REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Avietės vienos skaniausių ir populiariausių uogų pasižyminčios saldumu ir su niekuo nesumaišomu aromatu. Su ūkininku Gediminu Cijūnaičiu TV3 televizijos laidoje „Svajonių ūkis“ Aušra Tūbienė aptarė kai kurias aviečių veisles ir pristatė gana retą veislę – avietės ir gervuogės hibridą.

Avietės vienos skaniausių ir populiariausių uogų pasižyminčios saldumu ir su niekuo nesumaišomu aromatu. Su ūkininku Gediminu Cijūnaičiu TV3 televizijos laidoje „Svajonių ūkis“ Aušra Tūbienė aptarė kai kurias aviečių veisles ir pristatė gana retą veislę – avietės ir gervuogės hibridą.

REKLAMA

G. Cijūnaitis sako, kad lenkų selekcinė remontantinė aviečių veislė „Pajama“ anksčiausiai derlių duodanti veislė auginama Lietuvoje.

„Jos privalumas ne tik ankstyvumas yra. Jeigu mes planuodavome, kad iš vasarinių aviečių „Glem Ample“ pasistengus galima nuskinti 20 tonų aviečių iš hektarų, tad „Polka“ irgi buvo logiška nuskinti tiek pat. Lenkų institutas vertina, kad „Pajama“ gali nuskinti net iki 40 tonų iš hektaro“, – pasakoja ūkininkas.

Lyginant vasarines avietes „Laška“ ir „Radziejowa“, pastarosios yra 10 ar 14 dienų ankstyvesnės.

„Pernai sūnus skynė ir tą, ir tą veislę. Tai nereikia net skaičiavimų: anksčiau pradedi skinti „Radziejowa“, tada nuskini „Lašką“, o „Radziejowa“ vis dar gali skinti savaitę po to. Logiškai – du kartus ilgiau skini uogas.

REKLAMA
REKLAMA

Ši remontantinė veislė pradeda nokti jau tada, kai yra skinamos vasarinės veislės. Jeigu mes duosime laistymo, duosime trąšų, bus normalūs špaleriai, bus laiku skinamos uogos, tai jų derėjimo laikas ir bus toks, kokį leis gamtos sąlygos – iki rugsėjo vidurio arba iki lapkričio 1“, – pasakoja ūkininkas.

REKLAMA

Nenusileidžia kitoms veislėms

„Radziejowa“ uogų dydis ir skonis nenusileidžia kitoms veislėms. Lietuvoje populiarios „Polka“ avietės yra gana jautrios ligoms ir daigus būtina atnaujinti. Visos naujesnės aviečių veislės yra ištvermingesnės ligoms, todėl jų priežiūra yra lengvesnė.

„Dauginasi jos identiškai, kaip ir „Polka“. Labai derlinga ir šaknimis leidžia ūglius. Labai gerai šaknų sistema. Mes pradėjome auginti ir angliškas, olandiškas veisles, bet jų daigai yra brangesni ir tos veislės yra lepesnės. Lenkiškų prigijimas yra geresnis lyginant su tomis veislėmis“, – sako jis.

REKLAMA
REKLAMA

G. Cijūnaitis šią veislę augina jau trečius metus, o pernai augino ir šiltnamyje. Ūkininkas sako, kad šios uogos yra kur kas didesnės dėl to ir indelius pririnksite greičiau.

„Kuo stambesnė uoga, tuo didesnis našumas ir tuo greičiau galima jas surinkti. Dar reikėtų žinoti, kad kuo didesnį derlių norime užauginti, tuo daugiau priežiūros prireiks. Pastaruoju metu remontantinės avietės yra auginamos su atramomis.

Anksčiau atramoms naudojome elementarius špagatus, tačiau dabar bandėme daryti paprasčiau. Būtinai reikalingos dvi atramos, nes kai pirma atrama yra galime kontroliuoti taisyklingą aviečių auginimą, nes vyraujantys vėjai blaško krūmus ir krečia uogas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galima auginti be atramų, tačiau itin derlingoms veislėms atramos privalomos. Uogos yra didelis, jų svoris didelis, uogų daug, todėl neįsivaizduoju, kaip be atramų užauginti gerą ir kokybišką derlių“, – patarimais dalinasi G. Cijūnaitis.

Nauja hibridinė veislė

O dabar apie gervuogę, kurią ūkininkas vadina gervuogių ir aviečių hibridu, nes ji išsiskiria kitokiu skoniu ir spalva. Tai idėja ūkininkui, kuris nori turėti uogų visą sezoną.

„Ją būtų galima vadinti ir raudona gervuoge. Ši veislė yra įdomi tuo, kad ji užpildo tarpą sezone, nes braškės jau būna pasibaigusios, o avietės dar neprasidėjusios. Tada sudera hidridas. „Magus“ hibridas yra be spygliukų.

REKLAMA

Jos pradeda derėti dvi savaitės prieš įprastą aviečių derėjimą. Laikas gali skirtis nuo oro sąlygų: gali būti liepos viduryje, o esant palankioms sąlygoms, net ir per Jonines“, – sako ūkininkas.

Jis nurodo, kad uogos atrodo labai egzotiškos raudonos spalvos, o skonis yra itin geras. Šis gervuogės ir avietės hibridas turi „mėsingas“ uogas, tad su tinkamu laistymu viena uoga gali būti ir 15-20 gramų svorio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų