„Moderna“ kreipėsi dėl skiepų nuo Covid-19 patvirtinimo skubos tvarka

Biotechnologijų gigantė „Moderna“ oficialiai prašo Jungtinių Valstijų ir Europos patvirtinti jų vakciną skubos tvarka. Lietuva kartu su Europos Komisija jau yra patvirtinusi sutartį su „Moderna“, kad galėtų įsigyti 80 milijonų vakcinos dozių.

Amerikiečių milžinė „Moderna“ – trečioji biotechnologijų ir farmacijos kompanija po „Pfizer“ ir „Astrazeneca“, dedanti tašką varžybose dėl vakcinos patvirtinimo. „Moderna“ kreipėsi į Jungtinių Valstijų Maisto ir vaistų administraciją, taip pat į Europos vaistų agentūrą, kad šios institucijos kuo greičiau patvirtintų vakciną ir leistų pradėti masinę jos gamybą.

„Moderna“ atliko klinikinius tyrimus su 30-čia tūkstančių žmonių. Pusei jų suleido tikros vakcinos, likusiems – placebo. Pastarojoje grupėje 185 žmonės užsikrėtė koronavirusu, dalis jų sunkia forma.

Tuo metu tikrąja vakcina skiepytų asmenų grupėje virusą pasigavo tik 11 žmonių ir sirgo jie lengvai. „Moderna“ skelbia, kad jos sukurtos vakcinos efektyvumas siekia beveik 95-is procentus. Be to, vakcina esą visiškai saugi, šalutinio poveikio ji nesukėlė net vyresnio amžiaus žmonėms.

Ir nors kol kas nė viena vakcina dar nepatvirtinta, Amsterdamo Šipolio oro uoste jau dabar ruošiamasi laikui, kai teks vakciną paskirstyti skirtingoms šalims. Šipolio atstovai sako, kad pirmąsias vakcinas jiems gali tekti skraidinti jau gruodį, tačiau daugiausia darbo bus pavasarį, patvirtinus daugiau vakcinų. Būtent šis oro uostas taps vienu pagrindinių vakcinos skirstytojų pasaulyje.

„Didesnėse saugyklose galime gabenti apie 30 tūkstančių vakcinos dozių. Žinome, kad mums teks skraidinti daugybę jų, tad tokių konteinerių čia daugės, bet, kaip matote, vietos turime“, – sako oro uosto atstovas Paulas Crombachas.

Minėtoms vakcinoms gabenti reikalingos skirtingos sąlygos. Sudėtingiausia bus transportuoti „Pfizer“ vakciną, kurią būtina laikyti 70-ies laipsnių šaltyje. „Modernos“ vakcina, laikoma 20-ies laipsnių šaltyje veiksminga išlieka apie pusę metų.

REKLAMA

„Astrazeneca“ vakcinai gabenti užteks paprastų šaldytuvų, tačiau šios vakcinos veiksmingumas mažesnis. Skiriasi ir vakcinų kaina. „Astrazeneca“ vakcinos dozė kainuoja apie 3 eurus, „Pfizer“ – 17 eurų, „Modernos“ – beveik 28 eurus.

Beje, Europos Komisija dar praėjusį trečiadienį patvirtino sutartį su „Moderna“ dėl 80-ies milijonų vakcinos dozių įsigijimo visų Europos Sąjungos valstybių narių vardu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų