svajonių ūkis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „svajonių ūkis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „svajonių ūkis“.

Šiltnamyje augalus palaistysite be vargo: padės šie patarimai

Vienas svarbiausių dalykų, auginant daržoves šiltnamyje yra jų laistymas, o tiems, kurie daržovių turi daug – didžiulis pagalbininkas yra laistymo sistema. TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ UAB „Maidina“ direktorius Andrej Klunduk papasakojo, kaip įsirengti tinkamą šiltnamio laistymo įrangą. Laidos dalyviai svečiavosi Irmos ir Egidijaus Kučinskų, uogų ir daržovių auginimo bei perdirbimo ūkyje, įsikūrusiame Utenos rajone bei aprodė jų laistymo sistemą.
2024-05-16

Alpakų ūkis pajūryje žavi aplinkinius: čia plūsta smalsuoliai iš visos Lietuvos

TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ – jaunųjų ūkininkų pasakojimas apie Lietuvos pajūryje kuriamą „Čiobrelių rojų“. Netradicinio ūkio sumanytojai Gintarė ir Tomas Tarvydavičiai Kojelių kaime vysto alpakų ūkį, o pagrindinė jų idėja – suteikti pramogą pajūrio svečiams. Čiobrelio ūkio savininkė G. Tarvydavičienė pasakoja, kad pati labai norėjo savo namų kieme auginti alpakas, o idėja virto realybe įsigijus sodybą su prieš 125 metus statytu namu.
2023-10-08

TV3 „Svajonių sodai“ laidoje – pokyčiai: išvysite naują veidą

Jau daugiau nei dešimtmetį TV3 televizija sekmadienio rytais visus, kurie trokšta rūpintis savo namų ar vasarnamių aplinka bei puoselėti ūkius, kviečia net dviem praktinėms laidoms – „Svajonių sodai“ ir „Svajonių ūkis“. Šiemet prie laidos vedėjos Aušros Tubienės gausios komandos prisijungė ir dar viena konsultantė, dailininkė, sodininkė Eurika Urbanavičiūtė.
2023-09-20

Laidos „Svajonių ūkis“ filmavimo metu – netikėtas įvykis: Aušra Tubienė tai prisimins visą gyvenimą

Jau daugiau nei dešimtmetį TV3 televizija sekmadienio rytais visus tuos, kurie trokšta rūpintis savo namų ar vasarnamių aplinka bei puoselėti ūkius, kviečia net dviem praktinėms  laidoms – „Svajonių sodai“ ir „Svajonių ūkis“. O kad visi troškimai neliktų tik svajonėmis, čia kas kartą į pagalbą skuba ne tik laidos vedėja Aušra Tubienė, bet ir didžiulė konsultantų komanda.
2023-09-09

Olimpietis Gudžius su žmona pasinėrė į braškių auginimą: „Tikiuosi, kad per dešimtmetį atsipirks“

Vienas Lietuvos olimpinės rinktinės lyderių, disko metikas Andrius Gudžius savo senelių žemėje Jurbarko rajone jau trejus metus užsiima jį iš prigimties traukiančia ūkine veikla. „Viską, ką darome, darome vedami smalsumo. Nėra dar to tokio, kad va padarysime, uždirbsime pinigų. Kol kas neskaičiuojame, kad pinigų uždirbsime“, – TV3 laidai „Svajonių ūkis“ dėstė pradedantysis ūkininkas.
2021-07-11

Patarimai šilauogių augintojams: įvardijo didžiausias klaidas

Šilauogės – viena populiariausių uogų Lietuvoje, tačiau jų priežiūra ir auginimas ne vienam pradedančiajam tampa mįsle dėl žinių ir patirties stokos. TV3 laidos „Svajonių ūkis“ konsultantas dr. Algirdas Amšiejus apsilankė vilniečio Sauliaus Girniukaičio žemės sklype, kuris visai neseniai pasisodino pusę hektaro šilauogių. Po mėnesio į vyriškio ūkį atvykusiam A. Amšiejui čia pamatytas vaizdas privertė sunerimti.
2021-06-27

Patarimai auginantiems braškes šiltnamyje: įvardijo dažniausią klaidą

Ūkininkas Andrius Dilinda jau dešimt metų augina braškes šiltnamiuose. Ūkininkas ankstyvąsias braškes augina maišuose, pripildytuose durpių substrato su agroperlitu. Apie tai, kaip auginti, laistyti ir prižiūrėti braškes šiltnamiuose ūkininkas ir jo kolega braškių augintojas Audrius Giraitis sutiko papasakoti TV3 laidai „Svajonių ūkis“. Ūkininko A. Dilindos šiltnamiuose išvedžiotas kapiliarinis laistymas, tačiau jokiu būdu braškių nerekomenduojama perlieti.
2021-05-15

Snygis TV3 laidų vedėjai „padovanojo“ visą puokštę iššūkių: iki vienkiemio niekas neprivažiuoja, neteko elektros

TV3 laidų vedėja Aušra Tubienė trečiadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasidalijo žinute apie tai, kad visą šalį krečiantis snygis rimtai „pasidarbavo“ ir jos vienkiemyje. Žinoma moteris neslepia – jos su dukra vienkiemyje yra tikrai užpustytos, ir neaišku, kada situacija pasikeis. Vis dėlto į visa tai Aušra žiūri optimistiškai – baisu tik tokiu atveju, jei ir vėl dingtų elektra.
2021-01-27

Populiarėjanti verslo rūšis kelia daug klausimų: jos paklausa vis didėja

Susidomėjimas lietuviškomis trešnėmis tikrai nėra mažas. Šių uogų mėgėjai labiau vertina vietinę produkciją, nes jų skonis skiriasi nuo įvežtinių. Dėl augančios paklausos vis dažniau kalbama ir apie verslinį trešnių sodą.  Lietuvoje jau yra ūkininkų, pasisodinusių nedidelį trešnių sodą šalia kitų uogų ir stebinčių, kas bus toliau, o jei rezultatai tenkins, ketina plėstis ir sodinti didelį verslinį sodą.  Tačiau tokiam sodui reikia ir tinkamos priežiūros.
2020-12-26

Iš Jungtinės Karalystės parsivežta verslo idėja lietuviams tapo svajonės išsipildymu

Jungtinėje Karalystėje studijavęs virtuvės šefas iš svečios šalies į Lietuvą atsivežė verslu tapusią idėją. Kartu su draugu ekologišką produkciją nusprendęs auginti šefas išpildė savo svajonę ir už tai gavo „Michelin“ žvaigždę. Verslo idėja Donatui Šatkauskui kilo studijuojant Jungtinėje Karalystėje virtuvės meną. „Teko man išvažiuoti į Jungtinę Karalystę, nes turėjau svajonę tapti virtuvės šefu. Tuo metu išėjo viskas taip, kad reikėjo man studijuoti ir dirbti vienu metu.
2020-12-20
REKLAMA
REKLAMA

Patarimai auginantiems vynuoges: kokių klaidų reikėtų vengti

Šiltėjant klimatui Lietuvoje pradedama auginti vis daugiau ir vis įvairesnių vynuogių veislių, o šių uogų perdirbėjams mūsų šalyje galimybių ateityje vis daugės. TV3 laida „Svajonių ūkis“ atvyko patarimų į Kauno kolegiją, kur mokslų daktarė Aušra Šimonėlienė aptarė pagrindinius vyninių ir desertinių vynuogių skirtumus. „Jeigu kalbėti apie desertines vynuoges, mes įpratę jas valgyti, jos yra skanios, saldžios.
2020-11-02

TV3 vedėja prakalbo apie lietuvaičių daržus: dabar jie – populiarumo viršūnėje

Šiais metais startuoja jau 16-tas laidos „Svajonių sodai“ sezonas. Jos vedėja Aušra Tubienė sako, kad šiemet žiūrovai sulauks dar daugiau patarimų, kaip pagražinti savo namų aplinka ir žada, jog nuobodu tikrai nebus. A. Tubienė juokiasi, kad jie su laidos kūrimo kiekvienais metais kraustosi iš proto ir suka galvas, kaip parodyti kažką naujesnio, geresnio ir aktualesnio žiūrovams. „Iš tiesų želdinimo darbai ir aplinkos puošimas Lietuvoje tapo visišku kultu.
2020-09-06

Patarė, kokias aviečių veisles pasirinkti: neprašausite pasodinę šias

Avietės vienos skaniausių ir populiariausių uogų pasižyminčios saldumu ir su niekuo nesumaišomu aromatu. Su ūkininku Gediminu Cijūnaičiu TV3 televizijos laidoje „Svajonių ūkis“ Aušra Tūbienė aptarė kai kurias aviečių veisles ir pristatė gana retą veislę – avietės ir gervuogės hibridą. G. Cijūnaitis sako, kad lenkų selekcinė remontantinė aviečių veislė „Pajama“ anksčiausiai derlių duodanti veislė auginama Lietuvoje. „Jos privalumas ne tik ankstyvumas yra.
2020-05-16

Atskleidė derlingiausias braškių veisles: nespėsite skinti uogų

Braškės tikriausiai yra pačios laukiamiausios uogos vasarą, o be jų šiltasis sezonas net neįsivaizduojamas. Ūkininkas Audrius Giraitis apie braškių auginimą žino itin daug – jis patarė, kokias braškes rinktis, jeigu norite sulaukti ankstyvo ir gausaus derliaus. Vienos ankstyviausių ir labai derlingų braškių veislių yra „Flair“. Tačiau svarbu žinoti, kad geram derliui užtikrinti joms reikia pakankamai vandens.
2020-05-13

Renkatės medelius savo kiemui? Specialistas patarė, kurie iš jų verti dėmesio

Pavasaris puikus metas atnaujinti savo sodus ir įkvėpti jiems gyvybės sodinant naujus medelius. TV3 televizijos laidoje „Svajonių ūkis“ Algimantas Amšiejus aprodė savo įkurtą medelyną ir papasakojo, į ką dėmesį atkreipti renkantis vyšnias ir obelis. Algimantas Amšiejus nurodo, kad vienmečiai medeliai parduodami dažniausiai, nes jų šaknų sistema yra beveik tokia pati, kaip ir, pavyzdžiui, dvimečių.
2020-04-22

Kaunietė įsirengė daržą ant stogo: pasakė, kas svarbiausia

Kaunietė Renata su šeima ant savo namo stogo įsirengė daržą šeimos poreikiams ir tuo stebina ne vieną jų namus aplankiusį svečią. TV3 laidai „Svajonių sodai“ moteris papasakojo, ką būtina žinoti norintiems įsirengti panašų daržą ir kas labiausiai džiugina jų šeimą.  Pasak Renatos, atsikrausčiusi į šį namą prieš penkerius metus ji labiausiai norėjo savo pomidorų, agurkų ir prieskonių.
2020-03-01

Specialistas patarė, kokios gudrybės šiltnamyje duos gausesnį derlių

TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ – naudingi agronomo patarimai, kaip paruošti šiltnamius naujam sezonui ir kartu sunaikinti ligų pradus, likusius nuo praėjusio sezono. Vienas pagrindinių Andrejaus Lenarto patarimų – senos žemės šiltnamyje atnaujinimas.  „Turime specialų kompostą žemės šiltnamiui, jį galima naudoti visai žemei atnaujinti arba pagerinti turimą žemę, sumaišant su ja.
2020-03-01

Pasakė, kaip Lietuvoje užsiauginti labai maistingų šitake grybų

Dauguma žmonių parduotuvėje įpratę pirkti pievagrybius, bet vis dažniau lietuviai atranda ir egzotiškus šitake grybus. Tai vieni iš nedaugelio grybų, kuriuos galima užsiauginti netgi namuose. Pasak Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojos Ingės Auželienės, šie grybai labai maistingi ir vertinami vegetarų. „Nei voveraičių, nei baravykų taip užsiauginti negalėtume, o šitakius galima.
2020-02-29

TV3 laida „Svajonių ūkis“ paskatino įsikurti per 200 naujų ūkių Lietuvoje

Deividas, trumpam grįžęs atostogų po darbų Norvegijoje, kartu su draugu kauniečiu Tautvydu įsigijo apleistą grūdų sandėlį ir jau pradėjo jo rekonstrukciją. Čia bus įkurta bene 5000 vietų kailinių gyvūnų šinšilų auginimo ferma. Šį šeštadienį TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ jauni vyriškiai pasakos, kodėl uždirbtus pinigus nori investuoti Lietuvoje, o ne vienerius metus šinšilus auginantis ekonomistas Alvydas Barsteiga jiems patars, kaip apleistus pastatus pritaikyti šiam verslui.
2015-06-26
Į viršų