DIENOS PJŪVIS. Ar viruso suvaldymui pasitelktos tinkamos karantino priemonės?

Nuo trečiadienio Lietuvoje įsigalios griežtos koronaviruso pandemijos valdymo priemonės, o karantinas pratęstas iki sausio 31 d. Jei situacija nesikeistų, ligoninėse sausio viduryje būtų gydoma net 1 tūkst. daugiau pacientų nei dabar, informavo Sveikatos ekspertų tarybos narys Algis Džiugys. Jis pažymėjo, kad neigiamų pasekmių turės ir mažiausias atsipalaidavimas šventiniu laikotarpiu. Bet ar viruso suvaldymui pasitelktos tinkamos karantino priemonės?

Apie tai – portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su profesoriumi Sauliumi Čaplinsku.

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė nustatė, jog judėjimas bent pusantro mėnesio bus leidžiamas tik esant būtinybei. 

Nuo gruodžio 16 d. iki sausio 31 d. 24 val. palikti gyvenamąją vietą leidžiama tik vykstant į darbą ar darbo reikalais, vykstant apsipirkti, į nuosavą nekilnojamojo turto objektą, laidotuves, sveikatos priežiūros įstaigas, prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.

Tiesa, pažymima, kad asmenims galima pasivaikščioti lauke, tačiau tik su tos pačios šeimos nariais ar vieno namų ūkio gyventojais.

Draudimas judėti šalies viduje

Taip pat šventiniu laikotarpiu – nuo gruodžio 16 d. iki sausio 3 d. 24 val. – Lietuvoje ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų.

Išimtys numatomos, kai vykstama dėl giminaičių mirties, atlikti darbo, kai darbo vieta kitoje savivaldybėje, dėl būtinosios medicinos pagalbos.

Taip pat išimtis numatoma asmenims, kurie vyksta į kitą savivaldybę, nes joje turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Ir tai – dar ne viskas. Daugiau apie nuo trečiadienio įsigaliosiančius draudimus skaitykite Monikos Kasnikovskytės tekste: „Griežtesnis karantinas Lietuvoje: štai kas keičiasi nuo trečiadienio“


Rašyti komentarą...
K
Karma
2020-12-15 15:30:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Slėpkite jį nuo žmonių.
Atsakyti
-1

J
Jolita
2020-12-16 00:52:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neįmanoma pažiūrėti video per krūvą stringančių reklamų. Net koktu!
Atsakyti
0

D
Dima
2020-12-15 18:37:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikėjo uždaryt tą bardakyną čia ir dabar nuo pirmadienio ryto,nes tie oligofrenai šturmu ima prekybcentrius,po to šturmuoja ligonines,pusė Lietuvos basi,nuogi ir alkani.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų