Populiarėjanti verslo rūšis kelia daug klausimų: jos paklausa vis didėja

Susidomėjimas lietuviškomis trešnėmis tikrai nėra mažas. Šių uogų mėgėjai labiau vertina vietinę produkciją, nes jų skonis skiriasi nuo įvežtinių. Dėl augančios paklausos vis dažniau kalbama ir apie verslinį trešnių sodą. 

Lietuvoje jau yra ūkininkų, pasisodinusių nedidelį trešnių sodą šalia kitų uogų ir stebinčių, kas bus toliau, o jei rezultatai tenkins, ketina plėstis ir sodinti didelį verslinį sodą. 

Tačiau tokiam sodui reikia ir tinkamos priežiūros. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslo darbuotojas, mokslų daktaras Juozas Lanauskas TV3 laidai „Svajonių ūkis“ pasakojo, kokie poskiepiai yra tinkami versliniam trešnių sodui.

„Šiuo metu populiariausias poskiepis trešnėms yra kvapioji vyšnia. Į kvapiąją vyšnią skiepyti trešnių vaismedžiai auga gana stipriai.

Pats poskiepis yra gana reiklus augimo sąlygoms ir ne visada atitinka augintojų lūkesčius“, – teigė J. Lanauskas.

Mokslų daktaro teigimu, poskiepių tyrimą reikia atlikti pakartotinai, norint atrasti, koks būtent poskiepis tinka vienai ar kitai trešnių veislei. Taip pat svarbu, kad poskiepis patenkintų tam tikrus reikalavimus.

„Tai prisitaikymas prie augimvietės, kad poskiepis būtų mažiau reiklus dirvos ir vietos sąlygoms. Kuo prisitaikęs prie įvairesnių dirvų, tuo yra geriau.

Taip pat labai svarbu, kad mažintų skiepytų veislių augimą. Aktualūs ir įvairių pošaknio ligų klausimai, vaisių kokybė“, – TV3 laidai „Svajonių ūkis“ pasakojo J. Lanauskas.

Daugiau patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti verslinį trešnių sodą ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Svajonių ūkis“ žiūrėkite sekmadieniais 8:30 val. per TV3 televiziją. 

Visą laidą pamatykite čia:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Svajonių ūkis“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų