šimtams žmonių sujaukė kelionių planus. Kai kur dėl sutrikusios logistikos ėmė tuštėti parduotuvių lentynos.

Meteorologai skaičiuoja, kad Madride per šeštadienį iškrito kone 20-30 cm sniego – daugiausia per pusę amžiaus. O šią savaitę Ispanijoje žadama dar žemesnė temperatūra: vietomis iki -10°C, tad tarnybos perspėja apie didėsiančius pavojus: sniegas virs ledu, lūš medžiai.

Bet kol vieniems gausus sniegas – bėdos, kitiems – linksmybės. Dalis ispanų šiomis dienomis skuba pasinaudoti žiemos teikiamais malonumais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų